Sport to zdrowie? Tak, choć im więcej ćwiczysz, tym… wyglądasz starzej (O co chodzi?)

Ćwiczenia są dobre dla naszego zdrowia, choć dla naszej urody niekoniecznie.
Sport to zdrowie? Tak, choć im więcej ćwiczysz, tym… wyglądasz starzej (O co chodzi?)
09.06.2013

Z racji nadchodzącego sezonu plażowego zapewne wiele z Was zabrało się do ostrych treningów w walce o idealną sylwetkę. Inicjatywa godna pochwały, jednak najnowsze badania dowodzą, że nie pod każdym względem ćwiczenia wychodzą nam na dobre.

Okazuje się, że nie tylko złe nawyki odbijają się na naszej aparycji - równie negatywny wpływ na nią może mieć też nadmiar ćwiczeń.

- Jeśli biegasz intensywnie, prawdopodobnie masz doskonalą kondycję, smukłą sylwetkę, jednak wraz z utratą tkanki tłuszczowej, policzki zaczynają się zapadać, a twarz zaczyna być wychudzona - zauważa dr Aamer Khan, który jest odpowiedzialny za badania.

 

Khan tłumaczy, że intensywny trening, a konkretnie jego efekty, powodują uwydatnienie kości policzkowych, utratę elastyczności skóry i pogłębienie zmarszczek. W rezultacie twarz wygląda na zmęczoną, a nawet na starszą niż w rzeczywistości!

Jak uniknąć efektu przemęczenia na twarzy? Specjaliści doradzają, aby zestaw stałych ćwiczeń urozmaicić o jogę lub trening siłowy. Warto przy tym pamiętać, by w swoich treningach zachować zdrowy umiar. W końcu ich efektem ma być piękny, a nie przemęczony wygląd.

 

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
demotmen (Ocena: 5) 10.07.2013 17:55
zapraszam na demotmenpl
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2013 17:38
ja zawsze miałam okrągłą twarz, każdy przybrany kilogram mi się tam rozkładał. mam tłustą cerę, więc nawet na starość nie muszę się martwić o zmarszczki, ale niestety twarz grubiutka bywała. piszę "bywała" bo od 3 lat ćwiczę codziennie, bez dnia przerwy. Buzia ładnie mi się wyostrzyła, (naprawdę kocham siebie teraz w lustrze), poprawił mi się kolor skóry. Każdy trenujący powinien pamiętać, żeby dziennie wypijać min.2l wody - wtedy wydaje mi się, że nie ma zagrożenia. Sport w połączeniu z odpowiednią dietą naprawdę upiększa!
zobacz odpowiedzi (3)
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2013 17:33
trenuje ze mną 62latka i możecie mi uwierzyć, że każda z was pozazdrościłaby jej ciała. natomiast twarz jak na 62 lata wygląda kwitnąco. sport poprawia też ukrwienie w całym organizmie więc doprawdy, lepiej trenować niż siedzieć w miejscu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2013 16:51
Taki ciekawy temat, a artykuł taki krótki ;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 09.06.2013 12:58
Wszystko wiem, że nic nie wiem. Bezsensowny artykuł. Zero konkretów.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo