Ich nieustanna praca nad ciałem to nie tylko wielogodzinne treningi i zabiegi, ale także doskonale zbilansowana dieta. Osobistości te nierzadko podkreślają, że chętnie sięgają po produkty z linii super foods, które nie tylko dostarczają witamin, ale także… ułatwiają proces gubienia tkanki tłuszczowej.
Zebraliśmy więc 5., najczęściej wymienianych produktów, które mają pomóc w walce z nadwagą. Co ważne – większość z nich znajdziesz w sklepie ze zdrową, ekologiczną żywnością, a ich cena nie przekracza 50 zł.
Cynamon jest niezwykle cenną przyprawą, pozyskiwaną z wysuszonej kory cynamonowca. Drzewo to pierwotnie rosło wyłącznie w Azji, ale dziś znajdziemy je w całej strefie klimatu subtropikalnego. Od wielu lat ceni się go za właściwości prozdrowotne – głównie jako wsparcie dla układu pokarmowego. To dzięki niemu przyśpieszasz proces trawienia i niwelujesz objawy biegunki. Dodatkowo, ze względu na działanie rozgrzewające, świetnie radzi sobie z przeziębieniami i uczuciem wyziębienia. Cynamon rekomendowany jest także osobom cierpiącym na zaburzenia glikemii – wszystko dlatego, że reguluje poziom cukru we krwi, zapobiegając tzw. napadom głodu.
Wszystkie te właściwości sprawiają więc, że cynamon jest doskonałym kompanem osób, będących na diecie. Wśród sportowców ma nawet miano najskuteczniejszego, naturalnego termogenika, który poprzez podnoszenie temperatury ciała, ułatwia spalanie kalorii.
Amarantus posiada błonnik, który pęcznieje w żołądku. Dodatkowo wspiera działanie jelit, ułatwiając trawienie codziennych posiłków. Pomimo swojej wysokiej kaloryczności (w 100 gramach 371 kcal, czyli tyle samo co np. dwie szklanki ugotowanego ryżu) zapewnia długotrwałe uczucie sytości, co z kolei wspiera pacjentów z nieustanną potrzebą sięgania po niezdrowe przekąski. Produkt ten dostarcza także szeregu witamin – głównie z grupy B i E - oraz niacyny. Wykazuje się także zdolnościami antyoksydacyjnymi, zapobiegając szybkiemu starzeniu się organizmu.
Zielona herbata uchodzi za najcenniejszy i najbogatszy napar, który wypełniony jest antyoksydantami, walczącymi z wolnymi rodnikami. Ponadto, w jej składzie znajdziesz katechiny, które ograniczają wchłanianie tłuszczów z pokarmu i – co ważne – wzmagają ich zużywanie przez organizm. Ostatecznie więc tłuszcz nie odkłada się w tkankach, a zamiast tego - zostaje metabolizowany i wydalany. Napar z zielonej herbaty przyśpiesza trawienie i wspiera działanie enzymów wątrobowych, odciążając ten organ z codziennej pracy.
Japońscy badacze sugerują, że picie trzech filiżanek dziennie, przez około trzy miesiące, może przynieść spadek tkanki tłuszczowej (nawet do 2kg). Uwaga – nie należy pić herbaty na czczo – dużo lepiej spożywać ją z lekkim śniadaniem, które pobudzi metabolizm do pracy.
Dobrej jakości herbatę zieloną – zarówno w saszetkach, jak i w liściach – oferuje Ci sklep ze zdrową żywnością Swojska Piwniczka. Kliknij, kup i sprawdź, jak smakować może napar, który realnie odchudza i dba o Twoje zdrowie!
Tak, to prawda! Kawa, wbrew panującym mitom, ma działanie odchudzające. Ze względu na zawartość kofeiny, która podnosi ciśnienie krwi, uchodzi za niezwykle skuteczny, naturalny termogenik. To dzięki niemu pobudzisz aktywne komórki do spalania tłuszczu, co ułatwić ma zachowanie ujemnego bilansu kalorycznego. Dodatkowo - kawa wspiera układ nerwowy i dostarcza adrenaliny, dzięki czemu masz więcej energii do działania i aktywności.
Badania wskazują także, że picie kawy na czczo odracza uczucie głodu, co z pewnością ucieszy miłośników porannych ćwiczeń. Oprócz pobudzania metabolizmu i układu pokarmowego, kawa zmniejsza ryzyko występowania marskości wątroby czy choroby Parkinsona.
Podobnie jak amaranrus - jest cennym źródłem błonnika, który nie tylko sprawia uczucie sytości (zapobiegając podjadaniu i napadom głodu), ale także usprawnia pracę jelit. Doskonale więc radzi sobie z zaparciami, uzupełniając dietę, w której brakuje surowych warzyw. Produkt nie zawiera glutenu (a więc rekomendowany jest osobom chorym na celiakię) i zawiera szereg witamin – m.in. A, C, witaminy z grupy B (ze szczególnym wskazaniem na witaminę B12), a także żelazo, wapń i magnez.
Artykuł partnera