Utrata jędrności skóry twarzy jest naturalnym efektem utraty kolagenu i elastyny, która następuje wraz z wiekiem. Jeśli chcesz poprawić jej elastyczność, niekoniecznie musisz od razu zapisywać się na zabieg medycyny estetycznej. Istnieją także bardziej naturalne metody, które pozwalają przywrócić skórze witalność i młodzieńczy blask.
Procesów starzenia nie da się odwrócić. U kobiet zaczynają się one ujawniać już około 25 roku życia, kiedy to poziom kolagenu w skórze spada o około 2%. Nie oznacza to, że nie można uzupełnić tych braków, wspierając komórki skóry innymi sposobami.
Obecnie anti-aging powoli zastępuje pro-aging, czyli starzenie się w najlepszy możliwy sposób. W nurt ten wpisują się naturalne zabiegi ujędrniające, takie jak facemodeling twarzy.
Jak sama nazwa wskazuje, facemodeling to wykorzystanie różnych technik manualnych w zabiegach na twarz. Facemodeling pozwala uzyskać spektakularne efekty rehabilitacji estetycznej. W rezultacie zabieg ten pozwala osiągnąć długotrwałe rezultaty rewitalizacji skóry twarzy. Multiterapia przywraca tkankom ich harmonię, wspiera procesy odnowy kolagenu i elastyny, które zostały zahamowane w wyniku starzenia skóry.
Facemodeling twarzy nie jest jednym, konkretnym zabiegiem. To seria manualnych działań fizjoterapeuty, dostosowanych do indywidualnego stanu skóry, ale też potrzeb Pacjenta zgłaszanych podczas wywiadu. Taka personalizacja pozwala uzyskać optymalne efekty zabiegowe.
W facemodelingu specjalista wykorzystuje zaawansowane, sprawdzone techniki, takie jak:
Kapilaroterapia, czyli odbudowa naczyń włosowatych, to nic innego jak masaż próżniowy, najczęściej wykonywany za pomocą szklanych baniek bezogniowych. Terapia ta usprawnia drenaż limfatyczny, dzięki czemu wspomaga usuwanie obrzęków i redukcję cieni pod oczami. Przyśpieszony transport limfocytów z węzłów chłonnych sprawia, że zmarszczki stają się mniej widoczne, a skóra twarzy – jędrniejsza.
Osteoplastyka, czyli manualna terapia poprawiająca mobilność układu kostno-mięśniowego twarzy.
Mioplastyka – jeden z najprzyjemniejszych aspektów facemodelingu, polega na masażu tkanek głębokich twarzy. Uwalnia napięcia i blokady w mięśniach oraz powięziach. Masaż mioplastyczny daje efekt relaksacji skóry. Liftinguje, wzmacnia i poprawia owal twarzy. Przywraca elastyczność i napięcie układu mięśniowego, wpływając dzięki temu także na jędrność skóry.
Masaż transbukalny, czyli terapia manualna tkanek znajdujących się wewnątrz twarzy. Masaż ten pozwala przywrócić elastyczność struktur położonych najgłębiej, do tego niweluje napięcie mięśniowe i przywraca prawidłowy owal twarzy. Masaż transbukalny wykonywany jest wewnątrz jamy ustnej. Dzięki pobudzeniu mikrokrążenia na poziomie komórkowym, wspiera naturalną produkcję kolagenu i elastyny.
Kinesiotaping estetyczny to wykorzystanie specjalnych plastrów w celu utrwalenia efektów powyższych metod. Samo plastrowanie również przynosi skórze korzyści – ujędrnia ją, redukuje widoczność drobnych zmarszczek, wygładza skórę i pobudza procesy regeneracyjne.
W Sense Med Concept fizjoterapeuci wykorzystują wszystkie te metody lub część z nich, w zależności od stanu i potrzeb skóry Pacjenta. Więcej o zabiegu dowiesz się tutaj: https://sensemedconcept.com/uslugi/medical-spa/facemodeling-program. Na facemodeling twarzy warto zdecydować się także przed różnymi zabiegami medycyny estetycznej, w celu odpowiedniego przygotowania skóry. Sprawdza się także w rekonwalescencji pozabiegowej.
Nawet najlepsza terapia manualna nie przyniesie długotrwałego efektu, jeśli Pacjent nie będzie dbał skórę twarzy na co dzień. Niezbędna jest więc prawidłowa pielęgnacja. Regularne zmywanie makijażu oraz mycie twarzy rano i wieczorem przy użyciu delikatnych kosmetyków zawierających naturalne składniki to podstawa. Ponadto należy zaopatrzyć się w dostosowane do wieku kosmetyki nawilżające, regenerujące oraz odżywiające.
Jakich składników szukać w takich kosmetykach, by osiągnąć efekt wygładzenia i poprawy elastyczności skóry? Szukaj przede wszystkim:
Należy przy tym pamiętać, że dbanie o jędrność skóry jest procesem złożonym. Wymaga nie tylko odpowiedniej pielęgnacji, ale też nawilżenia i dostarczania składników „od wewnątrz”. Nieoceniona okazuje się tu rolna zbilansowanej diety oraz odpowiedniego nawodnienia organizmu.
Artykuł sponsorowany