Jazda na łyżwach: Ile kcal spalisz przez godzinę?

Oto cztery największe korzyści jazdy na łyżwach. To co, widzimy się na lodowisku?
Jazda na łyżwach: Ile kcal spalisz przez godzinę?
Zdjęcie autorstwa Danik Prihodko z Pexels
19.12.2021

Łyżwy kojarzą nam się przede wszystkim z dobrą, zimową zabawą. Warto jednak wiedzieć, że tego typu rozrywka to nie tylko duża dawka uśmiechu i mile spędzonego czasu, lecz także realne korzyści dla naszego zdrowia i ciała. Co więc zawdzięczamy regularnym wycieczkom na lód? Na to pytanie możemy udzielić ci przynajmniej czterech odpowiedzi.

Przeczytaj też: Pomysły na zimowe randki w czasie pandemii. Nadal może być romantycznie

Jazda na łyżwach – jakie korzyści płyną z uprawiania tej aktywności?

Budowa masy mięśniowej

Mowa tutaj przede wszystkim o dolnych kończynach (mięśnie czworogłowe uda oraz łydki) i pośladkach. Jednakże, aby jechać na łyżwach, trzeba utrzymać równowagę, dlatego też warto mieć świadomość, że przy tej aktywności pracują także mięśnie brzucha, pleców oraz ręce i obręcz barkowa. Jeśli więc chcesz wysmuklić sylwetkę przed sezonem bikini, wybierz się na lodowisko jeszcze dziś!

Silniejszy kręgosłup

Łyżwy to aktywność doskonała szczególnie dla tych, którzy dużo czasu spędzają przed komputerem. Wielogodzinne siedzenie i wpatrywanie się (zazwyczaj w pozycji przygarbionej) w ekran laptopa czy smartphone, powoduje bóle kręgosłupa. Aby zapobiegać tym dolegliwościom lub by się ich pozbyć należy się ruszać. Czy jazda na łyżwach pomoże? Zdecydowanie, ponieważ w jej trakcie musisz utrzymywać równowagę, czyli prostą postawę. Dzięki temu wzmocnisz mięśnie kręgosłupa.

Spalanie kalorii

Jak przy każdej aktywności sportowej i w tym przypadku możesz liczyć na spalenie kalorii. Jeśli więc chcesz schudnąć, regularnie odwiedzaj lodowisko. Na zachętę napiszemy tylko, że godzinna jazda to od 300 do 800 kalorii na minusie (wartość zależy od intensywności treningu). Dodajmy również, że tego typu ćwiczenia poprawią też twoją kondycję i wydolność.

Wzmocnienie odporności organizmu

Sport to zdrowie. Do tego jakże trafnego powiedzenia możemy dopisać również regularną jazdę na łyżwach. Pamiętaj bowiem, że trening w chłodnym otoczeniu zahartuj organizm, a więc sprawi, że będzie się on lepiej bronił przed infekcjami.

Polecane wideo

„Maksymalne upiększenie”. Postaci z obrazów przerobione na wzór instagramowych kanonów piękna
„Maksymalne upiększenie”. Postaci z obrazów przerobione na wzór instagramowych kanonów piękna - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 20.12.2021 11:04
ciotka mi mówiła o tabletkach figurena ale nie wierzyłam ze schudła, a jaki jest efekt tego ? że teraz ona jest chuda a ja zamówiłam aby rozpocząc swoją kuracje. Nie raz warto uwieżyć że prosty suplement diety jest w stanie pomóc nam w odchudzaniu. Jak przejdę kurację ze figurena dam znać czy na mnie również tak dobrze zadziałało. Poprzeczka wysoko ponieważ ciocia schudła aż 14kg.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie