TA dyscyplina sportu sprawia, że czujemy się najszczęśliwsi. Zacznij od dzisiaj!

Okazuje się, że rodzaj treningu ma w tym temacie znaczenie.
TA dyscyplina sportu sprawia, że czujemy się najszczęśliwsi. Zacznij od dzisiaj!
Fot. Unsplash (Joseph Gruenthal)
27.09.2021

Sport to nie tylko zdrowie, ale i ekstra dawka endorfin. Czy wiesz jednak, że każda dyscyplina daje nam inne poczucie szczęścia? Tak, tak, zresztą teorię tę udało się potwierdzić naukowcom. Co więc ćwiczyć, by cieszyć się od ucha do ucha? Sprawdź!

Jakie ćwiczenia poprawiają nam nastrój? Z eksperymentu przeprowadzonego na 2 000 Brytyjczyków wynika, że poziom endorfin wzrasta w naszym organizmie po około 40-sto minutowym treningu. Jednakże nie bez znaczenia jest to, jakie ćwiczenia będziemy wykonywać. Które aktywności sportowe „cieszą” nas najbardziej?

Przeczytaj też: 11 niesamowitych rzeczy, które staną się z Twoim ciałem, jeśli zaczniesz biegać

Które aktywności sportowe poprawiają nastrój?

Na podium znalazły się trzy dyscypliny. Joga, jazda na rowerze oraz podnoszenie ciężarów. Jeśli więc chcesz poczuć się lepiej przez godzinę i 25 minut, sięgnij po matę. Dobre samopoczucie przez godzinę i 21 minut zapewnią ci dwa kółka. Z kolei hantle przyłożą się na odczuwanie szczęścia przez godzinę i 15 minut. Co jeszcze wynikło z badań brytyjskich uczonych? Okazuje się, że nawet zwykły spacer może poprawić nam humor, a przynajmniej zadziała kojąco przez godzinę i 15 minut. Warto też wiedzieć, że spora część respondentów czuła się dobrze także po tak zwanym treningu HIT.

Przeczytaj też: Najlepsze ćwiczenia na idealnie płaski brzuch i redukcję „boczków”. Wystarczy kwadrans dziennie

Dr Ben Webb, czyli człowiek odpowiedzialny za te badania, przekonuje jednak, że warto ćwiczyć cokolwiek, bo każda aktywność fizyczna świetnie działa na nasz organizm. Poprzez ruch nie tylko dbamy o sylwetkę, ale także wspomagamy pracę mózgu, co w efekcie pomaga zarówno poprawić humor, jak i pozbyć się stresu oraz negatywnych myśli. Aby się więc nie zniechęcać dobrze jest postawić na dyscyplinę, którą się naprawdę lubi. Dodajmy, że aż 83 procent badanych stwierdziło, że ruszając się (niezależnie od rodzaju treningu) czuło się bardziej szczęśliwymi.

Polecane wideo

Wiele kobiet chciałoby mieć jej figurę. A Ty?
Wiele kobiet chciałoby mieć jej figurę. A Ty? - zdjęcie 1
Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
Goha z buszu (Ocena: 5) 20.01.2022 08:36
Zajedbiste
odpowiedz
Magda (Ocena: 5) 28.09.2021 10:51
Każdy sport tak naprawdę sprawia, że czujemy się szczęśliwsi. Ja biegam z rana i jestem cały dzień naładowana pozytywną energią :) Poszliśmy z mężem do worldboxa i kupilismy buty do biegania. Mężulek wynalazł platnosc Mokka i zaplacimy te ponad 5 stowek w 3 ratach 0 procent. Jestem super zadowolona bo jeszcze dostalismy stowke na kolejne zakupy. Teraz biegamy we dwoje i czujemy się jak nowonarodzeni! Polecam kazdemu :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 28.09.2021 08:34
ciotka mi mówiła o tabletkach figurenaSlim ale nie wierzyłam ze schudła, a jaki jest efekt tego ? że teraz ona jest chuda a ja zamówiłam aby rozpocząc swoją kuracje. Nie raz warto uwieżyć że prosty suplement diety jest w stanie pomóc nam w odchudzaniu. Jak przejdę kurację ze figurenaSlim dam znać czy na mnie również tak dobrze zadziałało. Poprzeczka wysoko ponieważ ciocia schudła aż 14kg.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie