800 tys. funtów odszkodowania za dietę

Według kobiety, przepisana jej terapia wywołała epilepsję i spowodowała zmiany w mózgu.
800 tys. funtów odszkodowania za dietę
25.07.2008

Dietetyczka zaleciła 52-letniej Dawn Page picie 2 litrów wody dziennie i ograniczenie spożywania soli, aby woda nie gromadziła się w ciele. Niestety, po kilku dniach Brytyjka zaczęła wymiotować, a po tygodniu przeżyła pierwszy atak epilepsji. Kobieta natychmiast trafiła na oddział intensywnej terapii, jednak lekarze nie byli w stanie zapobiec trwałym zmianom w jej mózgu.

Historia, którą opisał „Daily Mail", rozpoczęła się w 2001 roku. Dawn Page, pracująca jako organizatorka konferencji, zgłosiła się do dietetyczki, Barbary Nash, która nazywa siebie „żywieniową terapeutką i trenerką życia". Za poradę zapłaciła 50 funtów. Pacjentka po kilku dniach stosowania się do zaleceń zaczęła wymiotować. Specjalistka stwierdziła, że to normalne objawy oczyszczania się organizmu i kazała Dawn zwiększyć ilość wody do 3 litrów oraz jeszcze bardziej ograniczyć spożycie soli.

Page ma problemy z pamięcią, mówieniem i koncentracją, cierpi na ataki epilepsji. Jej mąż w rozmowie z brytyjskim dziennikiem powiedział:

„Dawn nie miała obsesji na punkcie swojej wagi. Jak większość kobiet chciała wyglądać dobrze, ale nie udało jej się schudnąć w tradycyjny sposób" (Gazeta.pl).

Wyrok zapadł na podstawie ugody między poszkodowaną a firmą, w której pracowała dietetyczka.

Po wyroku Page powiedziała, że dieta zmieniła, a nawet zrujnowała jej życie. Aby zapamiętać najprostsze czynności, musi je zapisywać.

Polecane wideo

Komentarze (22)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2009 17:17
to są normalne zalecenia, ja piję co najmniej 3 litry dziennie i też ograniczam sól - w zasadzie jej w ogóle nie używam, jak już w czymś jest to niestety.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2008 20:07
bez sensu ja praktycznie nie używam soli, piję dużo wody i jakoś nic mi nie jest......
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.07.2008 18:39
nie rozumiem tego, przecież niekt jej nie kazał całkiem nie jeść soli a wodę jak wiadomo trzeba pić to jakaś bzdura jest
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.07.2008 14:36
[quote="anka88zg"]ale bzdura!! chociaz zakladajac, ze byla to brytyjka, a tam zdarzaja sie czesto takie "paniusie": masa powyzej 150 kg, brak ruchu, wieczne obzarstwo-chipsy, cola, slodycze, gotowe jedzenie, fast foody, tluszcze, dmuchane pieczywo itp mogla dostac lekkiego wstrzasu.... heh[/quote] RACJA !!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.07.2008 23:36
;/
odpowiedz

Polecane dla Ciebie