Te błędy najczęściej popełniamy na siłowni. Nic dziwnego, że nie widzimy efektów

Też masz je na sumieniu?
Te błędy najczęściej popełniamy na siłowni. Nic dziwnego, że nie widzimy efektów
fot. unsplash
28.07.2019

Wybranie się na siłownię to już duży krok w stronę poprawy ciała oraz aktywności fizycznej. Trening na siłowni dla niektórych jest jedyną formą mobilizacji, a ćwiczenie w grupie wydaje się być przyjemniejsze. Jednak samo przebywanie na siłowni nie przyniesie efektów, tak samo jak błędne wykonywanie ćwiczeń. Wiele osób popełnia te same błędy, które mogą przynieść więcej szkody niż pożytku... Oto najczęstsze z nich!

Zobacz też: Trenerka gwiazd zdradza TOP 5 ćwiczeń uwielbianych przez celebrytów

Błędy na siłowni, które popełnia większość z nasfot. unsplash

#1 Zbyt mocno, szybko...

Kiedy wracamy na siłownię po dłuższej przerwie, chcemy nadrobić zaległości i od razu wchodzimy na pełne obroty. Niestety nie jest to dobre ani dla naszego ciała ani dla naszej psychiki. Jeżeli przesadzimy możemy szybko się zniechęcić, a zbyt intensywny trening może doprowadzić do kontuzji. Zaczynajmy po woli, bez pośpiechu, dajmy naszemu ciału szansę na rozruch,

#2 Odhaczanie kolejnych ćwiczeń, bez koncentrowania się na formie

Wiele osób mimo wykonywania kolejnych serii ćwiczeń nie widzi efektów. Niestety nie wystarczy przejść przez kolejne ćwiczenia, aby uzyskać rezultaty. Spróbuj co tydzień zwiększać obciążenia, intensywność czy powtórzenia. Tylko dzięki efektywnym ćwiczeniom osiągniesz swój cel.

#3 Zbyt długi odpoczynek

Długie przerwy pomiędzy ćwiczeniami lub seriami powodują spadek tętna, przez co omijają Cię korzyści jakie płyną z utrzymywania go na wysokim poziomie. Treningi przez to są łatwiejsze i jednostajne. fot. unsplash

#4 Niewłaściwe rozciąganie lub jego brak

Wiele osób uprawiających sport ignoruje korzyści płynące z rozciągania ciała. Rozciąganie jest pewnym środkiem zapobiegającym urazom, a wraz z upływem lat powinniśmy skupić się na poprawie elastyczności ciała. Każdy trening powinien kończyć się rozciąganiem mięśni. Zwróćmy uwagę na to, że aby rozciąganie było bezpiecznie i efektowne, nasze ciało musi być rozgrzane.

#5 Brak śledzenia treningów

Jedynym sposobem na upewnienie się, że nasze treningi przynoszą efekty, to dokładnie śledzenie ćwiczeń. Należy śledzić liczbę powtórzeń, a także obciążenia i zapisywać swoje wyniki. W tym celu możecie skorzystać ze specjalnych aplikacji lub prowadzić dzienniczek.

#6 Robienie cardio przed treningiem siłowym

Nie ma żadnego magicznego porządku wykonywania ćwiczeń, jednak robienie cardio bezpośrednio przed treningiem siłowym może mieć negatywny wpływ. Dlaczego? Po prostu nie będziesz miała wystarczająco energii. Trening siłowy będzie mniej efektywny, a do tego będziesz bardziej narażona na kontuzje. Najlepszym rozwiązaniem jest rozbicie cardio i treningu siłowego na różne dni, przy czym trening siłowy powinien być traktowany priorytetowo.

#7 Martwienie się o to, co myślą inni ludzie

Niektórzy wstydzą się wykonywania pewnych czynności i mają wrażenie, że każdy na nich patrzy. Nie pozwól, aby takie myślenie Cię spowalniało. Uwierz, że nikt na Ciebie nie patrzy i każdy pilnuje własnego treningu.

fot. unsplash

Zobacz też: 7 efektywnych ćwiczeń, dzięki którym zgubisz 5 kg w miesiąc!

Polecane wideo

Ważyła 28 kg i umierała na anoreksję. Życie uratowała jej... czekolada
Ważyła 28 kg i umierała na anoreksję. Życie uratowała jej... czekolada - zdjęcie 1
Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 29.07.2019 10:13
ja szukałam odpowiedniego rozwiązania dla mnie. zawsze miałam mega problemy z odchudzaniem a mój organizm niestety zawsze odkładał (słaba przemiana). Trafiłam na figurena bo czytałam o nich na tym portalu. Odmieniły mi życie muszę przyznać. Zmieniły moją przemianę, poprawiły w znacznym stopniu. Kilogramy zaczeły bardzo przez to spadać. Schudłam 12kg a wcześniej jak schudłam 2kg to był sukces.. na prawdę bardzo polecam figurena.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie