Jak zadbać o zdrowie jelitowe - według ekspertów ds. żywienia Huel

Spożywanie odpowiedniej ilości błonnika jest kluczowe dla zdrowia jelitowego, a pełnowartościowe posiłki mogą dostarczyć niezbędne składniki odżywcze.
Jak zadbać o zdrowie jelitowe - według ekspertów ds. żywienia Huel
26.05.2023

Zdrowe jelita to podstawa zdrowego organizmu, dlatego zebraliśmy rady ekspertki ds. żywienia w celu uzyskania najistotniejszych porad. Poprawa zdrowia jelit może przynieść wiele korzyści, takich jak lepsze trawienie, większa energia i ogólne dobre samopoczucie.

Jak zadbać o zdrowie jelitowe?

Okazuje się, że błonnik odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych jelit, co z kolei wpływa na dobre samopoczucie i ogólne zdrowie, począwszy od naczyń krwionośnych w naszych palcach u stóp, a skończywszy na funkcjonowaniu mózgu. Zważywszy, że w naszym organizmie występuje mniej więcej tyle samo bakterii, co komórek ludzkich, ważne jest, aby poznać swoje jelita i zrozumieć, czego one potrzebują. Jednym z prostych sposobów, aby wprowadzić wartościowe składniki odżywcze do diety, jest dodanie pełnowartościowych posiłków. Warto wiedzieć, że już jedna porcja Huel o wartości 400 kcal zawiera ćwierć zalecanego dziennego spożycia błonnika, a trzykrotnie więcej błonnika niż klasyczna kanapka z szynką i serem.

Jak możemy wspierać, pielęgnować i leczyć nasze jelita? Odpowiedzią na te pytania jest komentarz Rebecci Williams, eksperta ds. żywienia w Huel. Zebraliśmy jej rady w cztery proste punkty.

  1. Warto zastanowić się, jak rozpoznać niezdrowe jelita. To może być trudne, ponieważ istnieje wiele różnych przyczyn prowadzących do problemów jelitowych. Jednak trwałe lub nawracające problemy trawienne, takie jak wzdęcia, nieregularne wypróżnienia, biegunka czy bóle brzucha, mogą sugerować, że nasze jelita potrzebują poprawy.
  2. Czym tak naprawdę jest "poprawa działania jelit"? Może to obejmować obniżenie poziomu stresu, zwiększenie spożycia błonnika czy rzucenie palenia. W niektórych przypadkach słabe zdrowie jelit może być wynikiem nietolerancji lub zaburzeń, takich jak celiakia, które wymagają unikania określonych pokarmów.
  3. Ważną rolę w zdrowiu jelit odgrywa także wapń. Jest on niezbędny do prawidłowego funkcjonowania enzymów trawiennych, zwłaszcza lipaz, które metabolizują tłuszcze. Wapń pełni również istotną rolę w transporcie płynów, decydując o tym, ile płynu wchodzi i wychodzi z jelit. Jednym z tych płynów jest kwas żołądkowy, niezbędny do rozkładania białek. Istnieją badania sugerujące, że wapń jest prebiotykiem, jednak wciąż nie jest to jednoznaczne. Jasne jest jednak, że wapń wydaje się wpływać na efekty znanych prebiotycznych błonnika.
  4. Czym jest flora jelitowa i jak możemy ją utrzymać w zdrowiu? Flora jelitowa to zbiór mikroorganizmów zamieszkujących nasze jelita. Nie chcemy jednak, aby cała flora jelitowa była szczęśliwa, ponieważ składa się ona zarówno z "dobrej", jak i "złej" flory. Jednym ze sposobów na poprawę stosunku dobrej flory jelitowej jest spożywanie błonnika prebiotycznego z owoców, warzyw i roślin strączkowych, które dostarczają pokarmu dla dobrej flory jelitowej.

Wystarczy zadbać o swoje jelita, a one zadbają o nas! Pamiętajmy o odpowiednim spożyciu błonnika, o obserwowaniu sygnałów wysyłanych przez jelita i o podejmowaniu działań mających na celu utrzymanie zdrowego stanu jelitowego.

Chcąc doświadczyć zdrowych i pełnowartościowych posiłków, które wspierają zdrowie jelit, warto rozważyć produkty Huel. Można wymienić tylko jeden posiłek dziennie, zyskując czas i wygodny, zdrowy, pełnowartościowy posiłek. Asortyment obejmuje nie tylko pełnowartościowe posiłki, ale także dania gotowe do spożycia na ciepło, wysokobiałkową serię Black Edition i butelki z gotowymi napojami. Wszystkie te produkty są starannie opracowane, aby dostarczyć niezbędne składniki odżywcze, w tym błonnik, który odgrywa kluczową rolę w utrzymaniu zdrowych jelit.

Huel oferuje innowacyjne podejście do żywienia, umożliwiając łatwe i wygodne spożywanie wartościowych posiłków. Dzięki odpowiednio zbilansowanym składnikom odżywczym, produkty mogą wspomóc regulację trawienia, zapewnić uczucie sytości po jedzeniu oraz dostarczyć niezbędne składniki dla zdrowych jelit.

 

Notka prasowa

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie