7 błędów, przez które nie możesz schudnąć

Kobiety popełniają je bardzo często.
7 błędów, przez które nie możesz schudnąć
Fot. Unsplash
14.09.2018

Czasami ćwiczenia nie przynoszą spodziewanych rezultatów. W takiej sytuacji musisz przyjrzeć się swojej aktywności fizycznej. Jeżeli trwa ona od dłuższego czasu, prawdopodobnie popełniasz błędy. To właśnie one są powodem tego, że „nie idziesz do przodu”. Poniżej znajdziesz szczegółowe wskazówki dotyczące tego, co najczęściej kobiety robią źle i jak to poprawić.

REPORTAŻ: Kim są kobiety, które tyją świadomie?

Wykonuj ćwiczenia dokładnie

Nie skupiaj się na prędkości, zwłaszcza jeżeli jesteś początkująca. Przede wszystkim bądź dokładna. Jak mówi Ewa Chodakowska w jednym ze swoich nagrań, ćwiczenia można wykonać na 20 proc. i na 100 proc. Poprawność w wykonywaniu ćwiczeń to podstawa efektywności. Z czasem będzie ci łatwiej i „zmieścisz się” w przewidzianym czasie.

Pracuj nad wieloma partiami ciała

Niektóre dziewczyny skupiają się na ćwiczeniach, które angażują tylko jedną grupę mięśni. Przez to doprowadzają do nierównowagi poprzez zaniedbywanie kondycji innych grup mięśni. Najlepiej wykonywać ćwiczenia, które angażują ich kilka naraz. Na przykład wykroki albo przysiady.

Nie skupiaj się na podnoszeniu ciężarów

Niektóre kobiety za bardzo skupiają się też na podnoszeniu ciężarów i unikają treningu sercowo-naczyniowego. Pamiętaj, że sprawność fizyczna opiera się nie tylko na sile mięśni, ale także na zdrowym sercu oraz gibkości. To bardzo ważne, aby skupić się na nich trzech, a nie tylko na wzmocnieniu mięśni. Podstawą jest równowaga. Dobrym pomysłem na jej utrzymanie jest bieganie albo pływanie.

Nie wykonuj ćwiczeń w stylu 100 brzuszków

Brzuszki bardzo obciążają szyję i plecy. Wbrew pozorom nie sprawią, że będziesz mieć płaski, wyrzeźbiony brzuch. Wykonuj różne ćwiczenia, które angażują kilka części ciała naraz. Wtedy zobaczysz najlepsze efekty.

6 ćwiczeń na boskie ciało

Odpoczywaj

To bardzo istotne, abyś robiła sobie dni wolne od ćwiczeń. Dzięki temu organizm ma szansę się zregenerować. Nie doprowadzasz też do sytuacji, w której twój zapał się wypala. W ten sposób maksymalizujesz efekt.

Bierz pod uwagę zarówno górne, jak i dolne partie ciała

Na pewno zauważyłaś osoby, które mają mocno rozbudowaną klatkę piersiową, ale nogi są u nich niewyćwiczone. To kolejny przykład niezachowania równowagi podczas treningów. Może cię kosztować obrażenia oraz ból w dole pleców.

Anna nienawidziła swojego brzucha. To, co z nim zrobiła, nie wszystkim się podoba

Dbaj o nawilżenie

To ważne, aby dostarczać organizmowi wystarczającą ilość wody. W ten sposób pomagasz organizmowi zregenerować się. Dobrym pomysłem jest picie wody kokosowej. Zawiera ona potas, który pozwala na zachowanie równowagi wodnej w twoim organizmie.

 

Polecane wideo

"Bogini od szyi w dół". Jej twarz podobno nie pasuje do idealnego ciała
"Bogini od szyi w dół". Jej twarz podobno nie pasuje do idealnego ciała - zdjęcie 1
Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
fit_ala (Ocena: 5) 14.09.2018 17:50
do gość: Też tego używałam, dobrze pobudza :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2018 17:49
Mi w treningach bardzo pomaga Ultrarade :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2018 17:18
Polecam deskę. ,,Proste''ćwiczenie, ale daje wycisk. Angażuje wiele partii mięśni, w tym brzucha :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.09.2018 00:07
Kluczem do sukcesu jest aktywność fizyczna i zdrowe żywienie, bez tego żadne ćwiczenia nie pomogą
odpowiedz

Polecane dla Ciebie