Laserowa korekcja wzroku sprawi, że zapomnisz o soczewkach. Na zawsze!

Wada wzroku skutecznie ogranicza Cię w codziennych czynnościach, uprawianiu różnych sportów, wykonywaniu wymarzonego zawodu albo powoduje dyskomfort w związku np. z wizytami na basenie lub torze gokartowym?
Laserowa korekcja wzroku sprawi, że zapomnisz o soczewkach. Na zawsze!
22.07.2022

Jeśli chcesz zerwać z wizerunkiem okularnika, a jednocześnie noszenie soczewek również Cię nie satysfakcjonuje, koniecznie pomyśl o laserowej korekcji wzroku. Dzięki niej odkryjesz nową – lepszą jakość życia bez okularów czy szkieł kontaktowych!

Laserowa korekcja wzroku – jakie wady wzroku można korygować?

Laserowa korekcja wzroku to szybka i skuteczna metoda, która pomoże Ci zapomnieć o krótkowzroczności, nadwzroczności lub astygmatyzmie. Zabieg polecany jest osobom w wieku od 21 do 60 lat z ustabilizowaną wadą wzroku. W praktyce laserowa korekcja wzroku sprowadza się do modelowania kształtu rogówki oka.

  • Krótkowzroczność – w tym przypadku światło skupia się przed siatkówką.
  • Dalekowzroczność – światło skupia się za siatkówką.

Aby można było widzieć ostro i wyraźnie, konieczne jest więc takie wymodelowanie rogówki, aby wpadające światło skupiało się bezpośrednio na siatkówce.

Laserowa korekcja wzroku – przed zabiegiem

Zanim zostaniesz zapisany na zabieg laserowej korekcji wzroku, musisz udać się do kliniki na wizytę kwalifikacyjną. Podczas spotkania specjaliści przeprowadzą z Tobą wywiad medyczny, dokładnie zbadają Twoje oczy poprzez różnego rodzaju badania diagnostyczne, a także odpowiedzą na wszystkie ewentualne pytania. Wizyta tego typu trwa około 1,5-2,5 godziny i jest niezbędnym etapem poprzedzającym zabieg korekcji wzroku. Na spotkanie zabierz wszystkie okulary korekcyjne, z których aktualnie korzystasz. Co więcej, jeśli nosisz miękkie soczewki kontaktowe, musisz zrezygnować z nich na około 7 dni (soczewki miękkie) lub 14 dni (soczewki toryczne) przed wizytą. Jeśli używasz twardych soczewek, zrezygnuj z ich noszenia na około miesiąc przed spotkaniem.

Więcej szczegółowych informacji na temat laserowej korekcji wzroku znajdziesz na stronie internetowej: https://www.optegra.com.pl/laserowa-korekcja-wzroku.

Zabieg laserowej korekcji wzroku – zalety

Jedną z najważniejszych zalet laserowej korekcji wzroku jest trwałość zabiegu. Co do zasady, rezultaty mają stały charakter i jedynie sporadycznie może zdarzyć się potrzeba powtórzenia korekcji. W zdecydowanej większości przypadków jednak w zupełności wystarczy jednorazowy zabieg, który pozwala pozbyć się wady i doskonale widzieć świat bez potrzeby noszenia okularów czy soczewek.

Kolejną zaletą jest stosunkowo krótki czas rekonwalescencji. Najczęściej efekty zabiegu są zauważalne natychmiast, choć pełna ostrość widzenia wraca w ciągu kilku tygodni po laserowej korekcji wzroku. W czasie rekonwalescencji należy przestrzegać wszystkich zaleceń okulisty, stosować przez określony czas antybiotyki oraz leki przeciwzapalne, a także sztuczne łzy, które nawilżą gałki oczne i poprawią komfort po zabiegu.

Niewątpliwą zaletą laserowej korekcji wzroku jest również niewielkie ryzyko powikłań. Zabiegi tego typu należą do najchętniej i najczęściej wykonywanych na świecie – cieszą się ogromną popularnością m.in. dlatego, że pozwalają raz na zawsze pożegnać się z okularami i soczewkami kontaktowymi.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (3)
Ocena: 4.67 / 5
gość (Ocena: 5) 25.07.2022 04:00
3 tysiące minimum, dzisiaj pewnie już dużo drożej, bo dowiadywałam się ze dwa lata temu. Za zabieg, który już dawno powinien być wśród refundowanych. Pisząc takie artykuły wypadałoby przynajmniej wspomnieć o tym "drobiazgu"... W świecie, w którym musimy de facto płacić za wizyty lekarskie, bo na nfz nic się nie da, mało kto ma wolne trzy tysiące, a co dopiero dwa razy tyle.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 22.07.2022 23:03
Marzę o tym zabiegu. Jak ja mam dosyć okularów!!! Noszę dłużej niż już żyję bez nich. Na nosie chyba permanentnie zrobiły mi się wgniecenia. Ale oczywiście wszystko rozbija się o kasę...jej brak raczej.
odpowiedz
gość (Ocena: 4) 22.07.2022 13:53
.fgjhiuiijhjvkn
odpowiedz

Polecane dla Ciebie