Budzisz się z bólem karku? TO może być przyczyną

Być może nadszedł czas na wymianę Twojej poduszki do spania.
Budzisz się z bólem karku? TO może być przyczyną
fot. Bruno van der Kraan / Unsplash
29.04.2020

Do wyboru poduszki często przykładana jest mniejsza uwaga niż do doboru materaca czy kołdry. Jednak również w tym przypadku warto poświęcić nieco czasu, aby produkt był idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. W przeciwnym razie czekają Cię nieprzespane noce, a w najgorszym wypadku – choroba kręgosłupa.

W ostatnim czasie na popularności zyskują ortopedyczne modele poduszek. Dlaczego warto się zainteresować właśnie nimi? Co powinnaś wiedzieć przed wybraniem takiej poduszki?

Poduszka ortopedyczna – co jest ważne przy wyborze?

Poduszka, podobnie, jak materac, powinna być dobierana indywidualnie do każdego użytkownika. Jest to szczególnie ważne, jeśli zapada decyzja o zakupie modelu ortopedycznego. Przykładem takich produktów są te oferowane w ramach serii Curem by Hilding. Przy wyborze trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na wysokość oraz kształt produktu. Dopasowując wysokość, uwzględnij szerokość swoich ramion. Produkt powinien zapewniać podparcie dla kręgosłupa na odcinku szyjnym i pozwalać, aby na całej swojej długości zachowywał on linię prostą.

Dobierając produkt tego typu, zwróć też uwagę na to, w jakiej pozycji zwykle śpisz. Jeżeli wypoczywasz na plecach, rozważ modele o ergonomicznym kształcie, np. Ergo L Curem by Hilding. Taka poduszka będzie odpowiednia również wtedy, kiedy sypiasz na boku.

Fot. materiały prasowe

Z jakich materiałów wykonane są poduszki ortopedyczne?

Do niedawna w większości domów królowały poduszki i kołdry puchowe. Następnie na rynek wprowadzono produkty z wypełnieniem syntetycznym. Jednak dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii, poduszki ortopedyczne tworzone są z wysokiej jakości materiałów, takich jak pianka termoelastyczna (np. model Relax Curem by Hilding). Do zalet tego materiału zalicza się przede wszystkim to, że, daje bardzo dobre wsparcie dla kręgosłupa, ponieważ doskonale dopasowuje się do ciała użytkownika. Dlatego stosuje się go nie tylko do produkcji poduszek, ale i materacy (takie modele znajdziesz w ofercie m.in. wspomnianej wyżej marki).

Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że pianka termoelastyczna jest też materiałem antyalergicznym i nie rozwijają się na jej powierzchni żadne patogenne mikroorganizmy.

Fot. materiały prasowe

Kiedy warto wybrać poduszkę ortopedyczną?

Wśród większości ludzi wciąż pokutuje przekonanie, że poduszka ortopedyczna to produkt dla osób, które mają dolegliwości związane z kręgosłupem. Jednak tak naprawdę zalecane są one również dla tych, którym zależy na profilaktyce schorzeń układu kostnego, a także zwiększonym komforcie snu. Poduszka ortopedyczna pozwala znacznie zmniejszyć napięcie mięśni karku i ramion w czasie snu. To z kolei zmniejsza ryzyko wystąpienia drętwienia czy bólu szyi. Taka poduszka w połączeniu z odpowiednim materacem stworzy idealny zestaw wspierający cały kręgosłup.

Wiele osób korzystających z poduszek ortopedycznych wskazuje również na to, że zmniejszają się u nich dolegliwości migrenowe. Co ciekawe, korzystając poduszki ortopedycznej przyjmuje się pozycję, która pozwala na swobodniejsze oddychanie w czasie snu. Zmniejsza się tym samym ryzyko wystąpienia uciążliwego chrapania.

 

Materiał partnera

Polecane dla Ciebie