Co mają ze sobą wspólnego te dwie modelki? Odważne porównanie trenerki fitness!

Plus size kontra anoreksja. Kontrowersyjna teza wzbudziła skrajne emocje wśród miliona jej fanów.
Co mają ze sobą wspólnego te dwie modelki? Odważne porównanie trenerki fitness!
fot. zrzut ekranu fb.com/AshyBinesOfficial
27.02.2016

Co ma wspólnego chorobliwie otyła kobieta z chorobliwie chudą modelką? Poza tym, że obie mają problem ze swoim ciałem i zdrowiem – chyba niewiele. Inaczej sądzi Ashy Bines, popularna w Internecie trenerka fitness, która zestawiła ze sobą skrajnie odmienne sylwetki i przekonuje, że niewiele się od siebie różnią.

Śledzona na Facebooku przez ponad milion fanów sportsmenka musiała zdawać sobie sprawę, że to włożenie kija w mrowisko. Z jednej strony widzimy popularną modelkę plus size Tess Holliday, z drugiej – skrajnie niedożywioną gwiazdę wybiegów. Chodzi najprawdopodobniej o Anę Carolinę Reston, która zmarła w 2006 roku z powodu choroby nerek wywołanej przez anoreksję.

Pod fotografiami zamieściła własny komentarz, w którym przekonuje, że w obu przypadkach mamy do czynienia z „niezdrowym wizerunkiem, który nie zasługuje na podziw”.

 

promowanie otyłości

fot. zrzut ekranu fb.com/AshyBinesOfficial

„W dzisiejszych czasach chude dziewczyny są często piętnowane, a kobiety, które z kolei ważą zdecydowanie za dużo, nazywane są tymi najzdrowszymi. I uważane są za inspirujące tylko dlatego, że nie wstydzą się pokazać swojego większego ciała w stroju kąpielowym. Też uważam, że to fantastyczne, ale to nie oznacza, że jej sylwetkę można uznać za zdrową i inspirującą.

Nie chodzi wcale o sześciopak na brzuchu, ani o zakaz posiadania cellulitu na pośladkach, ale o ZDROWIE, którego na tych zdjęciach nie umiem dostrzec.

To nie jest tak, że sama uważam się za ideał czy coś w tym stylu, ale niepokoi mnie, że kobiety, które z całą pewnością jedzą za dużo, w ogóle się nie ruszają i nie zależy im, aby ich ciała były wysportowane, silne i zdrowe – dziś uważane są za wzór do naśladowania” - martwi się trenerka.

 

promowanie otyłości

fot. zrzut ekranu fb.com/AshyBinesOfficial

„Nie ma czegoś takiego jak idealna sylwetka, bo ludzkie ciała nigdy nie są takie same, ale to oczywiste, że kiedy ktoś żyje ekstremalnie (w jedną czy w drugą stronę), nie powinien być naśladowany. Mam nadzieję, że młode dziewczyny znajdą sobie lepsze wzorce, dzięki którym docenią zdrowie. Moją misją jest to, aby kobiety czuły się i wyglądały jak najlepiej, a przy okazji pamiętały, że najważniejsze jest aktywne, zdrowe i zbalansowane życie”- kończy swój wywód 26-letnia Ashy Bines.

Ma rację?

 

promowanie otyłości

fot. zrzut ekranu fb.com/AshyBinesOfficial

„Zdaję sobie sprawę, że ten wpis może zdenerwować wielu z was. Ale mam coś do przekazania i od razu zastrzegam, że moim celem nie jest piętnowanie kogokolwiek. Być może nie robię tego w najlepszy sposób, ale uwierzcie, że moje intencje nie są złe.

Dziewczyna po lewej stronie jest oczywiście niedożywiona – całkiem możliwe, że to kwestia genów, ale na pewno nie jest zdrowa i nie odżywia się racjonalnie. Prawdopodobnie spożywa 500 albo mniej kalorii, aby zachować taką szczupłą sylwetkę. Nie jest dobrym przykładem dla młodych dziewczyn i mam nadzieję, że ma wokół siebie ludzi, którzy pomogą jej odmienić swoje życie.

Dziewczynę po prawej widziałam już wielokrotnie w różnych publikacjach i przeczytałam, że jest inspiracją dla młodej generacji. I w tym przypadku uważam, że to nie jest zbyt mądry pomysł” - rozpoczyna swój wywód.

 

Polecane wideo

Komentarze (10)

Ocena: 4.6 / 5
Anonim (Ocena: 1) 01.03.2016 21:49
Bo powiedziała prawdę?
odpowiedz
siłka (Ocena: 5) 29.02.2016 17:12
A ja odnoszę wrażenie, że teraz jest moda na bycie Fit. Chodakowska, Lewandowska, super. Wystarczy spojrzeć na Fb. Chude już jest od dawna piętnowane...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.02.2016 10:09
bardzo dobrze ta pani napisała, trzeba we wszystkim znaleźć umiar, a nie popadać z jednej skrajności w drugą. Poza tym trzeba dbać nie tylko o wygląd, ale też o zdrowie, czyli ruszać się i odżywiać zdrowo. Żadna z tych dziewczyn nie wygląda zdrowo.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2016 16:33
Bardzo mądrze napisane ! Gloryfikacja skrajności zawsze jest zła, trzeba umieć znaleźć złoty środek...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.02.2016 10:09
nie wiem, czemu zgłoszono ten komentarz. Masz 100% racji
odpowiedz

Polecane dla Ciebie