Zabieg implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie?

Uzależnienie od alkoholu to problem, z którym boryka się wiele osób w naszym społeczeństwie.
Zabieg implantacji wszywki alkoholowej w Warszawie?
30.03.2023

Właściwie dobrana terapia jest kluczowa dla powrotu do zdrowia i normalnego funkcjonowania alkoholika i jego otoczenia. Jedną z metod leczenia nałogu alkoholowego jest wszywka alkoholowa, która w ostatnich latach zyskała na popularności. W artykule omówimy tę metodę terapii i przeanalizujemy jej skuteczność, a także zalety i wady, aby pomóc Ci zdecydować, czy to metoda, która może pomóc Ci lub Twoim bliskim w walce z uzależnieniem od alkoholu.

Na czym dokładnie polega działanie wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa to jedna z najstarszych metod terapii uzależnienia od alkoholu. Polega ona na implantacji jałowych tabletek pod skórę pacjenta. Tabletki te zawierają lek o nazwie Esperal, który hamuje aktywność dehydrogenazy alkoholowej ‒ enzymu, który bierze udział w metabolizmie alkoholu. W wyniku działania Esperalu po spożyciu alkoholu dochodzi do gwałtownego nagromadzenia w organizmie aldehydu octowego, toksycznego metabolitu alkoholu.

W przypadku spożycia nawet niewielkiej ilości alkoholu organizm reaguje silnymi objawami ubocznymi, takimi jak:

  • zaczerwienienie twarzy;
  • wzmożona potliwość;
  • nudności i wymioty;
  • zawroty głowy
  • lęk i niepokój;
  • przyspieszone bicie serca;
  • uczucie kołatania serca.

Działanie tej metody ma na celu wymuszenie u chorego abstynencji, przez wywołanie negatywnych skutków ubocznych w przypadku spożycia alkoholu. Aktywność wszywki alkoholowej utrzymuje się nawet przez 12 miesięcy, dlatego jest to rozwiązanie gwarantujące długotrwałą trzeźwość chorej osoby.

Czy wszywka alkoholowa leczy alkoholizm?

Nie, samodzielnie zastosowana wszywka alkoholowa nie leczy choroby alkoholowej. Jest to jedynie narzędzie wspomagające walkę z nałogiem i powinno być stosowana w połączeniu z innymi metodami leczenia, takimi jak psychoterapia czy programy wsparcia dla osób z uzależnieniem od alkoholu. Wszywka alkoholowa jest wyjątkowo przydatna w trakcie pierwszych tygodni terapii, gdy chory nie wykształcił jeszcze odpowiednich mechanizmów radzenia sobie z głodem alkoholowym.

Komu polecane jest to rozwiązanie? Przede wszystkim alkoholikom, którzy są zmotywowani do walki ze swoim nałogiem. Decyzja o zaszyciu alkoholowym powinna być samodzielnie podjęta przez chorego, bez nacisków otoczenia. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że po zabiegu zaszycia chory zacznie przejawiać zachowania zastępcze, takie jak patologiczny hazard czy zażywanie narkotyków.

Wszywka alkoholowa w Warszawie ‒ dlaczego zabieg implantacji powinien być wykonany w sprawdzonym miejscu?

Zabieg zaszycia alkoholowego klasyfikowany jest jako drobny zabieg chirurgiczny. W jego przebiegu istnieje ryzyko groźnych powikłań, takich jak uszkodzenie tkanek czy zakażenie rany drobnoustrojami. Właśnie dlatego zaszycie alkoholowe powinno być przeprowadzane jedynie przez doświadczonych lekarzy, którzy obejmą pacjenta kompleksową opieką.

W Warszawie wszywkę alkoholową wszyje Ci KacDoktor! To firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w leczeniu kaca, ale wszywaniu Esperalu czy prewencji alkoholowego zespołu abstynencyjnego. W jej szeregach pracuje wykwalifikowana kadra medyczna, która dobro i bezpieczeństwo pacjenta stawia zawsze na pierwszym miejscu.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To banalnie proste! Wystarczy zadzwonić, by umówić się na dogodny termin wizyty. Zabieg zaszycia alkoholowego wykonywany jest w nowoczesnym gabinecie zlokalizowanym w centrum Warszawy. Pacjent może wrócić do domu tuż po zabiegu, a w razie potrzeby otrzyma odpowiednie zaświadczenie lekarskie.

Nie pozwól, by nałóg rządził Twoim życiem! Wszywka alkoholowa pomoże Ci utrzymać abstynencję nawet przez kolejny rok!

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie