Czego nie wolno pożyczać od koleżanek?

17 Czerwca 2009

Przybory oraz akcesoria kosmetyczne, buty, naczynia – mogą być prawdziwym siedliskiem bakterii i wirusów! Dowiedz się, czego nie powinnaś pożyczać od nawet najlepszej przyjaciółki!

Czego nie wolno pożyczać od koleżanek?

Są pewne przybory, których pożyczać nie wolno nawet od najlepszej przyjaciółki albo ukochanej, rodzonej siostry. Nie dlatego, że one nie dbają o higienę! Niektóre akcesoria czy rzeczy codziennego użytku są siedliskami bakterii, grzybów i roztoczy, którymi można się niechcący zarazić.

  • Przybory do manicure: Jeśli pilniczek albo cążki nie są odpowiednio zdezynfekowane, a osoba, która ich używała przed tobą, jest nosicielką WZW typu B lub C i zostawiła na narzędziach ślady krwi, możesz być pewna, że jeśli uszkodzisz swój naskórek, dojdzie do zakażenia. Pożyczone cążki to także ryzyko zakażenia się grzybicą paznokci i kurzajkami.
  • Pumeks, tarka do stóp: Podobnie jak w przypadku pilniczka i cążków, mogą przyczynić się do zarażenia grzybicą! Nigdy ich nie pożyczaj.
  • Szczotka do włosów, grzebień: Na skórze głowy bytuje cały szereg drobnoustrojów, które są nieustannie w pogotowiu, by powiększać grono zarażonych wszawicą, łupieżem pstrym i łojotokowym zapaleniem skóry.
  • Prostownica do włosów, lokówka: Wysoka temperatura może sprzyjać rozwojowi bakteryjnego zapalenia mieszków włosowych.
  • Buty, kapcie: Obuwie, które jest wyściełane filcowymi wkładkami, to prawdziwe siedlisko grzybów. Nawet jeśli bezpośrednio na skórze masz rajstopy czy skarpetki, nie łudź się, że gwarantują one jakąkolwiek ochronę. Nigdy nie kupuj używanego obuwia i nie pożyczaj nawet najpiękniejszych szpilek od przyjaciółki!
  • Gąbki, myjki, szczoteczka do zębów: To wprost wymarzone miejsce dla grzybów i wirusów! Mogą w niej przetrwać nawet dwie doby! Bezpieczniej wcale nie umyć zębów (lub po prostu je wypłukać pastą), niż szorować je cudzą szczotką.

Na koniec rachunek sumienia: Jak długo nie zmieniałaś pędzla do nakładania pudru? A może nie pamiętasz już, kiedy ostatni raz czyściłaś swoje Buty do biegania? Bakterie są wszędzie! Przygotuj się na generalne porządki. Czas na bolesne rozstania. Zachęcamy do zapoznania się z osobnym artykułem, w którym wyjaśniamy, jak często należy zmieniać Buty do biegania, czyścić torebkę, zmieniać pościel i prać ręczniki.

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak poznać, że kosmetyk się przeterminował?

Mimo pewnej zawartości konserwantów, kosmetyki nie są wieczne. Nieodpowiednio przechowywane psują się wcześniej i tracą swoje cenne właściwości. Wtedy ich stosowanie nie przynosi oczekiwanych efektów lub nawet działają na skórę niekorzystnie i podrażniająco.

Szkolne łazienki to wylęgarnie chorób

Skontrolowano 5,5 tysiąca szkół, z tego aż w 1300 stwierdzono fatalne warunki sanitarne. Najgorzej wypadły województwa: mazowieckie, łódzkie i kujawsko-pomorskie, najlepiej natomiast - opolskie i świętokrzyskie.

Strony

× Użyj prawej i lewej strzałki na swojej klawiaturze, aby przeglądać podstrony artykułu
Komentarze (374)
ocena
5/5

Pozostaw pole puste, aby dodać komentarz jako anonim.

Opcjonalnie

Ocena artykułu 1-5

Wpisz wynik równania, aby dodać komentarz

Anonim
(Ocena: 5)
2010-11-10 21:58:23

no pożyczamy sobie wszysto no ale szczoteczka do zębów...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-11-20 23:30:54

a jak jest u fryzjera ? czy na pewno po każdym dezynfekują szczotki, lokówki, wałki, prostownice itp. - przyjrzycie się.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-10-29 16:46:14

Ja tam z koleżanką codziennie nawet po kilka razy pożyczamy sobie szczotki i grzebienie, ale pożyczać szczoteczkę do zębów to lekka przesada...

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-09-05 22:54:39

haha. xD no niezłe. xD ja nawet stanik kumpeli miałam, bo mi pasował do bluzki. ;o i pijemy po sobie . i oooo. żyję, ona też. i zdrowe jesteśmy. i szczęśliwe. xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-27 22:28:03

Gąbki, myjki, szczoteczki do zębów bym nie pożyczyła nigdy, szczególnie szczoteczki do zębów. Fuj. natomiast błyszczyk czy szczotkę pożyczam i żyję :D

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-07-02 20:06:25

prostownica.? fess.. i tak nie pozyczam alee fess..

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-30 16:37:53

najlepsze z tego wszystkiego są te komentarze, jest się z czego pośmiać

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-25 13:03:14

Ta a ja pozyczam szczorki do wlosow, grzebienie, buty to nie ale kapcie czasami, nozyczki, pilniczek .. i co recznika tez i ciuchow nie mozna?

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 17:42:00

Te rady to dobre dla kogoś kto ma nerwicę natręctw. Jakby człowiek się miał stosować do wszystkich rad zawartych w gazetach to by mu życia nie starczało i w psychiatryku wylądował.

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-30 16:34:58

dokladnie xD

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz
Anonim
(Ocena: 5)
2009-06-23 09:20:00

A pomyśleć, ze ja pożyczałam prostownicę, lokówkę i szczotkę do włosów :/

Zgłoś do usunięcia Odpowiedz