Wystarczą 3 minuty dziennie, by wysmuklić nogi. Testowałyśmy - to działa!

Ty też szybko zobaczysz efekt.
Wystarczą 3 minuty dziennie, by wysmuklić nogi. Testowałyśmy - to działa!
Fot. iStock
30.12.2017

Nogi mogą być zarówno największą ozdobą kobiety, jak i częścią ciała, która ją najbardziej szpeci. Wszystko zależy od tego, czy skóra jest wypielęgnowana i czy nogi są szczupłe. Na ich długość czy ewentualną krzywość nic nie poradzimy. Zawsze jednak warto zawalczyć o smukłośc i gładkość.

Wcale nie trzeba wykonywać intensywnych ćwiczeń, aby poprawić ich wygląd. Tym, co liczy się najbardziej, jest wytrwałość oraz systematyczność. Podkreślają to trenerzy fitness. Niestety, chociaż perspektywa codziennych lżejszych treningów przedstawia się znacznie bardziej zachęcająco niż intensywne, długie treningi raz na jakiś czas, wcale nie tak łatwo osiągnąć ten cel. Często dopada nas niechęć albo pojawiają się inne, kuszące propozycje na to, jak spędzić wolny czas.

Mimo wszystko postaraj się zawalczyć o regularne 3-minutowe ćwiczenia. Wykonuj je każdego dnia po pobudce albo przed położeniem się spać.

Zobacz także: Jej zdjęcia PRZED i PO zszokowały internautów. Z takiej metamorfozy mało kto by się ucieszył...

smukłe nogi

Fot. Brightside (https://brightside.me/inspiration-health/3-minutes-before-sleep-simple-exercises-to-slim-down-your-legs-417560/)

Wzmocnienie przednich części kolan, ud i brzucha

Połóż się na plecach z dłońmi ułożonymi po bokach wzdłuż ciała. Podnieś nogi  wysoko. Ustaw je tak, aby wraz z ciałem tworzyły kąt 90 stopni. Nie zginaj kolan. Palce u stóp ściągnij do góry. Potem zegnij do dołu jedną nogę i unieś ją z powrotem do wyjściowej pozycji. Zrób to samo z drugą. Zginaj je na przemian. W trakcie wykonywania ćwiczenia trzymaj kolana blisko siebie.

Zrób po 10 powtórzeń na każdą nogę. Pamiętaj też o tym, aby w wyjściowej pozycji mieć nogi ustawione tak prosto, jak dasz radę. Jeżeli wykonujesz ćwiczenie poprawnie, poczujesz falę gorąca w mięśniach.

smukłe nogi

Fot. Brightside (https://brightside.me/inspiration-health/3-minutes-before-sleep-simple-exercises-to-slim-down-your-legs-417560/)

Wzmocnienie tylnej części ud

Połóż się na plecach i unieś nogi wysoko, tak jak w poprzednim ćwiczeniu. Różnicą będzie natomiast ustawienie stóp. Stopy powinny być ułożone równolegle do ciała. Trzymaj kolana blisko siebie i zginaj je jedno po drugim. Podczas zginania każda pięta powinna osiągnąć wysokośc pośladków (punkt, gdzie się zaczynają). Od tego poziomu unoś kolano z powrotem do pozycji wyjściowej. Wykonaj po 10 powtórzeń na każdą nogę.

Jest jeszcze druga część tego ćwiczenia. Ułóż się na plecach i unieś nogi do góry. Tym razem powinny być lekko zgięte w kolanach. Ciało ma tworzyć kąt ok. 120 stopni. Unoś te nogi do góry wraz z pośladkami – tak jakbyś chciała powrócić do kąta 90 stopni - i opuszczaj w dół. Nie rozłączaj nóg w trakcie tego ćwiczenia i trzymaj ich górne części napięte. Zrób 20 powtórzeń.

Uczucie napięcia w mięśniach informuje, że dobrze wykonujesz ćwiczenie.

Zobacz także: Blogerka fitness ujawnia, co dzieje się z jej brzuchem, kiedy zje coś nieodpowiedniego (Ale różnica!)

smukłe nogi

Fot. Brightside (https://brightside.me/inspiration-health/3-minutes-before-sleep-simple-exercises-to-slim-down-your-legs-417560/)

Wzmocnienie części wewnętrznej ud

Połóż się na plecach, unieś nogi wysoko i skrzyżuj je w taki sposób, aby prawa znajdowała się na lewej. Następnie zegnij skrzyżowane kolana i opuść łydki do dołu (jakbyś robiła „plie”), trochę poniżej wysokości kolan. Zaraz potem powróć do pozycji początkowej. Zrób 10 powtórzeń z prawą nogą na górze i 10 powtórzeń z lewą nogą na górze. Twoje nogi mają być napięte. Jedna powinna uciskać drugą.

Jeżeli czujesz napięcie w nogach, to znaczy, że wykonujesz ćwiczenie prawidłowo.

Wszystkie ćwiczenia są dobre na opuchnięte nogi oraz na żylaki.

Źródło: brightside.me

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Miska (Ocena: 5) 09.01.2018 20:57
Ja bym nie wierzyła w cos takiego, nie wysmukli sie nog cwiczac tylko 3 minuty, do tego trzeba troche czasu i wiekszego wysiłku. Ja wysmuklilam uda dopiero po dwoch miesiacach tanca w royal dance center, na bardzo intensywnych zajechiach
odpowiedz
Karolina (Ocena: 5) 09.01.2018 07:29
u mnie zadziałał tylko taniec. Próbowałam wieeeele ćwiczeń i sposobów, ale nogi miałam wyjątkowo oporne. Jestem z trójmiasta i zapisałam się na zajęcia taneczne do Centrum Tańca Szczepan . Sama nie mogę nadziwić sie efektom jakie dał taniec. Naprawdę polecam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.12.2017 21:06
Aż sprawdzę czy to działa
odpowiedz

Polecane dla Ciebie