5 przykazań udanego treningu

Kilka wskazówek, dzięki którym aktywność fizyczna stanie się czystą przyjemnością!
5 przykazań udanego treningu
Fot. Thinkstock
28.03.2017

Po stosunkowo długim okresie bezczynności postanowiłaś dołączyć do grupy aktywnych? Doskonale. Zanim jednak sport na dobre zagości w twoim życiu, sprawdź, od czego powinnaś zacząć.
Przygotowałyśmy 5 przykazań udanego treningu, dzięki którym wysiłek będzie ci się kojarzył wyłącznie z przyjemnością. To bardzo ważne – bo im lepiej będziesz się czuła ćwicząc, tym trudniej będzie ci porzucić aktywność fizyczną. Pamiętaj, że regularność to jedyny klucz do sukcesu.


Gotowa? Zaczynamy.

Przykazanie 1: Skuteczny dezodorant


Pot to nieodłączny element treningu. Nie każda z nas czuje się jednak komfortowo, gdy wyczuwa od siebie ten mało przyjemny zapach. Z tego względu warto wybrać dezodorant, który jest naprawdę skuteczny, ponieważ stworzono go specjalnie z myślą o sportowcach. Najlepiej taki, który pozwala skórze oddychać.


Takim produktem jest na pewno adidas adipiure, dostępny w dwóch wersjach: standardowego sprayu i roll-onu. Obie są niezwykle bezpieczne dla pH skóry dzięki bezalkoholowej i wolnej od soli aluminium formule cotton-tech. Do tego gwarantują natychmiastowe poczucie świeżości oraz 24-godzinną skuteczność działania.


Jeżeli zależy ci nie tylko na kontroli nad zapachem, ale także na komforcie podczas treningu, nie bagatelizuj kwestii związanej z odpowiednim dezodorantem.


Cena spray: 14,49 zł/ 150 ml
Cena roll-on: 14,49 zł / 50 ml


Przykazanie 2: Motywacja


Najbardziej efektywny trening wykonasz wtedy, gdy będziesz dobrze zmotywowana. W tym celu najpierw oblicz swoje BMI. Osobie otyłej zaleca się inne formy aktywności niż takiej, której waga jest w normie albo która ma lekką niedowagę. Kalkulatory znajdziesz w Sieci. Możesz również swoją wagę (w kilogramach) podzielić przez wzrost (w metrach) podniesiony do kwadratu. Prawidłowa masa ciała zawiera się w przedziale 18,5–24,99.


Gdy będziesz już wiedzieć, jakie efekt chcesz osiągnąć poprzez trening, warto zmotywować się dodatkowo. Przejrzyj zdjęcia trenerek, modelek, dziewczyn, które cię inspirują. I bierz z nich przykład!

trening

Fot. Thinkstock

Przykazanie 3: Dieta


Żaden trening nie przyniesie efektów, jeśli będziesz nieprawidłowo się odżywiać. Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i ogranicz picie alkoholu. Porozmawiaj również z trenerem lub dietetykiem, którzy doradzą ci, co powinnaś jeść przed aktywnością fizyczną i po niej. Kiedy nie będziesz czuła ciężaru na żołądku, ćwiczenie będzie przyjemniejsze.


Przykazanie 4: Zadbaj o strój i buty


Podstawą udanego treningu są buty sportowe dobrej jakości, szczególnie jeśli chcesz uprawiać biegi. Nie wiesz, jakie wybrać? W sklepie sportowym poproś o pomoc sprzedawcę. Potrzebujesz odpowiednich ubrań, żeby podczas treningu czuć się komfortowo. A jeżeli chcesz trenować w domu, warto zaopatrzyć się np. w matę, ciężarki (np. 0,5 kg i 1,5 kg), piłkę do ćwiczeń itp. Miej przy sobie butelkę wody i ręcznik. Wolisz ruch na świeżym powietrzu? Wygodne buty i kijki do nordic walking to doskonały zestaw zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych.


Przykazanie 5: Myśl pozytywnie


Im bardziej będziesz dla siebie surowa i im krytyczniej będziesz podchodzić do efektów ćwiczeń, tym szybciej zrezygnujesz z treningu. Niestety taka jest prawda. Zamiast powtarzać sobie w kółko: „Daję z siebie wszystko, a waga ani drgnie”, spójrz w lustro i powiedz z dumą: „Zrobiłam ciężki trening. Brawo ja!”. Pozytywne myślenie nastawi cię odpowiednio nie tylko do ćwiczeń, ale także do siebie samej.


Powodzenia!

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Ola (Ocena: 5) 12.04.2017 23:33
Wiesz Iqacai to tylko pomocnik, kg sama nie spadną jak się nie ruszysz. ten suplement jest dobry, ale tylko wspomaga cały proces. także do roboty.
odpowiedz
poszlaka (Ocena: 5) 28.03.2017 09:40
no, można się dostosować jak się ma odpowiednią motywację. dla mnie motywacja pojawiła się dopiero jak po iqacai schudłam 12 kilogramów, te tabsy są niesamowite. i nie ważne, że trochę od drugiej strony zaczęłam - efekt się liczy. pierwsze wakacje w stroju kapielowym
odpowiedz
bajka (Ocena: 5) 28.03.2017 08:25
Moje rady: 1. na godzine/ poltorej zostaw tel w szatni i nie napie.dalaj 1000 slitfoci na fejsa i insta 2. Skup sie na tym co mowi i robi trener 3. Nie jecz ze ćwiczenia sa trudne i ciezkie tylko dawaj z siebie wszystko 4. Naprawdę nic sie nie stanie jesli sie spocisz a Twoja fryzura sie zniszczy
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie