Rewolucyjna metoda regeneracji chrząstki stawowej z użyciem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej

Sprawdź korzyści wynikające z zabiegu!
Rewolucyjna metoda regeneracji chrząstki stawowej z użyciem komórek macierzystych z tkanki tłuszczowej
Fot.istockphoto.com
20.12.2023

Problem związany z chrząstką stawową zazwyczaj spowodowany jest otyłością, starzeniem się lub sportami obciążającymi stawy. Głównym celem medycyny regeneracyjnej jest naprawa, regeneracja oraz odtworzenie tkanek, które uległy uszkodzeniu. Proces naprawy trwa kilka miesięcy, lecz niektórzy pacjenci widzą poprawę już po kilku tygodniach.

Korzyści wynikające z zabiegu

Komórki macierzyste pozyskać można z tkanki tłuszczowej, która jest obfitym ich źródłem. Podczas zabiegu można pobrać od 15 do około 60 milionów komórek macierzystych.  Wykorzystanie tkanki tłuszczowej w zabiegu wspiera redukcję  nadwagi. Problem otyłości dotyczy ponad 50% społeczeństwa polskiego.

Konsekwencje dla zdrowia związane z nadwagą

Nadwaga jest bardzo niebezpieczna dla zdrowia człowieka, ponieważ stanowi trzeci czynnik ryzyka innych chorób. Jest w kolejności od razu po nadciśnieniu tętniczym i paleniu tytoniu. Otyłość powoduje również wiele konsekwencji dla zdrowia i życia człowieka. Wśród nich jest m.in. :

  • Problem sercowo – naczyniowy (np. nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca, zaburzenia lipidowe)
  • Problem oddechowy (np. bezdech senny, astma)
  • Problem neurologiczny (np. udar mózgu, demencja)
  • Problem żołądkowo – jelitowy oraz wątrobowy (np. cukrzyca)
  • Problem endokrynologiczny (np. zaburzenia płodności, przedwczesne dojrzewanie)
  • Problem kostno – szkieletowy (np. bóle pleców, choroby zwyrodnieniowe stawów)

Nadwaga stanowi również konsekwencje psychospołeczne (m.in. : niska samoocena, lęk, depresja, zaburzenia odżywania i wiele innych). Jest także czynnikiem wspomagającym rozwój chorób nowotworowych.

                                                                                                                                   Fot.femmed.pl

Z myślą o osobach chorych

W ramach schematu małych grantów dla przedsiębiorczych kobiet programu „Rozwój Przedsiębiorczości i Innowacji”, który jest współfinansowany ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014- 2021 Magdalena Potembska – Eberhardt Klinika Femmed dzięki realizacji przedsięwzięcia pt. „Opracowanie i wprowadzenie innowacyjnej metody wykonywania usług regeneracji chrząstki stawowej za pomocą komórek macierzystych pozyskanych z tkanki tłuszczowej” wprowadziła innowacyjną metodę medycyny regeneracyjnej do oferty kliniki. Regeneracja chrząstki stawowej ma na celu poprawę jakości życia, zwłaszcza osób starszych.

Przeprowadzenie zabiegu regeneracji chrząstki stawowej

Zabieg polega na pobraniu tkanki tłuszczowej najczęściej z okoliczy brzucha. Nastepnie przygotowywaną tkankę tłuszczową podaje się w staw kolanowy, w którym wystepują dolegliwości. Pacjent po zabiegu może normalnie funkcjonować. W kolejnych etapach jest wykonywany laser, który ma za zadanie kondycjonowac skórę oraz zredukować blizny. Po kilku tygodniach w zależności od potrzeb pacjenta jest wykonywana fala uderzeniowa, której zadaniem jest przyspierzenie procesów regeneracji tkanek.

Więcej informacji na stronie www.femmed.pl

 

Artykuł sponsorowany

 

 Fot.femmed.pl

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie