Jak sobie radzić z bólami kręgosłupa?

Poznaj najlepsze sposoby!
Jak sobie radzić z bólami kręgosłupa?
Fot.materiałpartnera
21.05.2024

Ból kręgosłupa to bardzo powszechna dolegliwość, która dotyka co najmniej raz w życiu nawet 85% ludzi na świecie. W grupie ryzyka znajdują się osoby po 40 roku życia. Ból kręgosłupa najczęściej pojawia się niespodziewanie i jest bardzo intensywny. W takim wypadku kluczowe jest szybkie uzyskanie pomocy lekarskiej. Jak można poradzić sobie z bólem?

Dolegliwości bólowe mogą Cię zaskoczyć w najmniej spodziewanym momencie. Gdy ból utrudnia poruszanie się, osobista wizyta u lekarza często nie jest możliwa. Jeśli chcesz szybko uśmierzyć ból, możesz skorzystać z konsultacji online. Tego rodzaju usługi są dostępne na portalu PlusRecepta.pl - skierowania i recepty online. Sprawdź, co możesz w ten sposób zyskać!

Bóle kręgosłupa – rodzaje

Nasz kręgosłup codziennie jest narażony na różnego rodzaju przeciążenia. Dolegliwości bólowe mogą pojawić się po dużym wysiłku fizycznym, długotrwałym przebywaniu w niewygodnej pozycji lub po podniesieniu ciężkiego przedmiotu. Uczucie dyskomfortu może pojawić się w obrębie:

  • odcinka szyjnego kręgosłupa,
  • odcinka piersiowego kręgosłupa,
  • odcinka lędźwiowego kręgosłupa,
  • odcinka krzyżowego kręgosłupa.

Po wystąpieniu pierwszych objawów warto wypróbować domowe sposoby na łagodzenie bólu. Mogą to być gorące kąpiele, ciepłe lub zimne okłady, poduszki rozgrzewające, plastry rozgrzewające lub maści na ból pleców dostępne bez recepty. W łagodnych bólach kręgosłupa ulgę przynoszą także ćwiczenia relaksacyjne.

Jak uśmierzyć ból kręgosłupa?

W przypadku silnego bólu domowe sposoby często są niewystarczające. W takim wypadku pomocne mogą okazać się leki przeciwbólowe i przeciwzapalne. Niektóre z nich są dostępne wyłącznie na receptę. Lekarz może Ci je przepisać na podstawie wywiadu, badania przeprowadzonego w gabinecie lekarskim lub specjalistycznych badań diagnostycznych.

Jeśli z różnych przyczyn nie jesteś w stanie w danym momencie odwiedzić lekarza osobiście, możesz skorzystać z usługi konsultacji online. Jest to dobry sposób na uzyskanie szybkiej pomocy w uśmierzeniu bólu oraz znalezieniu jego przyczyny. Usługa polega na wypełnieniu ankiety medycznej, w której musisz dokładnie i rzetelnie przedstawić swój stan zdrowia. Niekiedy zalecane jest również dołączenie dokumentacji medycznej. Następnie trzeba opłacić usługę i czekać na analizę zgłoszenia. Lekarz może mieć do Ciebie dodatkowe pytania lub może potrzebować innych dokumentów niż te, które przedstawiłeś. Po uzyskaniu wszystkich niezbędnych informacji lekarz podejmuję decyzję o wypisaniu e-recepty. Jeśli jest ona pozytywna, otrzymasz 4-cyfrowy kod i będziesz mógł zrealizować receptę jeszcze tego samego dnia.

Przeczytaj także: Bóle stawów i kręgosłupa - Leki, Rodzaje, Przyczyny

Leki przeciwbólowe i przeciwzapalne wykazują dużą skuteczność w walce z bólami kręgosłupa. Jednak należy pamiętać, że powinny być przyjmowane pod nadzorem lekarza. Bóle kręgosłupa mogą być spowodowane zaawansowanymi zmianami chorobowymi. Wówczas leczenie chirurgiczne może okazać się niezbędne, aby przywrócić pacjentowi pełną sprawność i pozbyć się dolegliwości bólowych.

 

Artykuł sponsorowany

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie