Myślisz o kupnie sprzętu do ćwiczeń? Oto, co powinnaś wiedzieć o orbitrekach

Garść praktycznych informacji, jeżeli marzysz o urządzeniu domowej siłowni.
Myślisz o kupnie sprzętu do ćwiczeń? Oto, co powinnaś wiedzieć o orbitrekach
fot. materiały prasowe
28.04.2020

Orbitreki są coraz bardziej popularnymi sprzętami do ćwiczeń, również w domu. Ich konstrukcja pozwala na trening wielu partii mięśni, z jednoczesnym optymalnym wsparciem stawów i więzadeł. Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń na takim przyrządzie daje możliwość ćwiczenia całego ciała.

W zależności od typu urządzenia, możesz też ustawić intensywność ćwiczeń w zależności od swoich aktualnych możliwości. Dodatkowo domowy orbitrek może posiadać czytelny wyświetlacz, który pomoże w śledzeniu efektów treningu. Dbanie o kondycję fizyczną jest szczególnie ważne w okresie domowej izolacji. Orbitrek będzie doskonałym rozwiązaniem w walce z grożącymi nam wszystkim nadprogramowymi kilogramami.

Orbitrek do domu – sposób na podreperowanie kondycji

Orbitrek domowy jest nowoczesną alternatywa dla bieżni czy klasycznego rowerka treningowego. Choć sam pomysł nie jest nowy (pierwsze konstrukcje określane mianem rowerów eliptycznych powstawały już w latach dziewięćdziesiątych), to jednak popularność zyskał stosunkowo niedawno. Trenażer eliptyczny, crosstrainer – nazw na to urządzenie jest wiele. Zasadniczo orbitreki można rozróżniać trzy typy, biorąc pod uwagę rodzaj napędu, czyli stawianego oporu:

  • mechaniczne,
  • magnetyczne,
  • elektromagnetyczne.

Najpopularniejsze są orbitreki magnetyczne z uwagi na dosyć dużą prostotę konstrukcji oraz niezawodność. Ruch nóg podczas ćwiczeń jest zbliżony do pracy podczas biegu, jednak stawy nie są tak samo obciążone, gdyż stopy pozostają stale podparte. Dodatkowo w orbitreku domowym można ćwiczyć również mięśnie rąk, zaś zakres ich ruchu uruchamia także mięśnie brzucha i pleców. Daje to orbitrekowi znaczącą przewagę nad rowerami stacjonarnymi. Co istotne, orbitrek magnetyczny zajmuje zwykle mniej miejsca niż tradycyjna bieżnia, zapewniając jednocześnie bardziej wszechstronny trening.

Niezawodne i bezpieczne orbitreki – co polecają trenerzy?

W przypadku marki Kettler orbitrek to sprzęt doskonałej jakości, opracowany w najdrobniejszych szczegółach. Urządzenia mogą mieć elektroniczne programy wspierające w treningach, pomiar pulsu, różne rodzaje uchwytów czy zakresy ruchów. Orbitrek Kettler wyposażony jest w podstawę, koło zamachowe, które jest osłonięte w większości modeli, duże stopy z najczęściej antypoślizgowym wykończeniem.

W górnej części orbitreków Kettler znajdują się ruchome ramiona z uchwytami, komputer treningowy, a także opcjonalna kierownica: nieruchome ramiona oraz regulacja siły oporu. To standardowa budowa niemal każdego orbitreka. Dodatkami są na przykład: uchwyt na smartfona, napój czy zaawansowany komputer z programowalnym wyświetlaczem i pomiarem tętna poprzez różne czujniki.

Jak znaleźć najlepsze orbitreki magnetyczne, elektromagnetyczne i mechaniczne?

Jeżeli planujesz zakup orbitreka do domu, rozważ jeden ze sprawdzonych modeli. Trenerzy polecają orbitreki wspomnianej wcześniej marki Kettler, ale też Insportline, Life Fitness czy Zipro. Przede wszystkim powinnaś określić funkcjonalności, jakie ma posiadać Twój nowy sprzęt, a także budżet, jaki planujesz na niego przeznaczyć. Warto porównać ceny produktów, jakie spełniają Twoje wymagania.

Miejscem, gdzie znajdziesz wiele ofert orbitreków magnetycznych ze sprawdzonych sklepów, jest dobrze znany portal Ceneo.pl. Możesz tu też przeczytać opinie z zaufanych źródeł, potwierdzone zakupem. To nie tylko opinie o orbitrekach, ale również sklepach je oferujących, by mieć pewność, że będzie zadowolona z przebiegu transakcji. Aby sprawdzić wszystkie modele orbitreków o wybranych parametrach, pomocne będą szczegółowe filtry w tej kategorii produktów. Masz już wybrany model orbitreka domowego? Porównaj jeszcze ceny w różnych sklepach i wybierz najlepszą ofertę!

 

Materiał partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.04.2020 08:21
ciotka mi mówiła o tabletkach figurena ale nie wierzyłam ze schudła, a jaki jest efekt tego ? że teraz ona jest chuda a ja zamówiłam aby rozpocząc swoją kuracje. Nie raz warto uwieżyć że prosty suplement diety jest w stanie pomóc nam w odchudzaniu. Jak przejdę kurację ze figurena dam znać czy na mnie również tak dobrze zadziałało. Poprzeczka wysoko ponieważ ciocia schudła aż 14kg.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie