Bolą Cię barki? Te ćwiczenia Ci pomogą!

Z powodzeniem możesz wykonać je w domowym zaciszu.
Bolą Cię barki? Te ćwiczenia Ci pomogą!
fot. Jacob Bentzinger / Unsplash
15.03.2021

Jeżeli prowadzisz siedzący tryb życia i spędzasz wiele godzin przed komputerem, o ból barków jest bardzo łatwo. Ćwiczenia na barki w domu pomogą nie tylko zwalczyć bolesne dolegliwości, ale też wspomogą rozwój koordynacji ruchowej, zbudowanie masy mięśniowej oraz poprawę wytrzymałości. Nie zastanawiaj się zbyt długo! Abyś mogła od razu przystąpić do działania, podrzucamy sprawdzony zestaw ćwiczeń i kilka porad dotyczących dodatkowych akcesoriów do ćwiczeń.

Ćwiczenia na barki w domu – na jakie ćwiczenia warto się zdecydować?

Ćwiczenia mogą przybierać rozmaite formy. Oto kilka najważniejszych ćwiczeń na ramiona i barki, których nie powinno zabraknąć w przygotowanym zestawie:

  • podciąganie na drążku,
  • pompki wykonywane na poręczach,
  • wyciskanie hantli,
  • pompki w wersji pionowej (nogi znajdują się na podwyższeniu),
  • rozpiętki (odwrotne),
  • wznosy boczne (np. przy użyciu gumy gimnastycznej).

Do wykonania takich ćwiczeń na barki w domu potrzebna będzie odpowiednia dawka wolnego czasu. Najlepiej wykonywać je pod okiem profesjonalistów, ale wszystkie wskazane wyżej ćwiczenia możesz bezpiecznie wykonywać w warunkach domowych. Kluczowe jest właściwe zaangażowanie oraz rozgrzewka

Fot. materiały prasowe

Ćwiczenia na barki w domu – jakie efekty mogą przynieść?

Już po kilku treningach zauważysz w swoim ciele spore zmiany. Chodzi m.in. o pojawienie się wyraźnej muskulatury, rozbudowanie klatki piersiowej czy też ogólną poprawę wydolności organizmu. Panujące trendy przemawiają za bezpieczniejszymi ćwiczeniami, a więc przede wszystkim tych wykonywanych na drążkach i z pomocą hantli. Zawsze możesz zdecydować się na treningi personalne online. Nie musisz przy nich opuszczać swojego domu i tracić czasu na dojazdy.

Oczywiście ćwiczenia na barki w domu można realizować w dowolnie wybranych godzinach. Jeśli chcesz osiągnąć zamierzone efekty, warto postawić na sprawdzoną dietę (głównie pełnowartościowe białko i stworzenie nadwyżki energetycznej).

Jakie akcesoria będą potrzebne?

Do realizowania planu treningowego w zakresie ćwiczeń na barki w domu potrzebne będą pewne akcesoria. Warto wymienić w tym miejscu m.in. hantle, drążki, gumy gimnastyczne, taśmy, poręcze czy krzesła. Większość z tych przedmiotów kupisz w profesjonalnych sklepach sportowych, możesz je też zamawiać przez internet. Są dostępne w dobrych cenach, a dzięki nim ćwiczenia na barki w domu będą wykonywane poprawnie, efektywnie oraz bezpiecznie.

Wystarczy zaledwie kilka serii i regularność powtórzeń przy wspomnianych wyżej ćwiczeniach, a szybko zauważysz wyraźne efekty. Poszczególne elementy akcesoriów do ćwiczeń mogą być wykonane z metalu, tak aby były solidne, wytrzymałe i trwałe.

Fot. materiały prasowe

Więcej informacji na temat ćwiczeń na barki w domu oraz niezbędnych akcesoriów znajdziesz na dbam-o-siebie.pl.

 

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie