7 rodzajów ćwiczeń, które można wykonać wyłącznie przy użyciu krzesła (Schudniesz bardzo szybko!)

Zadbaj o formę także w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych.
7 rodzajów ćwiczeń, które można wykonać wyłącznie przy użyciu krzesła (Schudniesz bardzo szybko!)
Fot. iStock
31.10.2016

Wiele osób prowadzi siedzący tryb życia. Najczęściej siedzimy w pracy. Spędzamy w niej przeważnie około ośmiu godzin. Oprócz tego trzeba wziąć pod uwagę czas na dojazd – w samochodzie lub środkach komunikacji miejskiej, czas spędzony przed telewizorem/komputerem i czas, kiedy jemy posiłek. Gdyby policzyć ilość godzin dziennie, podczas których siedzimy, prawdopodobnie wyszłoby 3/4 dnia.

Siedzący tryb życia ma niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Po pierwsze w ten sposób nie spalamy kalorii, więc wszystko, co spożywamy, odkłada się pod postacią tłuszczu. Co jeszcze nam grozi? Specjaliści wspominają o cukrzycy typu 2, żylakach, hemoroidach, nadciśnieniu, problemach z układem krążenia, a nawet o zwiększonym ryzyku wystąpienia niektórych nowotworów. Także kręgosłup ucierpi. Dlatego im szybciej zadbamy, aby przyswoić sobie inne, zdrowsze nawyki, tym lepiej dla naszej kondycji. Przede wszystkim odpoczynek przed telewizorem trzeba zastąpić ruchem, ale również w pracy można poćwiczyć.

Na początek wystarczą proste ćwiczenia przy użyciu krzesła. Oczywiście jeśli chcesz, nie musisz na nich poprzestawać. Oto kilka propozycji.

Zobacz także: Akcja: sportowa motywacja

ćwiczenia na krześle

Fot. iStock

Przysiady

Krzesło ustaw przed sobą, a nogi rozstaw na szerokość bioder. Następnie zrób przysiad, ale zwróć uwagę, aby zatrzymać się na wysokości siedzenia krzesła. Następnie powoli wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to ćwiczenie co najmniej 10 razy. Wykonaj trzy serie podczas jednego dnia. Twoja pupa także na tym zyska!

ćwiczenia na krześle

Fot. iStock

Unoszenie nóg

To ćwiczenie możesz wykonywać, nie odrywając rąk od klawiatury. Twoje stopy powinny być ułożone w niedalekiej odległości od siebie. Następnie unieś je na wysokość kolan. Powtórz ćwiczenie 15 razy. Postaraj się wykonać przynajmniej dwie serie w ciągu dnia. Jeżeli ćwiczenie jest dla Ciebie zbyt trudne, możesz spróbować najpierw z jedną nogą. Druga w tym czasie będzie w spoczynku. Wtedy także wykonaj 15 powtórzeń na każdą z nich.

Zobacz także: Dziewczyna z kaloryferem na brzuchu - obiekt pożądania czy zaprzeczenie kobiecości?

ćwiczenia na krześle

Fot. iStock

Skręty ciała

To propozycja dla osób, które siedzą na krześle obrotowym. Złącz kolana oraz stopy. Nie odrywając ich od podłogi, wykonuj delikatne obroty w prawą oraz lewą stronę naprzemiennie. Na każdą powinno przypaść co najmniej 10 powtórzeń. W ten sposób pracujesz nad mięśniami brzucha.

ćwiczenia na krześle

Fot. iStock

Wychylenia

To ćwiczenie będzie wymagało precyzji i zaangażowania. Obie ręce oprzyj o krawędzie krzesła. Stopy złącz i postaw na podłodze. Następnie zacznij je powoli unosić w kierunku klatki piersiowej. Jednocześnie pochylaj się lekko tułowiem do dołu. Zadbaj o prawidłowe oddychanie. Kiedy będziesz się prostować, bierz wdech. Natomiast podczas pochylania rób wydychanie. Najpierw wykonaj jedną serię, odpocznij przez minutę, a potem drugą.

ćwiczenia na krześle

Fot. iStock

Rozciąganie nóg i ramion

Usiądź wyprostowana, a następnie unieś obie ręce do góry i postaraj się wyciągnąć je jak najwyżej. Potrzymaj je w takiej pozycji przez kilka sekund, a następnie opuść. Wykonaj ćwiczenie 10 razy.

Nogi możesz rozciągnąć na siedząco. Ustaw je w lekkim rozkroku. Wyprostuj lewą nogę i oprzyj ją piętą o podłogę, a prawą zegnij i odchyl na prawy bok. Dłońmi oprzyj się o lewe udo. Pochyl się odrobinę ku lewej nodze, ale mając przy tym wyprostowane plecy. Powinnaś czuć, jak wewnętrzna część lewego uda rozciąga się. Następnie zmień nogę. Na każdą wykonaj po 10 powtórzeń.

ćwiczenia na krześle

Fot. iStock

Rozluźnianie karku

Kark to część ciała, która również bardzo się męczy podczas pracy przy biurku. Możesz przechylić głowę delikatnie na lewy bok. Dłoń umieść z prawej strony i spróbuj wyprostować kark, naciskając ręką, żeby stawić opór. Potem zrób tak z drugim bokiem. Na każdy przeznacz 10 powtórzeń. Inna opcja to wykonywanie naprzemiennych skrętów w prawą i lewą stronę. Kolejna propozycja polega na odchylaniu głowu na jedną stronę, powracaniu do pionu, a następnie przechylaniu jej na drugą stronę.

ćwiczenia na krześle

Fot. iStock

Wzmocnienie mięśni ud

Rozstaw nogi na szerokość ścian biurka. Zewnętrzna strona ud powinna być oparta o brzegi, tak, aby stawiały opór. Następnie naciskaj udami z całej siły na ścianki, a jednocześnie zadbaj o to, żeby utrzymać napięte mięśnie. Uważaj tylko na biurko, bo siła Twoich mięśni po jakimś czasie ćwiczeń może wywarzyć boki...

Zobacz także: Ćwiczenia w domu na płaski brzuch

 

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
Lilka (Ocena: 5) 20.02.2017 11:31
Ja polecam HIPNOZĘ NA ODCHUDZANIE - mnie pomogła schudnąć az 5KG/MIesięcznie
odpowiedz
Anita (Ocena: 5) 08.12.2016 12:03
warto ćwiczyć szczególnie podczas kuracji odchudzającej, wiadomo dieta to nie wszystko. Polecam jeszcze od siebie zastosowanie naturalnego preparatu figurena slim który przyśpiesza metabolizm i spalanie tkanki tłuszczowej. Ja ćwiczę, mam dietę i stosuję ten środek, te 3 elementy sprawiają że schudłam już w miesiąc 7 kg.
odpowiedz
niebieskooka (Ocena: 5) 31.10.2016 23:49
NIe chodzi o chudnięcie tylko o zapobieganiu NIERUSZANIU się. Jak chcesz schudnąć to sobie kup iqgreen a nie pobieżnie czytasz artykuły i masz problem z tym, że ich nie rozumiesz..
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.10.2016 20:10
Jak od krecenia glowa mam schudnac?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie