Syndrom martwych pośladków grozi każdej z nas. Na czym polega i jak się przed nim uchronić?

Nie chcesz, żeby Cię to spotkało...
Syndrom martwych pośladków grozi każdej z nas. Na czym polega i jak się przed nim uchronić?
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/321585229635151839//https://pl.pinterest.com/pin/327003622947082417/)
30.06.2020

Jeszcze parę lat temu za najbardziej atrakcyjną część kobiecego ciała był uważany biust. W związku z tym kobiety masowo poddawały się operacji powiększania piersi, by móc cieszyć się większą miseczką i pełniejszym biustem. Jednak od paru lat piersi zostały zdetronizowane przez pośladki - im większe i krąglejsze, tym lepiej. W Internecie zaroiło się od filmików z treningami na jędrne i powiększone pośladki, a dziewczyny, które mogą pochwalić się krągłą pupą nierzadko robią dzięki niej prawdziwą karierę. 

Zobacz również: 6 produktów, przez które rosną Twoje pośladki

Wiele kobiet obiecuje sobie, że “już od jutra” rozpocznie treningi, które zapewnią im wymarzone pośladki... ale zazwyczaj na takich obietnicach tylko się kończy, a górę bierze praca, obowiązki, zmęczenie, brak motywacji czy zwykła niechęć do ćwiczeń. Nie tylko tych na pośladki, ale do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. A to, w połączeniu z siedzącym trybem życia (który w dzisiejszych czasach jest normą dla większości z nas), stanowi już poważne zagrożenie dla naszego zdrowia i może w negatywny sposób odbić się także na wyglądzie. I mowa nie tylko o nadwadze czy cellulicie. Naszą pupę może dotknąć syndrom martwych pośladków. Co to takiego i jak temu zapobiec? 

Syndrom martwych pośladków. Czym jest amnezja pośladków?

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/701294973207874827//https://pl.pinterest.com/pin/675891856557835561/)

Syndrom martwych pośladków. Czym jest amnezja pośladków? 

Syndrom martwych pośladków jest też zwany amnezją pośladkową. Zjawisko to polega na tym, że jeden z trzech głównych mięśni pośladków, czyli mięsień pośladkowy średni, zaczyna nieprawidłowo pracować. Ale negatywne efekty tego schorzenia nie ograniczają się tylko do pośladków. Amnezja pośladkowa spowodować także bóle pleców, kolan czy bioder. Jeśli problem jest bagatelizowany przez dłuższy czas, syndrom martwych pośladków może powodować problemy z utrzymaniem pionowej postawy ciała, a nawet ją uniemożliwić.

Jak sprawdzić, czy problem martwych pośladków dotyczy także ciebie? Zweryfikuje to prosty test. Wystarczy, że ustawisz się przed lustrem i zrobisz przysiadJeśli w trakcie wykonywania tego ćwiczenia zauważysz, że twoje kolana są skierowane do wewnątrz oznacza to, że mięśnie pośladków są zdecydowanie osłabione. Jak temu zaradzić? Zacznij wykonywać odpowiednie ćwiczenia na ich wzmocnienie, np. właśnie przysiady, zwłaszcza takie z obciążeniem. Pamiętaj o nich regularnie, a widmo martwych pośladków na pewno zostanie zażegnane. 

Zobacz również: Powody, dla których warto robić przysiady (i wcale nie chodzi o jędrne pośladki)

Polecane wideo

Właścicielki idealnych pośladków obnażone. Tak naprawdę nic tam nie ma
Właścicielki idealnych pośladków obnażone. Tak naprawdę nic tam nie ma - zdjęcie 1
Komentarze (5)
Ocena: 4.2 / 5
gość (Ocena: 5) 30.06.2020 11:12
Jest taka teoria, że mężczyźni zwracający większą uwagę na tyłek niż na piersi u kobiety, jest na niższym szczeblu ewolucji - gusta takie kształtowały się, jak ludzie nie mieli jeszcze wyprostowanej postawy, a chodzili jak małpiszony z wypiętą du.pą 😃
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 1) 30.06.2020 07:20
Co to jest uważny biust?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie