Masz problem z zasypianiem? Postaw na TĘ dziedzinę sportu!

Wiedziałaś, że na jakość snu wpływa wysiłek fizyczny?
Masz problem z zasypianiem? Postaw na TĘ dziedzinę sportu!
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/76561262395327293/ & https://pl.pinterest.com/pin/442549100885279832/)
13.10.2021

Mówi się, że ruch to zdrowie. Warto jednak wiedzieć, że poza dobrym samopoczuciem i silnym organizmem aktywność fizyczna daje nam też… lepszy sen. Jeśli więc masz na co dzień problemy z zasypianiem, polecamy kilka godzin przed pójściem do łóżka postawić choć na odrobinę sportu.

Nie od dziś bowiem wiadomo, że bierny tryb życia jest tak samo szkodliwy dla naszego ciała, jak palenie papierosów czy picie alkoholu.

Przeczytaj też: Najgorsze rzeczy, które dzieją się z Twoim organizmem, gdy zarywasz noc

Jaki sport sprawia, że lepiej nam się śpi?

Czy ma znaczenie, na jaki rodzaj ruchu postawimy? Na szybsze zasypianie i jakość snu świetnie działa jazda na rowerze. Niemniej naukowcy udowodnili, ze tak naprawdę liczy się intensywność ćwiczeń, a nie ich typ.

Do jakich jeszcze wniosków doszli naukowcy? Grupa badaczy przeanalizowała 15 największych badań, sprawdzających zależność pomiędzy snem a aktywnością fizyczną. Na tej podstawie stwierdzono jeszcze, że jeśli liczymy na lepszy odpoczynek, sport powinniśmy uprawiać najpóźniej 2 godziny przed pójściem do łóżka. A co się stanie jeśli skrócimy ten czas? Trudniej będzie nam usnąć i obudzimy się mniej wypoczęci. Podobnie zresztą w sytuacji, gdy zdecydujemy się na bardzo intensywny trening.

Eksperci nie mają też wątpliwości, że najlepiej postawić na aktywność wczesnym wieczorem i trzymać się tych założeń regularnie.

W zasypianiu pomogą też letnie prysznice, brane po ćwiczeniach oraz jedzenie lekkostrawnych posiłków. Wodę natomiast należy pić małymi łyczkami.

 

Polecane wideo

Kobieta plus size poślubiła przystojnego kulturystę. Internauci w kółko pytają: „Nie boisz się, że będzie cię zdradzał?”
Kobieta plus size poślubiła przystojnego kulturystę. Internauci w kółko pytają: „Nie boisz się, że będzie cię zdradzał?” - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie