Kraków: szkolenia dla firm z pierwszej pomocy. W jaki sposób wzmocnią wartość zasobów przedsiębiorstwa?

Zobacz, dlaczego warto zaufać tylko najlepszym jednostkom szkoleniowym!
Kraków: szkolenia dla firm z pierwszej pomocy. W jaki sposób wzmocnią wartość zasobów przedsiębiorstwa?
Fot.centrumratownictwa.com
05.10.2023

Czy kurs pierwszej pomocy dla firm może być atutem, który może przekonać najlepszych dostępnych na rynku pracy kandydatów, by wybrali pracę w Twoim przedsiębiorstwie? Zdecydowanie! Trzeba jednak pamiętać o tym, by taki kurs realizowany był przez zawodowców. Zobacz, dlaczego warto zaufać tylko najlepszym jednostkom szkoleniowym.

Pracownicy chcą czuć się bezpiecznie. Ułatw im to!

Pandemia COVID-19 radykalnie wpłynęła na priorytety wśród zdecydowanej większości pracowników firm na świecie. Przedsiębiorstwa, które kładą duży nacisk na bezpieczeństwo załogi, nagle stały się o wiele bardziej wiarygodne i rzetelne w oczach potencjalnych pracobiorców.

Takie wnioski można też wysnuć z raportu Szczęście Polaków w pracy. Wartość benefitów pozapłacowych, wśród których znajduje się też troska o zdrowie w firmie, w zaledwie dwa lata wzrosła aż o 10 punktów procentowych: z 29 do 39! Dość jednoznacznie pokazuje to, że warto inwestować w szkolenia z pierwszej pomocy dla firm oferowane przez Centrum Ratownictwa.

Dlaczego warto wybrać właśnie tę jednostkę? Przede wszystkim ze względu na ogromne doświadczenie, współpracę z ratownikami, którzy mogą pochwalić się wieloletnim stażem pracy w zawodzie oraz dlatego, że organizowane przez nich szkolenia z zakresu pierwszej pomocy odbywają się w większości dużych miast w Polsce, w tym w Krakowie.

Co obejmuje program szkolenia z pierwszej pomocy dla pracowników?

Podczas szkolenia z podstaw pierwszej pomocy, które zwykle trwa jeden dzień (choć na życzenie pracodawcy można je wydłużyć i zmodyfikować jego zakres), zatrudnieni w Twojej firmie dowiedzą się, jak radzić sobie z najczęściej występującymi urazami.

Co warto podkreślić, godne zaufania jednostki szkoleniowe, jak Centrum Ratownictwa, stawiają na praktykę, do których blok teoretyczny jest tylko dodatkiem, a nie odwrotnie! Wysyłasz swoich pracowników na profesjonalne szkolenie, gdzie ci będą ćwiczyć wszystkie omawiane zagadnienia, a nie tylko będą siedzieć nieruchomo przez 8 godzin i przyglądać się kolejnym nudnym slajdom z rzutnika.

Zespół dowie się jak:

  • prowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową z wykorzystaniem sprzętu dostępnego w podstawowej apteczce,

  • używać defibrylatora AED,

  • przeprowadzić wywiad SAMPLE (wstępnego badania urazowego),

  • zabezpieczyć takie rany, jak złamania, skręcenia czy stłuczenia,

  • rozpoznawać wybrane jednostki chorobowe, w tym zawał, napad duszności, stan hipoglikemii,

  • zabezpieczyć osobę, która uległa poparzeniu (chemicznemu, termicznemu lub prądem),

  • przeprowadzić resuscytację u dzieci.

Jeśli Twoja firma ma przeprowadzony wewnętrzny audyt bezpieczeństwa, z którego wynika, że jednym z głównych zagrożeń jest np. ryzyko poparzenia górnych dróg oddechowych, to program kursu można rozbudować w taki sposób, by prowadzący położył na tę kwestię szczególny nacisk. Zespół pozna też kluczowe aspekty prawne dotyczące udzielania pierwszej pomocy.

Nie tylko troska o wizerunek przedsiębiorstwa, ale i zgodność z przepisami

Kursy z pierwszej pomocy to nie tylko bonus, opcja, z której mogą skorzystać osoby zainteresowane. Zgodnie z Kodeksem Pracy, w każdej firmie, która zatrudnia pracowników, musi znajdować się nie tylko apteczka pierwszej pomocy, ale i osoba, która ukończy takie szkolenie.

Faktem jest, że nie opłaca się na nie wysyłać tylko jednego lub kilku pracowników. Lepiej od razu przeszkolić cały zespół. W razie, gdyby doszło do wypadku w firmie, a żadnej osoby po kursie nie byłoby na miejscu, na przedsiębiorstwo może zostać nałożona kara w kwocie nawet 30 tys. złotych! Jeśli wszyscy zatrudnieni będą wiedzieli, w jaki sposób troszczyć się o kolegów i koleżanki z firmy, ryzyko zostaje zminimalizowane praktycznie do zera.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie