Te 4 popularne ćwiczenia większość z nas wykonuje źle

Też należysz do tej grupy?
Te 4 popularne ćwiczenia większość z nas wykonuje źle
Fot. Unsplash.com (Noah Buscher)
06.09.2021

Dbanie o sylwetkę to dziś nie tylko kwestia mody, lecz także zdrowia. Warto jednak wiedzieć, że każde z ćwiczeń należy wykonywać w prawidłowy sposób. Jeśli bowiem zrobisz je niewłaściwie możesz nie tylko nie zobaczyć upragnionego efektu, lecz także nabawić się kontuzji.

Jakie błędy najczęściej popełniamy? Jak to mówią, pośpiech nigdy nie jest dobrym towarzyszem, a wiele naszych błędów na treningu wynika właśnie z faktu, że chcemy jak najszybciej mieć te czynności za sobą. Warto jednak mieć z tyłu głowy, że to dokładne i powolne ruchy przyniosą nam lepsze rezultaty.

Przeczytaj też: Najlepsze ćwiczenia na idealnie płaski brzuch i redukcję „boczków”. Wystarczy kwadrans dziennie

Czy pośpiech to nasz jedyny wróg podczas walki o upragnioną sylwetkę? Niestety nie. Są również ćwiczenia, które źle wykonujemy i jest to wynik przede wszystkim niewiedzy. O jakich ćwiczeniach mowa? Chodzi przede wszystkim o deskę, przysiady, wyskoki i pompki.

Błędy podczas ćwiczeń – jakie popełniamy najczęściej?

Deska to ćwiczenie, które angażuje mięśnie wielu partii ciała. Co zazwyczaj robimy nie tak? Często osoba, która robi deskę ma zbyt nisko biodra i ramiona (ramiona powinny być nad łokciami).

A co nie tak robimy podczas przysiadów? Garbimy się, nie trzymamy całych stóp na podłożu i nie wyciągamy rąk przed siebie.

Przejdźmy teraz do pompek. Co mamy w tym temacie na sumieniu? Przeważnie unosimy biodra za nisko lub za wysoko. Bardzo często rozstawiamy też za szeroko ręce.

Co z wykrokami? W tym przypadku zazwyczaj nie trzymamy prostych pleców, a miednica i tułów nie znajdują się w pionie.  

Przeczytaj też: Co się stanie, jeśli przez miesiąc będziesz robić 100 przysiadów dziennie? Ona sprawdziła to na własnych pośladkach

Polecane wideo

„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS
„Top Model”. Na castingu w tajemnicy przed mężem pojawiła się... żona ministra z PiS - zdjęcie 1
Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 06.09.2021 09:59
Nie lubię typowych ćwiczeń typu pompki, przysiady itd. Wolę biegać na bieżni, jak był pierwszy lockdown to z polskiego geekbuying kupiłam bieżnie i do tej pory ćwiczę. Raczej dobrze to robię, bo żadnego bólu czy kontuzji nie miałam.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie