Właśnie o tej porze dnia powinnaś ćwiczyć, aby spalić jak najwięcej kalorii

Wtedy Twój trening będzie najbardziej efektywny.
Właśnie o tej porze dnia powinnaś ćwiczyć, aby spalić jak najwięcej kalorii
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/546202261053879669//https://pl.pinterest.com/pin/553309504218515117/)
31.07.2019

Aktywność fizyczna to dla wielu osób najlepszy sposób na utrzymanie szczupłej sylwetki. Inni ćwiczą, bo w ten sposób odstresowują się, np. po całym dniu spędzonym za biurkiem. Jeszcze inni dopiero zaczynają swoją przygodę z siłownią albo treningiem w plenerze i powolutku wprowadzają w swoje życie zmiany na lepsze. Bez względu na motywację nie da się zaprzeczyć, że aktywność fizyczna ma zbawienny wpływ nie tylko na naszą kondycję, ale także na samopoczucie. 

Zobacz również: 7 efektywnych ćwiczeń, dzięki którym zgubisz 5 kg w miesiąc!

Kiedy w ciągu dnia wypada najlepszy moment na trening? Część osób zrywa się z łóżka skoro świt i jeszcze przed pracą (a nawet przed śniadaniem) spędza godzinę na sali treningowej. Inni czekają z aktywnością fizyczną na sam koniec dnia, ponieważ chcą w ten sposób odreagować stres, a poza tym wcześniej zwyczajnie nie mają czasu na trening. Okazuje się jednak, że warto zaplanować aktywność fizyczną na pewną konkretną porę dnia.

Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/856880266581566246/)

Naukowcy ustalili, że to właśnie w tym przedziale czasowym trening jest najbardziej wymierny, ponieważ spalamy wtedy najwięcej kalorii. Badacze sprawdzili to na grupie 7 ochotników. Nie mieli oni dostępu do telefonów ani Internetu, więc nie mieli pojęcia na temat aktualnej godziny. Wyniki eksperymentu ujawniły, że o pewnej porze dnia podczas ćwiczeń fizycznych spalamy o 10 proc. więcej kalorii, niż gdybyśmy trenowali w innych godzinach. Zdaniem ekspertów najlepszą porą na trening jest późne popołudnie oraz wczesny wieczór. Wygląda więc na to, że możemy z czystym sumieniem pospać trochę dłużej, zamiast zrywać się skoro świt i pędzić na siłownię. 

Zastosujecie się do tych rad? 

Zobacz również: Nie możesz schudnąć? Być może zapominasz o tych kilku rzeczach

Polecane wideo

Miała dosyć perfekcyjnego fałszu na Instagramie, więc założyła ruch „Kiss My Fat Ass”. Nigdy nie była szczęśliwsza
Miała dosyć perfekcyjnego fałszu na Instagramie, więc założyła ruch „Kiss My Fat Ass”. Nigdy nie była szczęśliwsza - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 31.07.2019 09:42
Jestem bardzo zadowolona z tego co osiągnełam stosując suplement figurena. Schudłam, czuje się dużo lepiej. Nauczyłam się inaczej jeść, jeść zdrowo więc utrzymuje już wagę. Dzięki figurena schudłam ponad 10kg przez 3 miesiące czyli okres kuracji.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie