71 lat i ciało bogini. Ta babcia jest... kulturystką!

Kobieta rozpoczęła intensywne treningi dopiero w wieku 59 lat.
71 lat i ciało bogini. Ta babcia jest... kulturystką!
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/drjosefinamonasterio/)
02.10.2017

Jeżeli myślisz, że w twoim wieku (niezależnie od tego, ile masz lat) nie ma sensu ćwiczyć, chcemy cię wyprowadzić z błędu. Ta kobieta - Josefina Monasterio - pokazała, że nigdy nie jest na to za późno. Kim jest Josefina? To 71-letnia certyfikowana instruktorka jogi, fitnessu, kulturystka oraz ekspert ds. żywienia. Brzmi imponująco? Dokładnie tak, ale najlepsze jest to, że kobieta zaczęła swoją przygodę z intensywnym treningiem dopiero w wieku 59 lat.

Sport w jakiś sposób przewijał się w jej życiu znacznie wcześniej. Jako dziecko w Wenezueli pobierała lekcje gimnastyczne, a potem studiowała wychowanie fizyczne. Zdobyła tytuł magistra. Na tym nie zakończyła kariery. Doktorat zrobiła w dziedzinie Rozwoju Personalnego Osób Starszych. Jeżeli chodzi o kulturystykę, zaczęła ją uprawiać, gdy spotkała Steve'a Pfiestera. Mężczyzna wiedział, że Josefina biega i praktykuje jogę. Zaprosił kobietę do swojej siłowni i zaoferował, że będzie ją trenował. Josefina ćwiczyła przez kilka miesięcy. Zaczęła w styczniu, a zanim nadszedł czerwiec Pfiester zabrał ją na pierwsze zawody.

Josefina twierdzi, że kluczem do sukcesu jest systematyczność. Ona sama przestrzega codziennej rutyny. Składa się na nią pobudka o 3:00, czytanie Biblii, medytacja, modlitwa, przebiegnięcie 10-kilometrowej trasy, śniadanie oraz 2-godzinny trening na siłowni. Ten ostatni kulturystka rozpoczyna około 10:00. Trzyma się tego rozkładu każdego dnia. Chociaż chodzenie na siłownię o 10:00 nasuwa skojarzenia z lekkim i przyjemnym trybem życia, przeczy temu wstawanie o 3:00. Ta praktyka jest godna podziwu. Josefina udowadnia, że móc, to chcieć. Wystarczy wstać godzinę wcześniej i przeznaczyć ten czas na ćwiczenia. Nie staniemy się przez to kulturystkami, ale fit kobietami na 100 procent.

Josefina Monasterio ma na koncie liczne sukcesy. Po pierwsze stanowią go już same specjalizacje oraz wspaniała sylwetka, ale oprócz tego kobieta nadal bierze udział w zawodach. Zdecydowanie nie przypomina typowej babci, a na niektórych zdjęciach z Instagrama można ją wziąć nawet za seksbombę. Josefina twierdzi, że proces starzenia można spowolnić, jeżeli dba się o ciało, ducha oraz umysł.

Chciałybyście mieć takie ciało?

Zobacz także: Ale przytyła! Ona twierdzi, że im więcej waży, tym jest... szczęśliwsza (Jak to możliwe?)

Źródło: www.nbcnews.com

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Ania (Ocena: 5) 05.10.2017 12:34
Hej. Dieta i ćwiczenia pana Igora świetne, polecam. Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
odpowiedz

Polecane dla Ciebie