Niebezpieczne zabawki - jak przed nimi chronić swoje dziecko?

Gryzaki zawierające toksyczne substancje chemiczne, słabo zabezpieczone baterie czy zbyt małe elementy niedostosowane do wieku dziecka – niestety zdarzają się przypadki, w których takie zabawki trafiają w ręce naszych pociech.
Niebezpieczne zabawki - jak przed nimi chronić swoje dziecko?
02.06.2022

Oto aplikacja, która po wykryciu zakupu niebezpiecznego produktu informuje o tym swoich użytkowników. Wystarczy… zrobić zdjęcie paragonu!

Słodycze, zabawki, pluszaki, lalki - z okazji Dnia Dziecka, urodzin czy innych świąt, wręczamy swoim pociechom liczne prezenty. Niestety zdarzają się sytuacje, w których na sklepowe półki trafiają produkty zagrażające zdrowiu, a nawet życiu! Skala tego zjawiska nie jest mała – każdego miesiąca Główny Inspektorat Sanitarny wydaje od kilku do nawet kilkunastu ostrzeżeń dotyczących żywności i produktów codziennego użytku – w tym również… słodyczy i zabawek. Jak uchronić swoje dzieci przez takimi sytuacjami? Rozwiązaniem jest aplikacja PanParagon.

Alert na telefon po wykryciu zakupu niebezpiecznego produktu

PanParagon to aplikacja zakupowa, której służy do przechowywania paragonów w formie elektronicznej, przeglądania gazetek promocyjnych czy tworzenia list zakupów. Aplikacja ta posiada jeszcze jedną bardzo ważną funkcję: wysyła alerty swoim użytkownikom w przypadku wykrycia na paragonie niebezpiecznego produktu!

– Wystarczy w ustawieniach aplikacji włączyć powiadomienia o ostrzeżeniach, regularnie robić zdjęcia paragonów i dodawać je do aplikacji – komentuje Antonina Grzelak z aplikacji PanParagon. – Wśród ostrzeżeń wysyłanych na telefon nie brakuje również tych, które bezpośrednio dotyczą najmłodszych. Przed świętami wielkanocnymi informowaliśmy naszych użytkowników o wycofaniu ze sklepów partii popularnych czekoladek, które mogły być powiązane z ogniskiem zatruć wywołanych przez bakterie Salmonelli. Warto zatem skorzystać z takiej funkcji, by chronić swoje dzieci przed niebezpieczeństwem – dodaje.

Oprócz powiadomień, w aplikacji można znaleźć listę wszystkich produktów wycofanych z rynku. Na ekranie startowym aplikacji PanParagona znajduje się kafelek „Ostrzeżenia”. Po kliknięciu użytkownik zostaje przekierowany na stronę, na której dostępne są aktualne informacje o potencjalnie niebezpiecznych artykułach. 

Warto dbać o bezpieczeństwo swojej rodziny nie tylko od święta. Czasami do tego wystarczy zdjęcie paragonu!

Aplikacja PanParagon dostępna na jest w systemie Android oraz iOS.

 

Artykuł sponsorowany

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Qwktqywoj (Ocena: 5) 06.06.2022 11:27
O G O G U G O H G Oo oddział pioooo oo poipoluukopooouok po oloooopiiloi oo ploi ok k mniej km rok kk Baczyński kk KKS KKS włókniarz Konstantynów KKS włókniarz KKS Kalisz kk Baczyński i na lekko o oo bphp BBC Wwfosno noeeeee eeeeee wykonane w sposób ciągły nie kilku kk ofo.fr Q
odpowiedz

Polecane dla Ciebie