Jak utrzymać wysportowaną sylwetkę przez cały rok? Praktyczne porady

Zbudowanie i utrzymanie wysportowanej sylwetki to coś do czego dąży większość osób.
Jak utrzymać wysportowaną sylwetkę przez cały rok? Praktyczne porady
05.02.2022

Zdrowa i sportowa sylwetka nie tylko sprawia, że wygląda się atrakcyjnie, ale również zwiększa dobre samopoczucie na co dzień. Jednak osiągnięcie wymarzonego efektu to tylko początek, ponieważ o nową sylwetkę trzeba bezustannie dbać w celu jej utrzymania. Dlatego bardzo często zadawanym pytaniem jest to jak można utrzymać wysportowaną sylwetkę?

Miejsce ćwiczeń, czyli gdzie najlepiej ćwiczyć?

Wybór najodpowiedniejszego miejsca do ćwiczeń jest ważnym elementem w procesie dbania o zdrowy wygląd ciała. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi jakie miejsce będzie najlepsze do aktywności fizycznej, każde ma swoje plusy i minusy, a także zależy od waszych osobistych preferencji. Ćwiczyć można w domu, na świeżym powietrzu lub na siłowni. 

Jeżeli chodzi o ćwiczenie w domu to ogromnym plusem jest to, że trening można zrobić w dowolnej chwili bez przejmowania się godziną, pogodą czy wyglądem, niestety trening w domu wymaga największej samodyscypliny co może być dla niektórych dużym utrudnieniem. 

Na siłowni z kolei problematyczna jest często kwestia dojazdu i zmotywowania się do wyjścia z domu. Zaletą siłowni jest to, że jeśli źle wykonuje się jakieś ćwiczenie często znajdzie się osoba, która wskaże błąd i pomoże go naprawić. Siłownia i dom to miejsca pomagające utrzymać wysportowaną sylwetkę przez cały rok. 

W przypadku ćwiczeń na dworze problemem mogą być warunki pogodowe, ale ogromnym atutem jest świeże powietrze, które w znaczącym stopniu wpływa na trening, jeżeli posiadacie ogród warto zastanowić się nad wykorzystaniem go jako swojej strefy fitness i zaopatrzeniem się w sprzęt do ćwiczeń w ogrodzie dzięki czemu utrzymanie masy mięśniowej będzie zawsze na wyciągnięcie ręki.

Sportowa sylwetka porady

Najważniejszymi aspektami zbudowania i utrzymania masy mięśniowej jest dobre odżywianie i ćwiczenia, których rodzajów można znaleźć bardzo dużo. Ważne jest nie tylko dobranie dla siebie odpowiedniego rodzaju ćwiczeń, ale również sposobu ich wykonywania. Dlatego kluczowa jest wiedza jak ćwiczyć, aby nie doszło do kontuzji

Przede wszystkim musisz pamiętać o prawidłowej rozgrzewce, która powinna zająć około 15 minut. Nie mniej ważne jest dbanie o technikę wykonywanych ćwiczeń i dostosowanie dobieranych ciężarów i intensywności treningu. Robiąc masę mięśniową trzeba ćwiczyć z umiarem i odpowiedzialnością, ponieważ kontuzja może sprawić, że nie będziemy w stanie ćwiczyć przez długi czas.

Jaki powinien być strój do ćwiczeń?

Kluczowe przy wyborze stroju do ćwiczeń jest to, żeby nie ograniczał on ruchów, ale przede wszystkim był wygodny. Strój bardzo wpływa na komfort uprawiania aktywności fizycznej, a jeśli jest źle dobrany może skutecznie do niej zniechęcić, dlatego najważniejsze jest żebyście czuli się w nim dobrze. Dla wielu jednak ogromną rolę odgrywa też to czy strój jest stylowy. Na szczęście wybór strojów, w których można utrzymać sportową sylwetkę przez cały rok jest bardzo szeroki, a wygoda nie wyklucza modnego wyglądu.

 

Materiał partnera

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 07.02.2022 11:44
Po prostu ćwiczę przynajmniej 3 razy w tygodniu, piję dużo cisowianki, zdrowo jem i forma jest :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie