Jak poradzić sobie z łupieżem i wypadaniem włosów?

Raz na zawsze pożegnaj się z łupieżem i wzmocnij włosy!
Jak poradzić sobie z łupieżem i wypadaniem włosów?
20.10.2010

Nie jest tajemnicą, że kobiety i mężczyźni mają różne potrzeby i oczekiwania. Dotyczy to najróżniejszych sfer życia, takich jak praca, rozrywka, odżywianie i, oczywiście, pielęgnacja. Te różnice niewątpliwie mogą być przyczyną braku porozumienia między przedstawicielami obu płci, którzy szukają odpowiednich rozwiązań, zaspokajających odmienne potrzeby. W sferze pielęgnacji włosów problem ten znajduje dziś rozwiązanie: head&shoulders doskonale rozumie potrzeby kobiet i mężczyzn. Dlatego też oferuje dwa warianty tego samego szamponu, dostosowane do potrzeb obu płci.

head&shoulders z formułą ActiZinc usuwa łupież oraz zmniejsza wypadanie włosów spowodowane ich łamliwością. Przecież mimo różnic, wszyscy chcemy mieć piękne, bardziej odporne na wypadanie włosy, bez łupieżu!Czasem wydaje się, że porozumienie między płciami jest nie do osiągnięcia. Inne podejście do codziennych spraw, odmienne potrzeby – to wszystko powoduje napięcia i nieporozumienia. Weźmy choćby tak prostą czynność jak pielęgnacja włosów. Kobiety dbają o nie bardzo intensywnie: czesanie, stylizacja, farbowanie mogą doprowadzić do pogorszenia stanu skóry głowy, osłabienia włosów i ich wypadania. Z kolei mężczyźni zazwyczaj pielęgnują włosy w stopniu niewystarczającym lub robią to w sposób nieprawidłowy.

W przypadku obu płci, zarówno łupież jak i nawyki pielęgnacyjne mogą prowadzić do pojawiania się problemu wypadających włosów, czego zarówno kobiety jak i mężczyźni woleliby uniknąć. A więc, mimo braku porozumienia między nimi, jest jednak coś, co łączy obie płcie! Czy tych podobieństw jest więcej? Okazuje się, że tak!

Podobieństwo większe niż podejrzewamy. Wiele osób wierzy w mit, że włosy i skóra kobiet jest inna niż mężczyzn. Są też przekonani, że występowanie schorzeń skóry głowy, takich jak łupież, związane jest z płcią. Tymczasem wyniki badań naukowych przeczą tej teorii i dowodzą, że funkcjonowanie skóry i włosów w przypadku obu płci opiera się na identycznych procesach. Dr Rene Rust, ekspert head&shoulders, wyjaśnia: Biorąc pod uwagę to, co wiemy na temat funkcjonowania włosów i skóry głowy, nie ma żadnych podstaw, by twierdzić, że problemy związane ze skórą głowy, w tym łupież, występują w zależności od płci. A zatem różnice między włosami kobiet i mężczyzn ukryte są gdzie indziej...

kasia cichopek

Wszystko jasne! Kluczem do rozwiązania zagadki są odmienne nawyki pielęgnacyjne oraz długość włosów. Wiadomo, że większość kobiet ma włosy dłuższe niż mężczyźni, co równoznaczne jest z tym, że są one bardziej wrażliwe na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych, chociażby z uwagi na to, że końcówki włosów długich są o wiele starsze niż krótkich. Ponadto, kobiece włosy znacznie częściej poddawane są koloryzacji oraz stylizacji z użyciem urządzeń takich jak suszarki, prostownice czy lokówki. Wszystkie wymienione praktyki niewątpliwie pomagają w wykreowaniu pożądanego wizerunku, lecz niestety mają także negatywny wpływ na kondycję włosów i skóry głowy. Nie można zapominać, że kobiety także napotykają na problem kłopotliwego łupieżu, co ma negatywny wpływ na stan skóry głowy oraz kondycję wyrastającego z niej włosa.

Z kolei mężczyźni znacznie częściej noszą krótkie fryzury i traktują swoje włosy zupełnie inaczej niż kobiety. O wiele rzadziej używają termicznych urządzeń do stylizacji i raczej unikają koloryzacji. Jednak to właśnie oni w pewnym momencie życia cierpią z powodu cieńszych włosów, ich wypadania, a także uporczywego łupieżu. Okazuje się zatem, że choć nawyki pielęgnacyjne kobiet i mężczyzn są różne, to problemy z łupieżem i wypadaniem włosów są takie same!

Eksperci head&shoulders doskonale to rozumieją, dlatego stworzyli dwa warianty szamponu przeciwłupieżowego dla niej i dla niego, który pomaga zlikwidować problem wypadania włosów.

Wypadanie włosów a problem łupieżu:

W tym miejscu warto podkreślić, że wypadanie włosów ma także związek z łupieżem. Eksperci head&shoulders dowiedli, że osoby mające problem z łupieżem lub podrażnioną, swędzącą skórą głowy bardzo często reagują drapaniem. Nawyk ten jest jednym z czynników, które mogą prowadzić do zniszczenia włosów przy nasadzie, a więc w miejscu, gdzie powinny być one najzdrowsze! osoby mające problem z łupieżem są zatem szczególnie narażone na łamliwość i wypadanie włosów. Dlaczego? Ponieważ w wyniku drapania łuska włosa podnosi się, by w końcu się rozwarstwić i odsłonić warstwę korową włosa. W efekcie włos staje się bardziej podatny na złamania.

wypadanie włosów

head&shoulders: dla niej i dla niego

Wiemy już, że procesy fizjologiczne, zachodzące w skórze głowy, są takie same w przypadku obu płci. Wynika z tego, że zarówno włosy kobiet jak i mężczyzn potrzebują nowoczesnej pielęgnacji opartej na zaawansowanej technologii, która pomaga w skutecznej walce z łupieżem, a jednocześnie oferuje różne warianty, odpowiadające specyficznym potrzebom kobiet i mężczyzn. Eksperci head&shoulders doskonale to rozumieją, dlatego stworzyli dwa warianty przeciwłupieżowego szamponu: dla kobiet i dla mężczyzn, aby jeszcze lepiej odpowiedzieć na ich potrzeby i pomóc w walce z łupieżem oraz wypadającymi, łamliwymi włosami.  Każdy z wariantów head&shoulders zawiera kompleks ActiZinc – unikalny składnik przeciwłupieżowy udoskonalany przez ekspertów head&shoulders już od 50 lat.

Kompleks ActiZinc jest obecnie najlepszym i najbardziej efektywnym rozwiązaniem, a ponadto pozwala na stworzenie wielu wariantów odpowiadających różnym potrzebom skóry głowy. – mówi dr Jim Schwarz, ekspert z laboratoriów head&shoulders. Oba warianty szamponu head&shoulders zmniejszają wypadanie włosów spowodowane łamliwością aż o 95%! włosy stają się mocniejsze, bardziej lśniące i podatne na układanie, a problem łupieżu znika. Co zatem oferują oba warianty szamponu? Przeciw wypadaniu włosów – rozwiązanie dla niej head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dla kobiet został stworzony z myślą o potrzebach pań marzących o bujnych fryzurach, borykających się z problemem łupieżu i napiętej skóry głowy.

Opracowany przez naukowców szampon z kompleksem ActiZinc skutecznie likwiduje krępujące białe płatki już od pierwszego mycia. To jednak nie koniec jego możliwości. Jak już wiemy długie włosy narażone są na szkodliwe działanie stylizacji i czynników zewnętrznych. Nieprawidłowa pielęgnacja włosów może sprawić, że kosmyki będą matowe i pozbawione elastyczności, a skóra głowy uszkodzona i podrażniona, a więc bardziej podatna na powstanie łupieżu. Tym samym włosy stają się także bardziej łamliwe i narażone na wypadanie. Rozwiązaniem tego problemu jest właściwa ochrona powierzchni włosa oraz skóry głowy. Dlatego właśnie head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dla kobiet zawiera z jednej strony specjalnie opracowaną formułę, zapewniającą pielęgnację i ochronę włosów, z drugiej zaś przeciwłupieżowy kompleks ActiZinc, który poprawia stan skóry głowy.

Szampon charakteryzuje się największą zawartością składników pielęgnacyjnych i odżywczych spośród wszystkich szamponów tej marki. Zastosowana w nim unikalna technologia SCCS (Smart Care and Conditioning System), będąca specjalną kombinacją składników pielęgnacyjnych i odżywczych, pomaga zredukować uszkodzenia, mogące doprowadzić do wypadania włosów. Składniki te zostały połączone tak, by zapewnić włosom odpowiednią pielęgnację i odbudować naturalną warstwę ochronną skóry głowy. Ponadto zastosowana w szamponie unikalna formuła oczyszczająca zapewnia ochronę także podczas mycia. W rezultacie head&shoulders przeciw wypadaniu włosów dla kobiet redukuje wypadanie włosów, spowodowane ich łamliwością aż do 95%, a ponadto zwalcza do 100% widocznych oznak łupieżu przy regularnym stosowaniu. Warto dodać, że szampon wyróżnia się pięknym, wyjątkowo kobiecym zapachem.

Przeciwko wypadaniu włosów – rozwiązanie dla niego

head&shoulders przeciwko wypadaniu włosów dla mężczyzn został opracowany z myślą o mężczyznach, którzy mają zbyt wiele spraw na głowie i często nie pamiętają o właściwej pielęgnacji włosów. Nierzadko zdarza się, że myją je zbyt intensywnie i stosują niewłaściwe kosmetyki niedostosowane do ich potrzeb lub, co gorsza, używają do ich mycia żeli pod prysznic czy mydeł. Wielu mężczyzn sięga też po kosmetyki swoich partnerek. Tymczasem produkty, które zostały stworzone z myślą o potrzebach kobiet, zawierają więcej substancji odżywczych niż jest to potrzebne męskim włosom. W rezultacie krótkie włosy mężczyzn mogą wyglądać na obciążone, przetłuszczone i mniej zdrowe niż w rzeczywistości. Ten problem dotyczy zwłaszcza włosów cienkich i delikatnych. A przecież one także potrzebują odżywienia i zaawansowanej technologicznie ochrony przed szkodliwymi czynnikami niszczącymi włos. Naukowcy head&shoulders odkryli, że spowodowane przez łupież drapanie negatywnie wpływa na kondycję włosów i może wzmagać ich łamliwość.

head&shoulders przeciwko wypadaniu włosów dla mężczyzn z kompleksem ActiZinc skutecznie redukuje łupież i swędzenie podrażnionej skóry głowy. W efekcie wypadanie włosów zmniejsza się aż o 95%! Dodatkowo, szampon zawiera optymalną ilość substancji odżywczych, by nie obciążać włosów i zapewnić im idealny wygląd. Szampon wyróżnia się także oryginalnym męskim zapachem, dającym wyjątkowe uczucie świeżości.

Polecane wideo

Komentarze (15)

Ocena: 5 / 5
tarika (Ocena: 5) 19.04.2018 11:46
Mi włosy na szczęście nie wypadają, ale przez długi czas usiłowałam bezskutecznie pozbyć się łupieżu. Udało się dopiero jak do mycia zaczęłam używać szamponu pirolam z apteki.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 13.03.2018 12:57
Mi pomógł szampon z żeńszeniem i do tego maska też z żeńszeniem, a przy okazji włosy przestały wypadac, a szampon wystarczył mi na 4 miesiące a maska 6 miesięcy https://tiandepolska.pl/szczegoly/szampon-z-korzeniem-zen-szenia/?ref=MTUwNDM4MTk4NXQ=
odpowiedz
Monika (Ocena: 5) 09.09.2014 12:24
Bardzo pomocna w walce z łupieżem jest sól z morza martwego karnalitowa . Można ją kupić w grotach solnych Solana lub na solnysklep.pl , mają tam również taką specjalna skoncentrowaną wodę z morza martwego , która tak jak w/w sól radzi sobie z wieloma problemami dermatologicznymi. Można kilka kropli tej wody dodać do szamponu , odżywki do włosów czy balsamu do ciała, lub użyć bezpośrednio na skórę . To naturalny produkt , ale naprawdę bardzo skuteczny i niedrogi . Polecam :)
odpowiedz
Pietrek (Ocena: 5) 01.12.2013 21:13
Dla mnie najlepszym specyfikiem na łupież jest szampon Pirolam. Kupiłem go kiedyś w aptece dzięki namową pani aptekarki :) Po 3 tygodniach stosowania łupież zniknął i nie było po nim śladu. Okazało się, że szampon zawiera cyklopiroksolaminę, która działa grzybobójczo i grzybostatycznie i łagodzi stany zapalne skóry głowy. Dzięki temu mogę teraz śmiało nosić czarne ubrania :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 18.11.2012 03:34
oprócz brania suplementów wypróbowałam też szampon flos - leku do suchego i pstrego łupieżu (jest jeszcze do tłustej odmiany) i po tygodniu stosowania widzę minimalna różnicę, ale wiadomo - nie spodziewam się cudu po dwóch myciach. mam nadzieję, że będzie tak dalej ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie