Ćwiczysz, a waga rośnie? Oto cała prawda o skutkach aktywności fizycznej!

Sprawdź, czy zachowujesz się tak samo, jak większość regularnie ćwiczących osób.
Ćwiczysz, a waga rośnie? Oto cała prawda o skutkach aktywności fizycznej!
05.10.2013

Nie ma się co oszukiwać i szukać dziury w całym – każda forma aktywności fizycznej jest lepsza, niż totalne lenistwo. Być może informacja o tym, że nawet intensywny trening na siłowni może spowodować wzrost wagi, lekko Cię przeraziła, ale to żadne usprawiedliwienie. Wystarczy podejść do tego tematu zdroworozsądkowo. Waga wskazująca więcej, niż się spodziewałaś, to efekt zwiększenia tkanki mięśniowej lub złe przyzwyczajenia, które powinnaś zwalczyć.

Jedna z firm zajmująca się sprzedażą suplementów zdrowej diety, zbadała, jak to jest z naszą aktywnością fizyczną. Ankietę przeprowadzono na grupie 1000 osób, które systematycznie ćwiczą. Dzięki temu możemy porównać, czy nasze „postępy” to tylko wypadek przy pracy, czy może tak powinno być.

Czy dzięki ćwiczeniom na pewno schudniesz? Ile spalisz kalorii? Czy wizyta na siłowni wzmaga apetyt? Czy po treningu pozwalamy sobie na żywieniowe grzeszki? Oto cała prawda!

CZĘSTOTLIWOŚĆ

Kim jest osoba, która twierdzi, że „regularnie ćwiczy”? Raczej nie wystarczy jedno wyjście na siłownię w miesiącu.

Zdecydowana większość ankietowanych przyznała, że ćwiczy od 3 do 5 razy w tygodniu.

Średni czas trwania takiego treningu to od 40 do 60 minut.

Zauważacie jakieś podobieństwo?

WAGA

Aktywność fizyczna ma na celu nie tylko poprawę kondycji, ale dla większości – ma być sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Czy nam się to udaje? Nie zawsze...

27 procent ćwiczących przyznało, że dzięki zajęciom na siłowni udało im się schudnąć.

49 proc. nie zauważyło żadnej różnicy – ciała nie jest ani więcej, ani mniej.

26 proc. twierdzi, że regularne ćwiczenia spowodowały wzrost wagi!

fitness

KALORIE

Ćwiczymy, by pozbyć się zbędnego balastu, który zawdzięczamy jedzeniu. Ile tak naprawdę udaje nam się spalić kalorii w czasie jednego treningu? Z tym bywa bardzo różnie...

40 procent ćwiczących spala od 300 do 500 kalorii w czasie jednej sesji na siłowni. Zazwyczaj jest to ta niższa wartość.

25 proc. jest w stanie spalić ich od 200 do 300.

10 proc. dzięki jednej sesji ćwiczeń pozbywa się ich od 100 do 200.

4 proc. nie wysila się zbyt mocno i spala nawet mniej, niż 100 kalorii.

APETYT

Bardzo często zapominamy, że zdrowy styl życia to nie tylko aktywność fizyczna, ale także zdrowa dieta. Być może dlatego nasza waga nie spada, a wręcz rośnie...

50 procent regularnie ćwiczących twierdzi, że ruch wzmaga ich apetyt.

34 proc. po treningu na siłowni ma ochotę uzupełnić swój „niedobór” kalorii i sięga po tabliczkę czekolady czy kieliszek wina.

42 proc. nie widzi w tym nic złego, bo systematyczne ćwiczenia traktują jako usprawiedliwienie dla kulinarnych grzeszków.

Polecane wideo

Komentarze (23)
Ocena: 4.83 / 5
Karolina (Ocena: 5) 03.09.2017 21:31
Chcesz wyglądać seksownie i atrakcyjnie? Chcesz cieszyć się wspaniała sylwetką? Chcesz pokazać wszystkim, że możesz się zmienić? Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl Innowacyjne metody treningowe, nowoczesne plany żywieniowe, fachowa suplementacja. Podejście, które o lata świetlne wyprzedza konkurencje! Dzięki nim zmiany zachodzą ekstremalnie szybko! Wejdź na stronę najlepszego Trenera w Polsce: www.igortreneronline.pl który w ciągu tygodnia odmieni Twoje życie! Pozbądź się tłuszczu na zawsze, zbuduj piękna smukłą sylwetkę lub wspaniałe muskularne ciało! Pokaż na co Cię stać i wejdź na www.igortreneronline.pl !
zobacz odpowiedzi (1)
iga (Ocena: 5) 17.12.2015 20:41
myślę że cierpliwość jest wskazana
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.11.2015 18:34
Polecam ćwiczenia na orbitreku inSPORTline Atlanta. Świetna sprawa. Kupiony w centrali onsportline w Polsce
zobacz odpowiedzi (1)
batory z komory (Ocena: 5) 24.12.2013 01:49
polecam jumping po sieci i czas leci, a kalorie to hoho hoho, dobre są też wypady na jumę po sklepach
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.11.2013 23:12
ja na wage wogole nie patrze,mam byc jedrniejsza,zgrabniejsza i nie wylewac sie z ubran,na co komu waga ;) ten artykuł jest bardzo dziwny,jakby chciał zniechecic ludzi do cwiczen,zamiast wagi lepszy jest centymetr,badz wyznacznik np.w postaci ubran,miesnie waza wiecej niz tluszcz,ale maja mniejsza objetosc od sadła :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie