Myślisz o diecie pudełkowej? Zobacz, na co zwrócić uwagę

Na rynku dostępnych jest wiele cateringów dietetycznych. Jak spośród nich wybrać ten najlepszy dla zdrowia i sylwetki?
Myślisz o diecie pudełkowej? Zobacz, na co zwrócić uwagę
fot. materiały prasowe
10.07.2019

Płaski brzuch, szczupłe uda – mało która z dziewczyn o tym nie marzy, szczególnie w letnim sezonie. Niestety, o ile ładna pogoda za oknem zachęca do fizycznych aktywności, tak nie sprzyja staniu w kuchni i gotowaniu zdrowych potraw, a dieta to podobno połowa sukcesu. Na pomoc przychodzą cateringi dietetyczne, które przygotowują smaczne i zdrowe posiłki, a do tego wygodnie dostarczają je pod same drzwi. Dostawców, którzy oferują catering dietetyczny jest wielu, czym więc kierować się przy wyborze tego najlepszego?

1. Dowóz cateringu dietetycznego

Standardem dla diet pudełkowych jest dostawa do takich miast, jak Warszawa, Poznań, Kraków lub Gdańsk. Problem pojawia się przy mniejszych lub oddalonych miastach, jak Białystok lub Zakopane. Obecnie najwięcej lokalizacji na rynku obsługuje Body Chief. Dieta z dostawą do domu dostarczana jest do 35 głównych miast w Polsce i ponad 700 okolicznych miejscowości. 

2. Tani nie znaczy dobry

Jeśli myślisz o rozpoczęciu diety oferowanej przez cateringi dietetyczne, na pewno nie bez znaczenia jest dla ciebie cena, szczególnie przy zamówieniach na dłuższy okres. Nie zalecamy jednak, by było to główne kryterium wyboru. Zbyt tanie diety pudełkowe powinny wzbudzić twoją szczególną uwagę. Istnieje wtedy zwiększone ryzyko, że oferowane menu będzie powtarzalne, albo do przygotowania pudełek z posiłkami zostały użyte składniki niskiej jakości. W obu przypadkach może to mieć negatywne skutki dla twojego zdrowia.

Przy zamawianiu cateringu dietetycznego możesz napotkać ukryte koszty. Niektóre firmy pobierają dodatkową opłatę za dostawę diety do domu, ekoopakowania, sztućce czy butelkę wody.

Czy to oznacza, że drogi catering to gwarancja smaku? Oczywiście, że nie! Takie firmy stwarzają tylko pozory wysokiej jakości potwierdzone certyfikatami, które nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości.

Zatem, jaka jest optymalna cena diety pudełkowej? Standardową ceną łączącą jakość z dobrym smakiem jest przedział 50-60 zł za jeden dzień diety, wliczając już w to dodatkowe koszty.

3. Test cateringu dietetycznego

Wiele cateringów oferuje dietę testową, czyli od jednego do trzech próbnych zestawów na cały dzień w promocyjnej cenie. To świetny sposób na to, by sprawdzić, czy to, co oferuje dana dieta pudełkowa spełnia twoje oczekiwania i czy wybrana opcja kaloryczna jest wystarczająca.

Zanim jednak zdecydujesz się na dietę testową, zapoznaj się z menu podanym przez catering. Jeśli preferujesz tradycyjne potrawy, mogą nie przypaść ci do gustu dania kuchni świata serwowane przez niektóre diety pudełkowe, takie jak zupa tajska lub marokańska.

Dlaczego nie zawsze warto sugerować się opiniami znajomych lub znajdującymi się w internecie? Na pewno nieraz słyszałaś, pochodzącą z łaciny, sentencję: „o gustach się nie dyskutuje”. I o ile o swoich wrażeniach z pewnością powinniśmy rozmawiać i się nimi dzielić, o tyle trzeba mieć na uwadze to, że ktoś może mieć odmienne zdanie, bo prostu ma inny smak.

 

fot. materiały prasowe

4. Ile kalorii wybrać?

Pewnie zakładasz, że jeśli chcesz szybko schudnąć, powinnaś jeść jak najmniej kalorii. Nic bardziej mylnego! To, jakie powinno być twoje dzienne spożycie energii, zależy od wielu czynników. Najważniejsze z nich to płeć, wiek, wzrost i aktywność fizyczna. Jeśli dużo ćwiczysz i mało jesz, będziesz tracić energię do działania i przestaniesz mieć ochotę na spontaniczną aktywność. Aby zdecydować się na konkretną wartość kaloryczną przyjmowanych posiłków, możesz skorzystać z kalkulatorów przemiany materii dostępnych w internecie.

Niektóre firmy z dietą na dowóz oferują bezpłatne konsultacje dietetyczne. Podczas rozmowy ekspert w zakresie dietetyki może indywidualnie podpowiedzieć, jaką wartość kaloryczną wybrać, by osiągnąć wymarzony cel, abyś szybko nie uległa zniechęceniu i aby dieta przebiegała bez strat na zdrowiu.

Dodatkowo, niektóre cateringi oferują bezpośrednie darmowe konsultacje połączone z analizą składu ciała. Jednym z producentów diet pudełkowych jest Body Chief, który oferuje takie konsultacje w biurze w Poznaniu. Dzięki takim analizom możliwe jest porównanie postępów po pewnym okresie stosowania diety.

Z czym jeszcze musisz się liczyć, decydując się na dietę pudełkową?

To czego nie widać na pierwszy rzut oka, i z czego nie wszyscy zdają sobie sprawę, to ilość śmieci, które gromadzą się w trakcie zamawiania diety. Każdy dzień diety to ok. 5 plastikowych pudełek, które po użyciu trafią do kosza. W ciągu miesiąca dwie osoby mieszkające razem i korzystające z cateringu dietetycznego wytwarzają ok. 300 plastikowych śmieci. Do tego dochodzą jeszcze folie zabezpieczające i torby. Pozostawiane pudełka można wykorzystać ponownie i nadać im nowe życie.

Niektóre cateringi oferują biodegradowalne opakowania za dodatkową opłatą. Dieta pudełkowa Body Chief w trosce o środowisko zamieniła plastikowe sztućce na takie, które wytworzone są z tworzywa w 100% biodegradowalnego i kompostowanego. Obecnie w firmie trwają testy eko pudełek, które już niedługo na stałe wejdą do użytku.

 

fot. materiały prasowe

Decyzja należy do ciebie

Usługa cateringu dietetycznego nie należy do najtańszych, ale na pewno jest rozwiązaniem dla tych, którzy chcą zadbać o swoją sylwetkę i pochwalić się szczupłą figurą na plaży. U zaufanych producentów diet pudełkowych nad przygotowaniem menu na każdy dzień pracują wykwalifikowani dietetycy, którzy dokładnie obliczają i weryfikują ilość makroskładników tak, aby osiągnąć wymarzony cel. Korzystanie z diety na dowóz do domu lub biura pomaga nabrać zdrowych nawyków, takich jak regularne zjadanie posiłków lub jedzenie porcji o odpowiedniej wielkości w zależności od pory dnia. A czy ty znalazłaś już najlepszy catering dietetyczny dla siebie?

 

Materiał partnera

 


Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie