Joga, fitness, pilates - dlaczego sport jest tak ważny w naszym życiu (a przynajmniej powinien)

Niesie ze sobą wiele korzyści.
Joga, fitness, pilates - dlaczego sport jest tak ważny w naszym życiu (a przynajmniej powinien)
fot. unsplash
25.11.2019

Wiele słyszymy o tym, jak aktywność fizyczna wpływa na nasze zdrowie. Zmniejsza ryzyko zawału serca, pomaga rozprawić się z wszelkimi dolegliwościami, obniża ciśnienie, poprawia krążenie i wiele wiele innych, które można by wymieniać do woli. Warto sobie jednak zadać pytanie, czy wysiłek ma jedynie wpływ na zdrowie fizyczne? 

Zobacz też: Najkrótszy trening, który daje spektakularne efekty: Na czym polega tabata?

Sport to zdrowie, nie tylko fizyczne

fot. unsplash

Codzienność czasami nas przytłacza. Znowu wstajemy o świcie, jemy śniadanie (albo i nie, bo nie mamy czasu), biegniemy do pracy, często spóźnieni i zdyszani, użeramy się z szefem, a po powrocie znowu szara rzeczywistość: pranie, sprzątanie, dzieci i tak w kółko. I kiedy mamy pójść na jogę albo pilates, jak nie mamy czasu dla siebie? No właśnie, czas dla siebie - to jest kluczowe zdanie. Często pójście na zajęcia sportowe traktujemy jak obowiązek, bo przecież znowu trzeba schudnąć przed wakacjami i wcisnąć się w strój kąpielowy. A przecież sport powinien być przede wszystkim czasem dla siebie i przyjemnością. Wysiłek fizyczny wpływa nie tylko na nasze zdrowie i wygląd fizyczny, ale też poprawia samopoczucie, dodaje energii i pewności siebie.

fot. unsplash

Sport uprawiony od małego kształtuje naszą osobowość, dyscyplinuje i może stać się pasją na resztę życia. W końcu sport to najlepsze hobby, sposób na oderwanie od codziennych problemów i obowiązków, odstresowanie i rozluźnienie. Regularne uprawianie sportu i aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na ogólny poziom naszej psychiki. Oprócz poprawy samopoczucia buduje w człowieku pewne mechanizmy, dyscyplinuje i rozwija funkcje poznawcze co z kolei przekłada się na efektywność nauki nowych rzeczy.

Pamiętajmy, że sport to nie tylko wyciskanie na siłowni czy gra w siatkówkę, ale również taniec, joga, pilates czy tabata. Dobierzmy aktywność do swojej osobowości, przez co będzie ona bardziej efektywna i przyjemna.

Zobacz też: Boskie ciało od zaraz: Lista ćwiczeń, które pasują do Twojej osobowości

Polecane wideo

To najbardziej wysportowana 63-latka jaką widzieliśmy. Jej ciało jest perfekcyjne
To najbardziej wysportowana 63-latka jaką widzieliśmy. Jej ciało jest perfekcyjne - zdjęcie 1

Komentarze (2)

Ocena: 4 / 5
Sportowiec (Ocena: 3) 26.11.2019 14:31
Joga to nie sport !!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 25.11.2019 09:52
W temacie tabletek na odchudzanie zdecfydowanie figurena to mój faworyt. Pomógł mi i mojej siostrze dojść do wagi której wcześniej nie pamietam kiedy miałam.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie