Nowy rok, nowa Ty? Nie zapomnij o regeneracji!

Kilka dni temu z wielką radością powitaliśmy Nowy Rok, który niesie ze sobą wiele niespodzianek i całe mnóstwo niewiadomych.
Nowy rok, nowa Ty? Nie zapomnij o regeneracji!
05.01.2023

Jedno jest jednak pewne! Dla większości z nas, początek roku wiąże się z podejmowaniem wielu postanowień noworocznych oraz składaniem różnych obietnic. Czy uda się w nich wytrwać? Na to pytanie odpowiemy sobie dopiero za jakiś czas… Ale zaraz, zaraz! Skupmy się na tym, co jest tu i teraz!

Początek roku - czas postanowień 

Przepełnione siłownie, ludzie biegający po ścieżkach w parku, a może ciągle przejeżdżający ulicą rowerzyści? To bliskie naszym oczom widoki - zwłaszcza w ostatnim czasie. Ktoś dodał do swoich social media zdjęcia z gór, które odwiedził, a ktoś inny pyta, gdzie szybko naprawi rower. Jeszcze inny podczas porządków w szafie znalazł całkiem nowe gumy do ćwiczeń i zastanawia się, jak je wykorzystać. Nie pozostaje nic innego, jak tylko działać!

Byle nie zapomnieć o regeneracji!

Chęci są, motywacja jest, sprzęt do ćwiczeń już jest, ale nie wszystko naraz! Zacznij powoli i stopniowo - tak, aby nie wykończyć swojego organizmu już w styczniu. O czym musisz pamiętać? 

#2 OZGRZEWKA

Kluczowym elementem przed wykonaniem treningu czy podjęciem się jakiejkolwiek aktywności fizycznej jest rozgrzewka. To niezwykle ważne, aby odpowiednio przygotować swoje mięśnie i stawy do wysiłku, aby ten był efektywny. Prawidłowo przeprowadzona rozgrzewka dodatkowo chroni nas przed pojawieniem się bólu, a także wystąpieniem kontuzji czy urazów. Wystarczy poświęcić chociaż kilka minut na ćwiczenia rozciągające, aby cieszyć się gibkim ciałem! W tym miejscu warto wspomnieć o przyrządzie takim jak Back Stretch Pad, który świetnie rozciąga kręgosłup w odcinku lędźwiowym, zwiększa jego elastyczność, a także redukuje napięcie w mięśniach. 

#2 ODPOWIEDNIE NAWODNIENIE

Zarówno przed, w trakcie, jak i po treningu należy zadbać o dostarczenie prawidłowej ilości płynów do organizmu. Najlepiej sprawdzi się tu woda niegazowana, wzbogacona o składniki mineralne, która nie powoduje uczucia ciężkości. Popularnym sposobem na nawodnienie jest częste picie tzw. trzech łyków wody. Dzięki temu zadbamy o swoje zdrowie najlepiej, jak tylko się da! 

#3 REGENERACYJNY MASAŻ

Po każdej aktywności fizycznej, niezwykle ważny jest odpoczynek oraz regeneracja sił. Tutaj z pomocą przychodzą masażery oraz akcesoria, które są w stanie niemal od razu zapewnić relaks i odprężenie. W ostatnim czasie totalnym hitem stała się Akumata - wysokiej jakości mata do akupresury, której regularne stosowanie pozwala uzyskać powalające efekty! Redukcja napięcia i dyskomfortu w mięśniach, złagodzenie bólu i zmęczenia, poprawa krążenia krwi czy zredukowanie stresu to tylko nieliczne z nich! Oprócz tego mata z kolcami doskonale radzi sobie z bezsennością, złym samopoczuciem, a nawet depresją! A jak wykonać masaż akupresurowy? Po prostu kładziesz się na macie i leżysz! Nie ma nic prostszego! 

A co, jeśli odczuwasz dyskomfort w konkretnych partiach ciała i chcesz zadziałać bardziej punktowo? Polecamy pistolet do masażu Line Sport - mniejszą lub większą wersję, w zależności od tego, na czym zależy Ci najbardziej. Bonus jest taki, że masażery te sprawdzają się zarówno przed, jak i po treningu. I tutaj możemy mówić wiele o efektach… Rozluźnienie mięśniowo-powięziowe, poprawa krążenia krwi, zwiększenie wydolności tkanek, złagodzenie bólu, napięcia i sztywności mięśni, redukcja tkanki bliznowatej - jeden produkt, a tyle korzyści! 

Dość popularnym sprzętem stała się również elektryczna bańka chińska z podgrzewaniem uCute Hi5. Pozwala ona na przeprowadzenie terapii światłem czerwonym czy magnetoterapii, które mają działanie zarówno lecznicze, jak i kosmetyczne. Masaż taką bańką łagodzi bóle nerwowo-mięśniowe, działa przeciwobrzękowo, przyspiesza metabolizm, a dodatkowo poprawia elastyczność skóry i redukuje cellulit. Zwłaszcza dla kobiet będzie to wspaniały regeneracyjny produkt! 

Jeśli mowa o regeneracji, to nie sposób nie wspomnieć o kremach Line Sport: rozgrzewającym i chłodzącym. Taki zestaw powinien mieć pod ręką każdy sportowiec - nieważne, czy wykonuje profesjonalne treningi czy po prostu wykonuje relaksujące ćwiczenia w domowym zaciszu. Przezorny zawsze ubezpieczony!   

Zadbaj o siebie przed i po treningu 

W natłoku różnych spraw, nie zapominaj o przed- i potreningowej regeneracji. To niezwykle ważne, aby kłaść nacisk nie tylko na samą aktywność fizyczną, ale również na odpoczynek i proces odzyskiwania sił - tuż po nim. Leć szybko na stronę Akumata.pl i wybierz ulubione masażery dla siebie! A potem ćwicz, ile tylko chcesz! Do dzieła!  

 

Artykuł partnera

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Justyna (Ocena: 5) 10.01.2023 09:35
Nowy rok nowa ja. W tym miesiącu chcę zadbać o nawodnienie organizmu i staram się popijać po 2l cisowianki. Wcześniej miałam problemy z piciem wody, więc czas się do tego przyzwyczaić.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie