Grzechy, które popełniamy na siłowni!

Zobacz, jak odpowiednio ćwiczyć na siłowni, aby trening był efektywny oraz przyniósł satysfakcjonujące rezultaty. Z naszą pomocą na pewno się uda!
Grzechy, które popełniamy na siłowni!
25.08.2009

Ćwiczenia na siłowni to zazwyczaj treningi siłowe, podczas których zajmujemy się konkretnymi partiami mięśni. Mogą być one mniej lub bardziej męczące, ale specjaliści zalecają, aby trwały minimum 1,5 godziny. Ważne, żeby wykonywać je poprawnie, w przypadku błędów możemy się nabawić bolesnych kontuzji bądź urazów.

Ku przestrodze prezentujemy zatem siedem grzechów, których nigdy nie wolno ci popełnić na siłowni!

1. Ćwiczysz z pustym żołądkiem

Nawet jeśli jesteś na diecie, szczególnie przed wizytą na siłowni nie możesz zapominać o dostarczeniu swojemu organizmowi niezbędnych substancji odżywczych. Jeśli rozpoczniesz ćwiczenia z pustym żołądkiem, szybciej się zmęczysz, a wysiłek fizyczny zacznie ci się kojarzyć z czymś bardzo nieprzyjemnym. Aby tego uniknąć, na pół godziny przed treningiem sięgnij po porcję energetycznych węglowodanów o niskiej zawartości tłuszczu, na przykład banany albo jogurt naturalny.

2. Nie rozgrzewasz się

Trening na siłowni zawsze poprzedzaj kilkuminutową rozgrzewką - przygotujesz w ten sposób mięśnie, ścięgna i więzadła do intensywnej pracy oraz unikniesz kontuzji. Najlepiej wykonuj serie ćwiczeń rozciągających, które uelastycznią stawy i przygotują ciało do dalszych ćwiczeń, a przy okazji ładnie wymodelują sylwetkę.

3. Źle dobierasz odważniki

Bardzo ważne, aby stopniować ruch, ponieważ systematycznie zwiększana porcja sportu, w przeciwieństwie do nieregularnych, silnie forsujących ćwiczeń, pomoże ci odpowiednio wyrzeźbić ciało. Satysfakcjonujące efekty przyniesie tylko długotrwały i umiarkowanie intensywny trening. Zacznij więc od małych odważników, a jeśli zauważysz, że podnosisz je 30 razy bez większego wysiłku, zmień je na większe.  

4. Wpadłaś w ćwiczeniową rutynę

Zadbaj o to, aby ćwiczenia były wystarczająco porywające, bo przyznaj, że godzinny trening kardio nie jest tym, o czym zawsze marzyłaś…  Jeśli mimo wszystko nie chcesz rezygnować z jedngo rodzaju ćwiczeń, które modelują określoną partię ciała, miej przy sobie iPod z ulubioną muzyką lub coś fajnego do czytania – to gwarancja, że nie znudzi ci się nawet najbardziej monotonny trening!

5. Nie prosisz o pomoc trenera

Podstawową zaletą zajęć w siłowni jest możliwość ćwiczenia pod okiem trenera. Specjaliści zalecają, aby każdy trening  zaczynać od rozmowy z profesjonalnym instruktorem oraz indywidualnego doboru zajęć pod kątem naszych potrzeb i oczekiwań. Dzięki temu będziemy mogli pod czujnym okiem wykonywać bardzo forsujące ćwiczenia tylko jednej partii ciała lub grupy mięśni albo podjąć ogólnorozwojowy trening, ładnie rzeźbiący całą sylwetkę.

6. Nie bierzesz naprzemiennie ciepłego i zimnego prysznica

Modelowanie ciała, a szczególnie jego dolnych partii, nie może się udać bez równoczesnej pielęgnacji. A wystarczy, że przed i po treningu na siłowni będziesz brać szybki prysznic i kierować na swoje uda oraz pośladki raz ciepły, raz zimny strumień wody.

7. Nie wybierasz ćwiczeń odpowiednich do twoich możliwości i temperamentu

Każda z nas jest inna i ma inne upodobania, zdolności oraz oczekiwania wobec treningu, dlatego bardzo ważne jest, aby rodzaj ćwiczeń dostosować do indywidualnych możliwości oraz temperamentu. Jeśli więc jesteś niskoreaktywna i chcesz sobie zapewnić mocne wrażenia, wybieraj ćwiczenia bardzo zróżnicowane, siłowe. Osoby wysokoreaktywne powinny raczej pokusić się o treningi mniej intensywne, np. koordynujące ruchy.

Nadia Tyszkiewicz

Zobacz także:

Jak stracić kilogramy bez diety?

Marzysz o pozbyciu się zbędnego tłuszczyku, ale na myśl o rygorystycznej diecie i ćwiczeniach robi ci się słabo? Spokojnie, mamy na to radę!

Body Ball, czyli chudnij z piłką!

Zamiast siłowni czy aerobiku, możesz ćwiczyć w domu, bez obawy o kontuzje i przeciążenie kręgosłupa.

 

Polecane wideo

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 25.04.2012 23:09
HEJ ja chodze na silownie zdradze kilka sekretow przed silownia zjedzcie cos porzytecznego -wartosciowego ,bogatego w weglowodany np jogurt nat nigdy na pusty żołądek. - litr wody przed ,rozgrzewka,20min nawet delikatnie po woli.cwiczcie 1,5 godz nie mniej bierznia i partie ciala np nogi pozniej sauna ,jacuzzi ,basen do 30min prysznic i dom w domku woda pol pomidorka garsc platkow ew 1kromka chleba ciemnego suchego i schudniecie ZABIJA WAS SLODYCZE !PO 2 NA SILOWNI NIE MUSICIE PODNOSIC CIEZARKOW PO 8KG WYSTARCZY 3 DLA KOBIET JA PO CIAZY JESTEM WAZYLAM 76KG SCHUDLAM 10 W CIAGU 50DNI ALE TRENING BIEG NA BIERZNI 10KM STOPNIOWO ZACZYNAJCIE OD 3 PRZEZ PIERWSZY TYD POZNIEJ 5 ITD POWODZENIA KAMILA AAAAAAAAAAAAAAAA SILOWNIA MNIE KOSZTOWALA ZA 3 MIESIACE 725ZL
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2012 14:38
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2010 18:38
poje·bało was?? ( do komentarzy ) !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2010 18:37
poje.bało was? (do komentarzy)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2010 16:13
aha
odpowiedz

Polecane dla Ciebie