Na pierwsze zmarszczki – laserowe odmładzanie twarzy

Zauważyłaś u siebie pierwsze zmarszczki?
Na pierwsze zmarszczki – laserowe odmładzanie twarzy
20.02.2023

To dobry moment, aby poddać się efektywnym zabiegom laserowym, które nie tylko odmładzają, ale też spowalniają proces starzenia, abyś jak najdłużej mogła cieszyć się młodym wyglądem. Dowiedz się więcej na temat laserowego odmładzania skóry.

W jakim wieku można rozpocząć laserowe odmładzanie twarzy?

Na starzenie się skóry na twarzy wpływa bardzo wiele czynników. Kurze łapki, zmarszczki wokół ust, przebarwienia są efektem spowolnienia procesów regeneracyjnych w skórze. Wraz z wiekiem skóra odbudowuje się coraz wolniej, z mniejszą intensywnością produkowany jest główny budulec skóry odpowiedzialny za elastyczność, czyli kolagen. Niski poziom kolagenu i elastyny w skórze przekłada się na jej zwiotczenie i utratę jędrności. W zależności od organizmu procesy starzenia zachodzą z inną intensywnością i w innym czasie. U niektórych osób pierwsze zmarszczki pojawiają się nawet po 25. roku życia, inne natomiast młodą cerą mogą cieszyć się znacznie dłużej.

Na zabieg laserowego odmładzania twarzy możesz wybrać się wtedy, gdy masz taką potrzebę. Nawet jeśli masz 25 lat i zauważyłaś już pierwsze zmarszczki na swojej twarzy, które Ci przeszkadzają, warto odwiedzić klinikę medycyny estetycznej, aby dowiedzieć się, jakie terapie są dla Ciebie dostępne. Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Łodzi, przed zabiegiem laserowego odmładzania twarzy zawsze odbywa się konsultacja z lekarzem, który ocenia, czy procedura jest odpowiednia dla danego pacjenta.

W jaki sposób laser likwiduje zmarszczki?

Zabieg wykonuje się przy pomocy lasera frakcyjnego – ablacyjnego lub nieablacyjnego. Terapia ablacyjna wiąże się z głębokim złuszczeniem powierzchniowej warstwy skóry i dedykowana jest przede wszystkim osobom zmagającym się z wyraźnymi oznakami starzenia – głębokimi zmarszczkami, znacznymi zwiotczeniami skóry, bliznami potrądzikowymi, ciemnymi przebarwieniami. W celu likwidacji pierwszych oznak starzenia się skóry warto sięgnąć po laser frakcyjny nieablacyjny o delikatniejszym działaniu. Nie narusza on ciągłości naskórka i wierzchniej warstwy skóry, ale dociera do jej głębokich warstw, gdzie pobudza produkcję kolagenu i elastyny. Niezależnie od użytego urządzenia, laserowe odmładzanie twarzy wykonywane jest przez lekarza medycyny estetycznej. W przypadku laserów nieablacyjnych znieczulenie często nie jest konieczne. Lasery ablacyjne wymagają dodatkowego znieczulenia skóry.

Zabiegi laserowe inicjują procesy naprawcze w skórze, które zachodzą przez najbliższych kilkanaście tygodni. Z tej przyczyny optymalne efekty laserowego odmładzania twarzy pojawiają się dopiero po 2-3 miesiącach.

Jakich efektów można spodziewać się po odmładzaniu twarzy laserem?

Laserowe odmładzanie twarzy stymuluje proces produkcji kolagenu w skórze, czego efektem jest redukcja zmarszczek, wygładzenie i poprawa napięcia skóry. Odpowiednio dobrana laseroterapia pozwala nawet na odmłodzenie delikatnej okolicy oczu. Laserowe odmładzanie twarzy niweluje też przebarwienia i przywraca jednolity kolor twarzy.

Decydując się na laserowe odmładzanie twarzy, trzeba pamiętać o tym, że dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonanie serii zabiegów zaleconych przez lekarza medycyny estetycznej. Pierwsze rezultaty mogą być widoczne już po jednym zabiegu, lecz nie utrzymają się zbyt długo, jeśli laseroterapia nie zostanie powtórzona. Liczba sesji zależy od użytego lasera, indywidualnych predyspozycji pacjenta oraz oczekiwanych efektów.

W razie innych pytań dotyczących zabiegów medycyny estetycznej skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Łodzi.

 

Artykuł partnera

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie