Wysmukla uda i łydki, rzeźbi brzuch. Co jeszcze daje jazda na rolkach?

Jazda na rolkach to świetny trening cardio!
Wysmukla uda i łydki, rzeźbi brzuch. Co jeszcze daje jazda na rolkach?
Fot. Unsplash
08.05.2022

Jazda na rolkach jest fantastycznym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. To jednak nie tylko wyśmienita zabawa. Otóż jeżdżąc na rolkach, dbamy też o swoje zdrowie i sylwetkę. Rolkowe przejażdżki to bowiem doskonały trening cardio.

Zobacz także: Joga dłoni. Dlaczego warto zacząć ją praktykować?

Jakie korzyści daje jazda na rolkach?

Jazda na rolkach lub wrotkach przynosi mnóstwo korzyści. Nie tylko możemy się dzięki niej zrelaksować, poprawić sobie nastrój i naładować akumulatory, ale też zyskać świetną kondycję, spalić bardzo dużo kalorii, zrzucić nadprogramowe kilogramy i wyrzeźbić w krótkim czasie piękną figurę. 

Ten rodzaj ruchu angażuje niemalże całe ciało, można więc porównać go na przykład z bieganiem. Pracujemy jednocześnie nogami, barkami, brzuchem, czy rękoma. Najkorzystniejsze jest jeżdżenie w pozycji łyżwiarskiej, kiedy poruszamy się ze zgiętą sylwetką. Dzięki jeździe na rolkach możemy wysmuklić uda i łydki, a także wymodelować brzuch pośladki i ramiona

Jeśli będziemy wybierały się na rolkowe przejażdżki regularnie, możemy być pewne, że staniemy się znacznie bardziej wytrzymałe fizycznie. Poza zyskaniem znakomitej kondycji i sylwetki, zapobiegniemy pojawieniu się schorzeń kardiologicznych. To wręcz idealny sport dla wszystkich, którzy mają problemy z kręgosłupem. Roller skating nie powoduje obciążeń stawów i daje obolałym plecom ukojenie. 

Zobacz także: Asany pierwszej pomocy. Pozycja na rozładowanie stresu

Polecane wideo

Jak mieszka Khloé Kardashian?
Jak mieszka Khloé Kardashian? - zdjęcie 1
Komentarze (6)
Ocena: 4 / 5
OLDBOY (Ocena: 3) 03.06.2022 23:38
Młody człowiek z natury jest sprawny to nie sztuka młodość zachęcać proszę spróbować porobić zdjęcia 50 60 70 + to możemy porozmawiać jak dbać o zdrowie kondycję
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.05.2022 08:26
MN bb ooi
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 28.05.2022 08:25
Hhhggfc
odpowiedz
Julia32 (Ocena: 5) 15.05.2022 11:16
Nie lubie jezdzic na rolkach,wrotkach,rowerze itp
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.05.2022 11:28
A na wrotkach jest tak samo?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie