Amnezja pośladków. Czym jest i jak się jej pozbyć?

Syndrom martwych pośladków grozi każdej z nas.
Amnezja pośladków. Czym jest i jak się jej pozbyć?
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/sommerray/)
27.08.2021

Jeszcze parę lat temu za najbardziej atrakcyjną część kobiecego ciała był uważany biust. W związku z tym kobiety masowo poddawały się operacji powiększania piersi, by móc cieszyć się większą miseczką i pełniejszym biustem. Jednak od paru lat piersi zostały zdetronizowane przez pośladki - im większe i krąglejsze, tym lepiej. W Internecie zaroiło się od filmików z treningami na jędrne i powiększone pośladki, a dziewczyny, które mogą pochwalić się krągłą pupą nierzadko robią dzięki niej prawdziwą karierę. 

Zobacz również: 6 produktów, przez które rosną Twoje pośladki

Wiele kobiet obiecuje sobie, że “już od jutra” rozpocznie treningi, które zapewnią im wymarzone pośladki... ale zazwyczaj na takich obietnicach tylko się kończy, a górę bierze praca, obowiązki, zmęczenie, brak motywacji czy zwykła niechęć do ćwiczeń. Nie tylko tych na pośladki, ale do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. A to, w połączeniu z siedzącym trybem życia (który w dzisiejszych czasach jest normą dla większości z nas), stanowi już poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i może w negatywny sposób odbić się także na wyglądzie. I mowa nie tylko o nadwadze czy cellulicie. Naszą pupę może dotknąć syndrom martwych pośladków. Co to takiego i jak temu zapobiec? 

Syndrom martwych pośladków. Czym jest amnezja pośladków?

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/701294973207874827//https://pl.pinterest.com/pin/675891856557835561/)

Syndrom martwych pośladków. Czym jest amnezja pośladków? 

Syndrom martwych pośladków jest też zwany amnezją pośladkową. Zjawisko to polega na tym, że jeden z trzech głównych mięśni pośladków, czyli mięsień pośladkowy średni, zaczyna nieprawidłowo pracować. Ale negatywne efekty tego schorzenia nie ograniczają się tylko do pośladków. Amnezja pośladkowa spowodować także bóle pleców, kolan czy bioder. Jeśli problem jest bagatelizowany przez dłuższy czas, syndrom martwych pośladków może powodować problemy z utrzymaniem pionowej postawy ciała, a nawet ją uniemożliwić.

Jak sprawdzić, czy problem martwych pośladków dotyczy także ciebie? Zweryfikuje to prosty test. Wystarczy, że ustawisz się przed lustrem i zrobisz przysiadJeśli w trakcie wykonywania tego ćwiczenia zauważysz, że twoje kolana są skierowane do wewnątrz oznacza to, że mięśnie pośladków są zdecydowanie osłabione. Jak temu zaradzić? Zacznij wykonywać odpowiednie ćwiczenia na ich wzmocnienie, np. właśnie przysiady, zwłaszcza takie z obciążeniem. Pamiętaj o nich regularnie, a widmo martwych pośladków na pewno zostanie zażegnane. 

Zobacz również: Powody, dla których warto robić przysiady (i wcale nie chodzi o jędrne pośladki)

Polecane wideo

Mówili jej, że przez brak krągłości wygląda jak chłopiec. Dziś dodaje pewności siebie innym kobietom
Mówili jej, że przez brak krągłości wygląda jak chłopiec. Dziś dodaje pewności siebie innym kobietom - zdjęcie 1
Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie