Zmęczenie, stres, czy seksualność – nie wstydź się, to normalne!

Współcześnie tempo życia właściwie cały czas przyspiesza, a my wymagamy od siebie coraz więcej.
Zmęczenie, stres, czy seksualność – nie wstydź się, to normalne!
11.07.2022

W natłoku obowiązków nie można jednak zapomnieć o sobie samym i tak podstawowych potrzebach, jak choćby regularny i regenerujący odpoczynek. Choć to zupełnie naturalne, że poza pracą każdy z nas ma własne potrzeby, wiele osób wstydzi się ich, podobnie jak tego, że nasza produktywność czy subiektywne poczucie zadowolenia nie zawsze jest na tym samym poziomie.

Nie wstydź się swojej seksualności

Każdy dorosły człowiek ma swoje potrzeby seksualne, choć pomiędzy poszczególnymi osobami mogą się one znacznie różnić. Nie należy się tego wstydzić – to całkowicie naturalna część naszego życia. Warto otworzyć się na swoją seksualność, dowiedzieć się jak najwięcej na temat własnych preferencji i upodobań, żeby prowadzić jak najbardziej satysfakcjonujące życie intymne.

W braku wstydu pod kątem seksualności nie chodzi oczywiście o dzielenie się prywatnymi informacjami, czy uporczywe łamanie tematów tabu. To sfera życia, którą warto zostawić jedynie dla siebie i własnego partnera darzonego zaufaniem. Jeśli dotychczasowe życie intymne uznaje się za niesatysfakcjonujące, warto rozpocząć zmiany od szczerej rozmowy.

Jeżeli problemem jest rutyna, dla urozmaicenia można skorzystać z akcesoriów erotycznych i odświeżyć wzajemne pożądanie. Wybór tego rodzaju gadżetów jest ogromny – od akcesoriów BDSM jak kajdanki czy pejcze, przez klasyczne wibratory i masażery, aż po drobne dodatki jak rozgrzewające kosmetyki o żelowej konsystencji. Niektóre z nich przeznaczone są do wspólnych doświadczeń, inne dla osób szukających samotnych wrażeń. Ofertę gadżetów erotycznych obejrzeć można na stronach internetowych sklepów intymnych takich jak serwis www.easytoys.pl.

Każdy czasem potrzebuje odpoczynku

W świecie, w którym największą uwagę przykłada się do efektywności w pracy i każdą sferę życia podporządkowuje się właśnie jej, wiele z nas nie może właściwie odpocząć. Specjaliści alarmują, że balans pomiędzy czasem wolnym a spędzanym na obowiązkach powoli się zatraca, a my wciąż gonimy za pieniędzmi, wiedzą, czy kontaktami.

Potrzebujesz odpoczynku? To nie powód do wstydu. Każdy czasem go potrzebuje, a jeśli sobie go nie zapewnisz, Twoja efektywność spadnie. Mów otwarcie o swoim zmęczeniu i to nie tylko do bliskich, ale także i przełożonych w pracy. Nikt nie ma prawa zmusić Cię do spędzania nadprogramowych godzin nad obowiązkami czy zmiany planów, gdy nagle okazuje się, że firma bez Ciebie nie jest w stanie domknąć ważnego projektu. To nie praca powinna dyktować rytm życia. Pracę powinno dopasowywać się do tego, jak chce się żyć, dlatego nigdy nie pozwól, żeby stała się ona najważniejszym punktem Twojego dnia.

Gorszy dzień? Pozwól sobie go mieć!

Zdarzyło Ci się odczuwać wstyd, dlatego że danego dnia nie czułaś się zbyt dobrze? Każdy ma czasem gorszy dzień, w którym na przykład budzi się rano i już od pierwszych chwil czuje, że nie ma ochoty na kontakty z innymi ludźmi. Ma na to wpływ wiele rzeczy i co najważniejsze – jest to całkowicie normalne. Czy jest coś wstydliwego w tym, aby przyznać się, że dzisiejszy dzień nie jest Twoim dniem? Oczywiście, że nie! Jeśli pozwolisz sobie na odpoczynek, jutro prawdopodobnie znów poczujesz przypływ sił.

Chwilowy smutek czy zmęczenie codziennością sprzyja rozmyślaniu. Czasem do niczego ono nie prowadzi – przychodzi następny dzień, który wraz ze wschodem słońca przynosi lepsze samopoczucie. W innych okolicznościach zdarza się jednak, że to właśnie podczas gorszych dni, szukając sposobu na zmianę czegoś w swojej nużącej rutynie, wpada się na najlepsze pomysły, których nie sposób nie wprowadzić w życie.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie