Powiększanie ust – jak wybrać najlepszą metodę dla siebie?

Nie ulega wątpliwości, że powiększanie ust należy do jednych z najchętniej wybieranych zabiegów.
Powiększanie ust – jak wybrać najlepszą metodę dla siebie?
10.03.2023

Tym samym oferta różnych metod mających na celu wypełnienie czerwieni wargowej jest spora. Jakie mamy możliwości i który zabieg sprawdzi się najlepiej?

Na czym właściwie polega powiększanie ust? Co można osiągnąć? 

Pierwsze zabiegi tego typu miały na celu uwypuklenie warg i zwiększenie ich średnicy w pionie i poziomie, co niestety nie zawsze wyglądało estetycznie, a już na pewno nienaturalnie. Obecnie coraz większą uwagę przykłada się nie tyle do efektu powiększenia, ale też modelowania.

Za pomocą nowoczesnych zabiegów można zwiększyć objętość warg, a także zmienić ich kształt i zredukować ewentualną asymetrię. Zabiegi dedykowane okolicy ust oferuje praktycznie każda klinika medycyny estetycznej w Warszawie. Warszawa jest miastem, w którym nie brakuje placówek oferujących rozmaite metody. Niżej przedstawiamy najpopularniejsze z nich. 

Klasyczne powiększanie ust za pomocą wypełniacza

Do powiększania ust najczęściej stosuje się wypełniacze uzyskiwane syntetycznie, jednak bazujące na naturalnych składnikach obecnych w ludzkich tkankach. Preparaty takie zwykle posiadają też właściwości nawilżające. Tym samym prawidłowo przeprowadzony zabieg pozwala na poprawę kondycji tkanek, ich ujędrnienie i podkreślenie naturalnego koloru czerwieni wargowej. 

Preparaty wypełniające podaje się na dwa sposoby - cienką igłą lub kaniulą. Ostatnia z wymienionych jest gładko zakończona, tym samym w trakcie wprowadzania wypełniacza w mniejszym stopniu drażni okoliczne tkanki. 

Wypełnianie ust za pomocą własnej tkanki tłuszczowej 

Do powiększania i modelowania ust stosuje się również autologiczną tkankę tłuszczową. Zabieg taki poprzedzony jest pobraniem tłuszczu z innej partii ciała. Kolejno materiał jest odpowiednio preparowany i w następnym kroku podawany za pomocą cienkiej igły lub kaniuli. 

Lipofiling pozwala uwydatnić usta i nadać im oczekiwany kształt. Tłuszcz własny Pacjenta jest substancją biokompatybilną, tym samym dobrze tolerowaną przez organizm, co minimalizuje ryzyko reakcji alergicznej. 

Popularne techniki wypełniania – metoda na płasko i we francuskim stylu 

Klasyczny zabieg ma na celu powiększenie wargi górnej, dolnej lub obu. Ilość zastosowanego wypełniacza zależy od efektu, jaki chcemy uzyskać. Pomijając jednak rodzaje dostępnych preparatów oraz ich dodatkowe właściwości wyróżnia się wiele metod służących do wypełnienia czerwieni wargowej.

Znaczne zwiększenie objętości warg zwykle wygląda estetycznie głównie z perspektywy na wprost. Z kolei z profilu bardzo duże usta mogą wyglądać sztucznie, dając efekt „kaczego dzióbka”. Obecnie wiele osób wybiera więc powiększanie ust tzw. metodą na płasko.

Różnica w tym przypadku polega na sposobie aplikacji substancji wypełniającej – jest ona podawana poziomo, zwykle w górną część wargi. Dzięki temu podkreśla się przede wszystkim łuk kupidyna i poszerza wargi, bez ich uwypuklenia w centralnej części. 

Inną techniką, nieco mniej znaną, jest uwypuklenie centralnej części ust. Metodę tę określa się jako francuską. Efektem jest uzyskanie pełnych, ale niezbyt dużych pod względem szerokości warg.   

Pozostałe zabiegi pozwalające na poprawę kondycji ust oraz ich delikatne powiększenie

Usta wydają się optycznie mniejsze, gdy są spierzchnięte, pozbawione jędrności i nawilżenia. Osoby, które chcą tylko subtelnie powiększyć wargi, zachowując ich naturalny wygląd, mają do dyspozycji zabiegi kondycjonujące tkanki. 

Jedną z takich metod jest mezoterapia ust. W tym przypadku zamiast wypełniaczy stosuje się różne substancje, których skład dobiera się w zależności od indywidualnych potrzeb. Mogą być to preparaty nawilżające, a także odżywcze, które zawierają np. witaminy, kolagen czy aminokwasy. Już sama poprawa jędrności ust daje efekt ich łagodnego wypełnienia, a także wpływa pozytywnie na koloryt.  

Którą metodę wybrać? Jaka będzie najlepsza? 

Na poprawę lub zmianę wyglądu czerwieni wargowej decydujemy się z wielu powodów. Najczęściej są to wąskie usta, ale też różnego rodzaju asymetrie dotyczące stosunku górnej wargi do dolnej lub zwężenie boczne czy opadnięte kąciki. 

Problemami estetycznymi dotyczącymi ust są także niezadowolenie z ich kolorytu czy zaburzenia struktury tkanek (np. nadmierna suchość). Zdarza się też, że usta są dość pełne i duże, ale niesymetryczne względem pozostałych elementów twarzy. 

To, która metoda powiększania ust będzie najodpowiedniejsza, zależy od wielu czynników, w tym naszych oczekiwań względem efektów. Chociaż wiele osób marzy o bardzo dużych, pełnych wargach, nie każdemu będzie pasował taki rezultat. Najbezpieczniej więc omówić dostępne możliwości z lekarzem, który będzie przeprowadzał zabieg.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie