Do tego domowego treningu potrzebujesz tylko... papieru toaletowego. To hit Sieci!

To najlepszy dowód na to, że w czasie kwarantanny można być fit.
Do tego domowego treningu potrzebujesz tylko... papieru toaletowego. To hit Sieci!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kaisafit/)
17.03.2020

Pandemia koronowirusa dosłownie uziemiła miliony ludziWiele osób zostało poddanych przymusowej kwarantannie, zwłaszcza jeśli mieli styczność z osobami zarażonymi wirusem COVID-19. Ale także osoby zupełnie zdrowe dostały zalecenie społecznej izolacji, czyli pozostania we własnych domach. Wygląda na to, że większość z nas wzięła sobie takie apele władz do serca, co najlepiej obrazuje filmik z opustoszałej Warszawy. 

Zobacz również: Polskie miasta całkowicie opustoszały. Film, który to pokazuje, robi furorę w Sieci

W związku ze stanem zagrożenia epidemicznego zamknięte zostały szkoły, kina, restauracje, a także kluby fitness. Dla wielu osób, które do tej pory nie wyobrażały sobie dnia bez treningu na siłowni to spore utrudnienie. Na szczęście w Internecie można znaleźć całą masę filmików z darmowymi treningami. Jeden z nich bije obecnie prawdziwe rekordy popularności. To trening przy użyciu... papieru toaletowego, czyli jednego z najbardziej pożądanych towarów w dobie trwającego kryzysu.  

Autorką tego nietypowego treningu jest Kaisa Keranen, amerykańska trenerka fitness i blogerka, która prowadzi konto na Instagramie o nazwie @kaisafit. Jej profil obserwuje już blisko milion osób. Co ciekawe, ćwiczenia z wykorzystaniem rolek papieru toaletowego wcale nie powstały jako odpowiedź na społeczną izolację - Kaisa nagrała swój filmik już w 2017 roku. Jednak w ciągu ostatnich paru dni nagranie ponownie stało się viralem. Jeśli w ramach robienia zapasów udało wam się zgromadzić parę dodatkowych rolek papieru toaletowego, możecie same odtworzyć taki trening we własnych czterech ścianach. 

Jak wykonać trening z papierem toaletowym? 

Kaisa Fit proponuje aż ćwiczeń z wykorzystaniem papieru toaletowego. Aby go wykonać, potrzebujecie tylko tego akcesorium oraz odrobinę przestrzeni. Oto ćwiczenia opracowane przez trenerkę fitness. 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kaisa Keranen (@kaisafit)

Przysiady z wyskokami 

Są to wyskoki oraz powrót do przysiady przy jednoczesnym obrocie o 180 stopni. Jednocześnie należy przekładać roli papieru toaletowego z jedną stronę na drugą. 

Trzymanie deski 

To popularny plank, czyli tzw. deska. Jedyna różnica jest taka, że podczas jej trzymania przekładasz rolki papieru z jednej strony na drugą. 

Wykroki nóg do tyłu w skłonie 

W tym ćwiczeniu Kaisa wykonuje wykroki nóg do tyłu w powietrzu w pozycji skłonu. Przy pogłębianiu skłonu dotyka dłońmi rolki papieru rozstawione przed sobą w półokręgu. 

Przekładanie nóg w pozycji siedzącej 

Aby wykonać to ćwiczenie usiądź na podłodze, a następnie przekładaj wyprostowaną nogę za nogą nad ułożonymi jedna na drugiej rolce papieru toaletowego. 

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kaisafit/)

Pompki z wyskokiem 

W tym ćwiczeniu Kaisa wykonuje pompki z lekkim wyskokiem, przerzucając dłonie między ułożonymi rolkami papieru. 

Wykroki nóg z przeskokiem 

Aby wykonać to ćwiczenie należy ułożyć linię z rolek papieru, a następnie przeskakiwać na jednej nodze z jednej strony na drugą, jednocześnie wykonując wyrzut nogi do tyłu i skłon. 

Deska bokiem i wymachy nóg 

To trzymanie deski bokiem, a więc unoszenie jednej strony ciała z pozycji leżącej przy jednoczesnym unoszeniu nóg w taki sposób, aby dotknąć ułożone przed sobą rolki papieru toaletowego. 

Przyciąganie nóg to tułowia 

W tym ćwiczeniu Kaisa leży na podłodze i jednocześnie unosi do siebie ręce i nogi. Trik polega na tym, aby za jednym razem przenieść rolkę papieru spomiędzy stóp do dłoni - i na odwrót. 

Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/kaisafit/)

Przekładanie obu nóg w pozycji siedzącej. 

To ćwiczenie bardzo podobne to tego opisanego parę pozycji wyżej - z tą różnicą, że tym razem nogi są złączone. 

Jak podoba wam się taki trening z wykorzystaniem papieru toaletowego? Wypróbujecie go w domu podczas społecznej izolacji? 

Zobacz również: „Wymiotujący kot”. Brzmi paskudnie, ale to najlepsza metoda na... płaski brzuch

Polecane wideo

Faceci tracą dla niej głowę. Twierdzi, że jest ucieleśnieniem ich marzeń
Faceci tracą dla niej głowę. Twierdzi, że jest ucieleśnieniem ich marzeń - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 01.06.2020 00:02
Te wszystkie cwiczenia sa latwe, jak i inne tego typu, tylko ze nuzace strasznie:(( czy nie ma czegos co jest bardziej obciazajace, dajace szybsze rezultaty, czego nie trzeba wykonywac po sto razy dziennie?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie