Kilka powodów, dla których warto zapisać się na jogę

To inwestycja w siebie, której efekty będziesz odczuwać przez wiele lat.
Kilka powodów, dla których warto zapisać się na jogę
Geert Pieters / Unsplash
30.10.2018

Grono zwolenników jogi stale rośnie, bo ostatnimi czasy ten rodzaj aktywności fizycznej staje się coraz popularniejszy. Mająca swe korzenie w Indiach, idea jogi przemówiła to wielu ludzi. Zaczęto doceniać nie tylko jej aspekty fizyczne, ale także mentalne. Po zaledwie godzinie ćwiczeń czujemy się jak nowo narodzeni. Jest to niesamowite uczucie, które nie równa się z niczym innym. Aby jednak wciągnąć się w pełni w jogę, należy się do tego dokładnie przygotować.

Początki z jogą

Studio jogi możemy zauważyć na co drugim rogu ulicy. Jesteśmy bombardowani nowinkami w zakresie tego rodzaju aktywności fizycznej. Instagram wręcz pęka od ilości filmików i zdjęć powyginanych w różnych pozach osób. Jednakże nie jest to nic złego. W chwili obecnej panuje trend na dbanie o siebie, nie tylko zewnętrznie, ale przede wszystkim wewnętrznie. Joga w pełni spełnia wymagania, które stawiają sobie osoby dążące do samorozwoju. Aby rozpocząć z nią przygodę, warto zapisać się na ćwiczenia do studia wyspecjalizowanego w przekazywaniu wiedzy w zakresie jogi. Jak w przypadku każdych innych zorganizowanych zajęć, bardzo dużo zależy od naszego instruktora. Z tego powodu zanim zapiszemy się do jednego miejsca, warto spróbować różnych możliwości. Po pierwsze, istnieje dużo rodzajów jogi, z których najpopularniejsze to hatha joga, flow joga czy power joga. Każda z nich zawiera inne zestawy ćwiczeń i dąży do innych rezultatów. Niektóre zajęcia będą skoncentrowane na wzmocnieniu mięśni, tym samym bardzo przypominając pilates. Z drugiej strony mogą być to także zajęcia, gdzie cel nabierze nowego kursu, jakim będzie wyciszenie - osiągnięcie pełnego spokoju duszy i ciała. Zajęcia te w dużej mierze skupiają się na rozluźnianiu danych partii mięśni, medytacji. Zanim zdecydujemy się na jedną z tych dróg, warto spróbować ich obu. Nawet jeśli do tej pory nasza aktywność fizyczna ograniczała się do wyciskania ciężarów i podnoszenia pulsu na granic możliwości na bieżni, nie powinniśmy przekreślać jogi. Można ona okazać się kluczem do zbilansowania naszych zajęć.

Zajęcia grupowe vs. indywidualne

Wiedząc już, w jakim kierunku chcielibyśmy się rozwijać, kolejnym dylematem jest wybór między zajęciami grupowymi i indywidualnymi. Większość z nas decyduje się na próbę swoich możliwości razem z innymi. Najczęściej dzieje się tak głównie ze względu na niższą cenę w porównaniu do zajęć indywidualnych. Jeśli jednak masz ku temu chęci i możliwości, będzie do zdecydowanie lepszym rozwiązaniem, szczególnie na początku przygody z jogą. Nie mając wystarczających oszczędności, możemy zdecydować się na kredyt bez zaświadczeń na Matchbanker.pl. Jest to termin powszechnie używany, który tak naprawdę oznacza pożyczkę. Dzięki tej możliwości, możemy uzyskać zastrzyk dodatkowej gotówki przy minimum formalności. Zdobyte w ten sposób pieniądze pomogą nam w finansowaniu wpisowego w studio jogi, dzięki któremu staniemy się członkami klubu. Co więcej, z ich pomocą możemy też opłacić pierwsze miesięczne wydatki.

Długotrwałe efekty

Uczęszczając na zajęcia jogi, posiądziemy podstawy jej filozofii. Poza odczuwalnymi fizycznymi efektami, wpłynie ona także na nasze myślenie. Wyciszymy nasz umysł i zaczniemy doceniać drobne gesty. Dzięki temu, nasze samopoczucie długotrwale się poprawi. Jeśli pomysł rozpoczęcia przygody z jogą chodzi nam po głowie, nie powinniśmy zwlekać i zapisać się na próbne zajęcia już dzisiaj.

 

Materiał promocyjny

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 3.67 / 5
blab (Ocena: 5) 12.11.2018 20:50
Świetna jest też Yoga with Adriene. Dzięki niej pokochałam jogę :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 30.10.2018 03:39
chciałabym uprawiać jogę, ale miałam do niej już 2 podejścia i po prostu nic mnie bardziej nie irytuje i nie nudzi. zamiast pozytywnego myślenia i wyciszenia umysłu wychodziłam wściekła, a komentarze (instrukturka była ok) odnośnie tego jak robię te pozycje doprowadzały mnie do kur.ew.sk.i.ej pasji. nie wiem dlaczego. jestem spokojną osobą
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie