Czy zaszycie alkoholowe jest skuteczne?

Odpowiedź może Cię zaskoczyć!
Czy zaszycie alkoholowe jest skuteczne?
20.04.2023

Czy zaszycie alkoholowe to skuteczny sposób na walkę z uzależnieniem od alkoholu? To pytanie nurtuje wiele osób, które borykają się z tym problemem. W dzisiejszych czasach dysponujemy coraz większym asortymentem metod, które wspomagają walkę z nałogiem. Jest to wyjątkowo ważny temat, tym bardziej że choroba alkoholowa niesie za sobą poważne konsekwencje dla zdrowia i życia chorego, a także jego bliskich. W tym artykule postaramy się przybliżyć zasadę działania wszywki alkoholowej i odpowiedzieć na nurtujące nas pytanie dotyczące jej skuteczności.

Na czym polega zabieg zaszycia alkoholowego?

Zaszycie alkoholowe to coraz popularniejsza metoda pomocy w walce z alkoholizmem. Jednak wiele osób nadal nie wie, na czym dokładnie polega ten zabieg i jak działa. Warto więc bliżej przyjrzeć się temu tematowi.

Podczas zabiegu zaszycia alkoholowego, implant w formie jałowych tabletek umieszczany jest pod skórą pacjenta. Tabletki stopniowo rozpuszczają się, uwalniając do krwiobiegu substancję aktywną, czyli disulfiram. To lek, który hamuje metabolizm alkoholu, co powoduje, że już niewielka dawka używki może spowodować poważne objawy zatrucia organizmu. Kontakt z alkoholem powoduje bowiem gwałtowny wzrost stężenia toksycznego aldehydu octowego, co objawia się:

  •  uderzeniami gorąca;
  •  zaczerwienieniem twarzy;
  •  nadmierną potliwością;
  •  nudnościami i wymiotami;
  •  zawrotami i bólami głowy;
  •  spadkiem ciśnienia tętniczego;
  •  uczuciem kołatania serca;
  •  uczuciem lęku i niepokoju.

Zaszycie alkoholowe jest metodą długoterminową. Szacuje się, że aktywność wszywki alkoholowej utrzymuje się od 9 do 12 miesięcy, w czasie których chory powinien utrzymywać całkowitą abstynencję. Uzależniona osoba nie może samodzielnie zatrzymać działania wszywki, a jedyną opcją na jej usunięcie jest wizyta u lekarza.

Jak wykorzystać zaszycie alkoholowe w leczeniu alkoholizmu?

Specjaliści są w tym temacie jednomyślni ‒ wszywka alkoholowa nie powinna być samodzielną metodą leczenia alkoholizmu. Warto podkreślić, że wszywka nie leczy przyczyn uzależnienia, a jedynie tymczasowo maskuje główny jego objaw. Oznacza to, że w momencie ustania aktywności wszywki alkoholowej istnieje dość duże ryzyko powrotu chorego do nałogu. Czy zatem jest sens korzystać z tego rozwiązania? Okazuje się, że tak!

Zabieg zaszycia alkoholowego jest doskonałym elementem kompleksowej terapii choroby alkoholowej. Najlepsze rezultaty obserwuje się, gdy połączony jest on z równolegle prowadzoną psychoterapią uzależnień. Wszywka alkoholowa pomaga utrzymać chorym osobom abstynencję w pierwszych tygodniach terapii, kiedy to głód alkoholowy jest odczuwany najsilniej.

Zabieg zaszycia alkoholowego w Warszawie ‒ dlaczego warto wybrać profesjonalną klinikę?

Chociaż zaszycie alkoholowe jest niewielkim zabiegiem chirurgicznym, to ważne jest, aby zostało wykonane przez doświadczonego i wykwalifikowanego chirurga. Tylko wtedy można osiągnąć nie tylko skuteczność tej metody, ale także zapewnić całkowite bezpieczeństwo. Jeśli szukasz miejsca w Warszawie, gdzie możesz wykonać zabieg zaszycia alkoholowego, warto zwrócić uwagę na KacDoktora. To firma z wieloletnim doświadczeniem, której priorytetem jest bezpieczeństwo i komfort pacjentów. Zabieg przeprowadzany jest z wykorzystaniem miejscowego znieczulenia, dzięki czemu jest całkowicie bezbolesny. Co więcej, do zszycia rany stosowane są rozpuszczalne szwy, co oznacza, że nie ma potrzeby ponawiania wizyty.

KacDoktor oferuje swoje usługi w nowoczesnym gabinecie, zlokalizowanym w centrum Warszawy. Aby umówić się na konkretny termin wystarczy wcześniej zadzwonić. Dzięki temu, że zabieg jest szybki i bezbolesny, można szybko wrócić do normalnego funkcjonowania.

Sprawdź, jak łatwo możesz pozbyć się uzależnienia! Umów się na zaszycie alkoholowe już dziś!

 

Artykuł partnera

Komentarze (3)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.04.2023 07:41
A kobiety robią wszywkę też na dupie czy może na czole, żeby wszyscy widzieli, że chleje?
odpowiedz
Feśter i Feśtrówka (Ocena: 5) 20.04.2023 18:09
Dełukaszenkowizacja ,Dełukaszeńszczyzacja ,Dełukaszenkizacja
odpowiedz
Feśtrówka (Ocena: 5) 20.04.2023 17:54
Nie wolno pić alkoholu w ciąży ,Kobieta która piję w ciąży nazywana jest zwyczajowo i potocznie Feśtrówka i Feśtrówka to lokalne określenie takiej kobiety w moich okolicach
odpowiedz

Polecane dla Ciebie