Internista online – jak otrzymać poradę medyczną w zaledwie 15 minut?

Jak wygląda porada u internisty online krok po kroku?
Internista online – jak otrzymać poradę medyczną w zaledwie 15 minut?
Fot.materiałpartnera
29.05.2024

Skończyły Ci się na stałe przyjmowane leki? Twój stan zdrowia nie pozwala Ci dostać się do najbliższej przychodni? A może borykasz się z przewlekłymi chorobami wewnętrznymi, takimi jak nadczynność tarczycy, miażdżyca, osteoporoza lub cukrzyca? Jeśli potrzebujesz fachowej pomocy w powyższych kwestiach, masz możliwość skorzystania z teleporady z internistą online i to bez zbędnego stania w kolejkach. Jakie atuty oferuje to rozwiązanie? I jak otrzymać fachową poradę medyczną w zaledwie 15 minut? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej!

Kim jest internista online i kiedy warto się do niego udać?

Internista online to osoba posiadająca wykształcenie medyczne w zakresie diagnozowania, profilaktyki i leczenia chorób dotykających narządów wewnętrznych. Dzięki swojej wiedzy jest on w stanie przeanalizować Twoje objawy, ocenić ogólny stan zdrowia, a także doradzić Ci w kwestii zażywanych przez Ciebie leków. Co więcej, w razie potrzeby może on wypisać Ci L4 online i e-skierowanie na badania laboratoryjne lub obrazowe oraz do konkretnego specjalisty, w tym endokrynologa, neurologa, urologa czy gastrologa. Należy też mieć na uwadze, że może on świadczyć usługi w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej.

Jakie dolegliwości warto skonsultować z internistą online? Są to m.in.:

  • zaburzenia hormonalne,
  • niedociśnienie lub nadciśnienie,
  • przewlekłe zmęczenie i problemy ze snem,
  • przebarwienia na paznokciach i wypadanie włosów,
  • alergie skórne i pokarmowe,
  • problemy z układem sercowo-naczyniowym,
  • dolegliwości ze strony układu trawiennego,
  • cukrzyca i inne zaburzenia metaboliczne,
  • szumy uszne, zawroty głowy, migreny,
  • infekcje sezonowe.

Jak wygląda telekonsultacja z internistą online?

Jak wygląda porada u internisty online krok po kroku? Polega ona na szczegółowej rozmowie z lekarzem – doświadczenie to nie różni się znacznie od tego, które znasz z gabinetu stacjonarnego. Jedyna różnica jest taka, że nie przeprowadzi badania fizykalnego. 

Po rozpoczęciu połączenia przejdziesz przez krótki proces weryfikacji tożsamości, po którym nastąpi właściwy wywiad lekarski. W jego trakcie mogą paść pytania dotyczące historii Twojej choroby, zażywanych leków i suplementów diety oraz codziennych nawyków, w tym tych dotyczących odżywiania, aktywności fizycznej i snu. Wszystkie te informacje są bardzo cenne w celu postawienia diagnozy.

Pamiętaj, że podczas telekonsultacji z internistą online masz prawo do zadawania nurtujących Cię pytań – lekarz bardzo chętnie na nie odpowie i udzieli Ci cennych wskazówek, na przykład tych dotyczących sezonowych szczepień czy ogólnej profilaktyki zdrowia. Trzeba wiedzieć, że w niektórych przypadkach może zajść potrzeba pogłębienia diagnostyki.

Jak zapisać się na teleporadę u internisty online?

Jak umówić się na teleporadę u internisty online? Proces ten jest bardzo intuicyjny i zajmie Ci nie więcej niż 2 minuty. Wystarczy, że skorzystasz z usług platformy telemedycznej Med24 – w przypadku konsultacji ekspresowej czas oczekiwania na rozmowę z lekarzem to zaledwie 15 minut! Co bardzo istotne, pomoc medyczną otrzymasz przez całą dobę, również w niedziele i dni świąteczne. 

Aby porozmawiać z internistą, wystarczy wprowadzić swoje dane, wybrać formę kontaktu (czat SMS, wideorozmowa lub telefon), opłacić wizytę i zaznaczyć preferowany termin. Nie martw się, jeśli nie uda Ci się odebrać połączenia za pierwszym razem, specjalista podejmie aż 3 próby kontaktu.

Dlaczego warto skorzystać z konsultacji z internistą online?

Telekonsultacja z internistą on-line to bardzo praktyczne rozwiązanie dla wszystkich pacjentów, którzy z jakiegoś powodu nie mogą dostać się do gabinetu stacjonarnego. Stawiając na tę formę spotkania z lekarzem, omijasz długie kolejki i nie musisz przebywać z innymi chorymi w ciasnej poczekalni. Jest to także doskonała opcja dla osób o ograniczonej mobilności, sprawujących opiekę nad chorym członkiem rodziny lub przebywających na wakacjach. Czujesz, że rozbiera Cię choroba lub chcesz przedłużyć dotychczasowe leczenie? Nie zwlekaj, umów się na teleporadę już dziś!

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie