Jak rozpocząć walkę z alkoholizmem? Detoks alkoholowy to podstawa!

Choroba alkoholowa, tak jak wszystkie inne choroby, wymaga odpowiedniego leczenia.
Jak rozpocząć walkę z alkoholizmem? Detoks alkoholowy to podstawa!
03.03.2023

Często jednak uzależnione osoby nie wiedzą od czego zacząć swoją walkę z nałogiem. Tymczasem odpowiednie przygotowanie do życia w trzeźwości to podstawa. Od wielu lat specjaliści zalecają, by leczenie alkoholizmu rozpoczynać od detoksu alkoholowego. Na czym polega ten zabieg? Dlaczego jest tak ważny? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule!

Dlaczego ciąg alkoholowy powinien być zakończony detoksem?

Duża część osób uzależnionych od alkoholu myśli, że najlepszym rozwiązaniem jest samodzielne odstawienie używki. Niestety, nie zawsze jest to tak proste. U osób, które przebywały w długotrwałym ciągu alkoholowym takie postępowanie może być niebezpieczne. Nagłe odstawienie lub drastycznie zmniejszenie dawki spożywanej używki może prowadzić do rozwinięcia się alkoholowego zespołu abstynencyjnego. W większości przypadków jest on niegroźny i przypomina bardzo intensywnego kaca. Niekiedy jednak pojawiają się powikłania zespołu abstynencyjnego, takie jak napady padaczkowe czy majaczenie drżenne, które mogą stanowić istotne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia chorej osoby.

Detoks alkoholowy jest procedurą medyczną, która zmniejsza ryzyko wystąpienia alkoholowego zespołu abstynencyjnego. W momencie, gdy u chorego wystąpią już objawy, detoks uśmierza je, poprawiając samopoczucie chorej osoby.

Jak działa detoks alkoholowy?

Detoks alkoholowy to zabieg, który polega na dożylnym podaniu wyselekcjonowanych kroplówek. Mają one bogaty skład, dzięki czemu wywierają szerokie działanie na organizm człowieka. Głównym założeniem detoksu alkoholowego jest:

  •  wypłukanie z organizmu resztek alkoholu i jego toksycznych metabolitów;
  •  przywrócenie prawidłowej gospodarki wodno-elektrolitowej;
  •  dogłębne nawodnienie organizmu;
  •  uzyskanie prawidłowego stężenia glukozy we krwi;
  •  neutralizacja stresu oksydacyjnego;
  •  uzupełnienie niedoboru witamin;
  •  przyspieszenie regeneracji wątroby i układu nerwowego;
  •  doraźne działanie uspokajające, przeciwbólowe czy nasenne.

Detoks alkoholowy kompleksowo przygotowuje organizm do funkcjonowania bez obecności używki, a jednocześnie wspiera jego regenerację. Niewątpliwą zaletą tego zabiegu jest uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów, które dotyczą zdecydowanej większości uzależnionych osób.

Detoks alkoholowy w Warszawie? Zwróć się po pomoc do KacDoktora!

Jeszcze do niedawna detoks alkoholowy był dostępny jedynie w wyspecjalizowanych placówkach medycznych. Obecnie można z tego zabiegu skorzystać w wielu przychodniach i klinikach. Jak jednak wybrać to najlepsze miejsce? Gdzie znaleźć skuteczny i bezpieczny detoks alkoholowy w Warszawie? My polecamy zwrócić się po pomoc do KacDoktora! To firma z wieloletnim doświadczeniem nie tylko w leczeniu kaca, ale także we wszywaniu Esperalu oraz prewencji zespołu abstynencyjnego. W jej szeregach pracują doświadczeni lekarze i ratownicy medyczni, którzy samopoczucie i bezpieczeństwo pacjenta traktują jako priorytet.

Jak skorzystać z usług KacDoktora? To banalnie proste! Wystarczy przyjechać do nowoczesnego gabinetu zlokalizowanego w centrum Warszawy. Wiadomo jednak, że osoby nadużywające alkoholu nie zawsze są w stanie samodzielnie dojechać na wizytę. Osoby, które nie czują się na siłach mogą skorzystać z usługi detoksu alkoholowego z dojazdem do domu, biura lub hotelu. Wystarczy skontaktować się z firmą telefonicznie lub uzupełnić formularz internetowy, a specjalista przyjedzie pod wskazany adres nawet w 45 minut. Co ważne, usługa ta dostępna jest całodobowo, w każdy dzień tygodnia.

Chcesz zakończyć swój ciąg alkoholowy? Zrób to bezpiecznie przechodząc detoks alkoholowy!

Komentarze (2)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 06.03.2023 21:16
Należy najpierw podlać dobrze alkoholem i jest nasza.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 04.03.2023 16:34
Przede wszystkim zakazać reklamy, handlu, produkcji alkoholu spożywczego i nakłaniania ludzi, szczególnie dzieci i młodzież do jego kosztowania a przemysłowy sprzedawać tylko ludziom dorosłym i o potwierdzonej ponadprzeciętnej inteligencji.Gdyby reklama i handel narkotykami był legalny to też byśmy mieli całe rzesze narkomanów na świecie.Brak takich zakazów w przypadku alkoholu to po prostu wspieranie alkoholizmu i powodowanych po jego wpływem wypadków np. samochodowych czy przemocy domowej, czyli po prostu wspieranie przestępczości przez partię rządzącą.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie