Na siłownię w makijażu czy bez? Istnieją badania, z których jasno wynika, co jest lepsze!

Efektywność ćwiczeń zależy w dużej mierze od tego, czy nałożyłyśmy podkład.
Na siłownię w makijażu czy bez? Istnieją badania, z których jasno wynika, co jest lepsze!
20.04.2013

Ćwiczysz na siłowni, a trudno zauważyć jakikolwiek efekt? Winę za to może ponosić twój makijaż! Okazuje się bowiem, że to właśnie make-up obniża efektywność kobiecych ćwiczeń.

Z badań przeprowadzonych przez brytyjskich naukowców wynika, że umalowane panie nie ćwiczą zbyt intensywnie, aby nie zniszczyć makijażu, do czego przyznało się 51% ankietowanych kobiet. Tylko 31% respondentek stwierdziło, że to właśnie makijaż dodaje im siły i pewności siebie, przez co ćwiczą chętniej.

- Ponad połowa badanych przyznała, że makijaż obniża ich aktywność na siłowni, bo boją się, że cały make-up spłynie razem z wyciskanym na siłowni potem. Ale jaki jest sens chodzenia na siłownię skoro rezygnujemy z intensywnego treningu?  W takim wypadku bywanie na sali fitness jest bezcelowe. Myślę, że kobieta, która angażuje się w trening i ciężko ćwiczy, jest bardziej atrakcyjna, niż ta umalowana, która podpiera maszyny - podsumowuje wyniki badań Mark Pearson, prezes portalu myvouchercodes.co.uk.

Niestety, kobiet do rezygnacji z makijażu podczas ćwiczeń nie przekonuje nawet fakt, że w zetknięciu z intensywnym wysiłkiem może on mieć zły wpływ na kondycję skóry. Więcej niż jedna czwarta pań nie jest w stanie z niego kompletnie zrezygnować, nawet za cenę większej liczby spalonych kalorii.

Co Wy na to? Jesteście zwolenniczkami ćwiczeń w makijażu, czy jednak rezygnujecie z niego na tę okazję?

 

Polecane wideo

Komentarze (39)

Ocena: 5 / 5
Katarzyna (Ocena: 5) 11.08.2015 20:31
A ja na siłownię się nie maluję ale nie wyjdę z domu bez użycia korektora, który pokrywa wszystkie moje wypryski:) Korektor Earthnicity - trwały i niezawodny:)
odpowiedz
demotmen (Ocena: 5) 10.07.2013 17:56
zapraszam na demotmenpl
odpowiedz
susskuss (Ocena: 5) 10.06.2013 13:28
oczywiście, że bez makijażu ćwiczę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2013 11:23
moim sprawdzonym i najlepszym sposobem na pogodzenie tego by ładnie wyglądać na siłce czy fitnessie i nie narobić sobie krzywdy makijażem jest kremik matujący vichy i przedłużanie rzęs metodą Secret Lashes 1:1, nie mam problemu ze spływającym tuszem, a długie i gęste rzęsy odwracają uwagę od ewentualnych mankamentów cery ;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.04.2013 11:21
jaaaakie wy macie problemy. ja nawet jak jestem po peelingu i mam czerwoną skórę nie wyobrażam sobie iść w makijażu na siłke. wychodzę z założenia, że jeśli komuś się nie podoba to niech się nie gapi. tam chodzę ćwiczyć a nie na pokaz mody, ale coz każdy ma swoj rozum...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie