Jak bez większego wysiłku spalać kalorie? (Lista domowych aktywności, które pomogą Ci schudnąć!)

Nużące prace domowe przyczyniają się do uzyskania wymarzonej figury.
Jak bez większego wysiłku spalać kalorie? (Lista domowych aktywności, które pomogą Ci schudnąć!)
Fot. vogue.it
23.06.2013

Nie jest łatwo narzucić sobie żelazną dyscyplinę i dzień po dniu wytrwale wyciskać z siebie siódme poty na siłowni. Głównym tego powodem jest trudność z motywowaniem się do takiego wysiłku, choć w wielu przypadkach równie istotnym problemem jest brak czasu. Może się wydawać, że przy tak szybkim trybie życia jaki prowadzi większość z nas, jedynym sposobem na zgubienie zbędnych kilogramów jest katorżnicza dieta. Mamy dla ciebie dobrą wiadomość – kalorie możesz spalać nawet wykonując domowe obowiązki.

Amerykańscy psychologowie z Uniwersytetu Harvarda przebadali pokojówki, które przez większą część dnia zmagały się z noszeniem ciężkich przyrządów i środków służących do sprzątania. Podzielili je na 2 grupy: jednej z nich wyjawili jak wiele kalorii spalają w ciągu całego dnia swojej pracy, podczas gdy druga nie miała o tym w ogóle pojęcia. Wyniki miesięcznych obserwacji przyniosły zaskakujące wnioski. 

Okazało się, że u pokojówek z grupy, która wiedziała o ilości spalanych kalorii zanotowano spadek wagi i ciśnienia, choć wcale nie zmieniły swoich codziennych nawyków. Naukowcy wyjaśniają to efektem Placebo, choć nie ukrywają, że taka sytuacja może mieć związek z koncentracją na swojej pracy i wizualizacji: jeśli wyobrazisz sobie siebie jako kobietę aktywną to masz spore szanse na przemianę w takową w ciągu najbliższych 4 tygodni.

Leżenie przed telewizorem – 36 kalorii

Aktywność seksualna – 36-34 kalorie

Jak widzisz, wcale nie musisz się wiele wysilać, aby spalić zbędne kalorie. Pamiętaj jednak, że aby uzyskać przedstawiony efekt należy każdą czynność wykonywać przez 30 minut. Nie wiemy jak ty, ale my zaraz zabieramy się za domowe porządki – kto wie, może jeśli uwierzymy w ich zbawienną moc, to naprawdę uda nam się schudnąć?

A oto lista stworzona przez American College of Sports Medicine, która przedstawia liczbę kalorii spalanych przez ciebie dzięki czynnościom, które wykonujesz każdego dnia, i dzięki którym uzyskasz wymarzoną figurę. 

Wnoszenie zakupów po schodach – 258 kalorii

Bieg w miejscu – 251 kalorii

Wolne chodzenie, noszenie lekkich przedmiotów – 143 kalorie

Prace w ogródku – 143 kalorie

 

 

Mycie podłogi – 129 kalorii

Pastowanie podłogi – 118 kalorii

Spacer, zbieranie porozrzucanych narzędzi – 107 kalorii

Zakupy spożywcze – 82 kalorie

Ścielenie łóżka – 72 kalorie

Stanie w miejscu – 72 kalorie

Polecane wideo

Komentarze (12)
Ocena: 4.75 / 5
Ja (Ocena: 2) 03.03.2015 16:57
Ale bzdury, że niby leżenie przed telewizorem spala tyle samo kalorii co aktywność seksualna?! A wchodzenie po schodach z zakupamu do spalania kalorii przyczyni się nieznacznie bardziej niż bez zakupów, za to po 1 razie odechce nam się kolejnych, a ponadto pół h wchodzenia po schodach to zdecydowanie więcej niż niespełna 300 kalorii. Artykuł pisany przez amatora.
odpowiedz
demotmen (Ocena: 5) 10.07.2013 17:55
zapraszam na demotmenpl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.06.2013 15:13
W ciągu dnia bez ćwiczeń spalamy ok 1300kcal.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2013 16:28
takprzez stanie w miejscu wiecej spalamy niz prz sex... ha ha ha
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 23.06.2013 11:12
Stanie w miejscu buhahaha :D na 100% :D 72 kalorie;D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie