Dlaczego warto uprawiać sport? 4 zalety, o których nie miałaś pojęcia!

Gra naprawdę jest warta świeczki.
Dlaczego warto uprawiać sport? 4 zalety, o których nie miałaś pojęcia!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/sommerray/)
08.11.2021

Aktywność fizyczna świetnie działa na nasz organizm. I co do tego pewnie nikogo nie trzeba przekonywać. Jednakże warto wiedzieć, że poza szczupłą talią i ogólną kondycją, regularne odwiedzanie sali treningowej gwarantuje nam też kilka nieoczywistych zalet. Co zaliczymy do tej grupy?

Przeczytaj też: To niesamowite, co dzieje się z naszym mózgiem, gdy uczymy się języka obcego!

4 nieoczywiste plusy regularnego uprawiania sportu

Pierwszą tego typu korzyścią jest poprawa naszego stanu emocjonalnego. A wszystko to dlatego, że gdy ruszamy się, nasz organizm wytwarza dopaminę oraz serotoninę. Po treningu mamy więc lepszy nastrój i bardziej pozytywne nastawienie.

Druga zaleta? Odpowiednie i częste dawki ruchu pomagają leczyć zaburzenia psychiczne. Jeśli więc cierpisz na depresję czy zaburzenia lękowe, koniecznie wybierz się na siłownie, basen czy kort.

Sport warto też uprawiać z powodu rozwoju funkcji poznawczych. I chociaż wzmacnianie intelektu kojarzy nam się przede wszystkim z książkami, koncentracja czy orientacja rozwijają się właśnie w ruchu.

Czwarty plus? Istnieją też badania, które potwierdzają, że osoby, którym nie jest obcy sport, częściej lepiej wypadają w testach na pamięć. A wszystko dzięki temu, że podczas wykonywania ćwiczeń, nasz mózg wytwarza białko BDNF, które naprawia i chroni neurony pamięci.

To co, widzimy się na sali treningowej?

Polecane wideo

Ten listopadowy dzień okaże się szczęśliwy dla wszystkich znaków zodiaku - bez wyjątku. Sprawdź, co Ci przyniesie
Ten listopadowy dzień okaże się szczęśliwy dla wszystkich znaków zodiaku - bez wyjątku. Sprawdź, co Ci przyniesie - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 08.11.2021 09:51
ciotka mi mówiła o tabletkach figurena Slim ale nie wierzyłam ze schudła, a jaki jest efekt tego ? że teraz ona jest chuda a ja zamówiłam aby rozpocząc swoją kuracje. Nie raz warto uwieżyć że prosty suplement diety jest w stanie pomóc nam w odchudzaniu. Jak przejdę kurację ze figurena Slim dam znać czy na mnie również tak dobrze zadziałało. Poprzeczka wysoko ponieważ ciocia schudła aż 14kg.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie