Peeling cukrowy — słodki sposób na dbałość o ciało

Zadbana skóra to piękna skóra — łatwo powiedzieć, często trudniej zrobić.
Peeling cukrowy — słodki sposób na dbałość o ciało
24.05.2022

Aby cieszyć się gładką, przyjemną w dotyku i przede wszystkim zdrową skórą, należy zadbać o jej prawidłową pielęgnację. Jak? Pomocny może okazać się peeling cukrowy. Co go wyróżnia? Czy warto po niego sięgnąć? Sprawdź poniżej!

Peeling cukrowy: co to jest?

Peeling bardzo często jest niedocenianym i pomijanym etapem w pielęgnacji ciała. A to duży błąd! Tego typu zabieg pozwala usunąć martwe, zalegające komórki naskórka z powierzchni skóry. Peeling cukrowy jest jednym z peelingów mechanicznych, który może być wykonywany zarówno w gabinecie kosmetycznym, jak i w domowym zaciszu. Jego głównym składnikiem, pełniącym funkcję ścierną, jest właśnie cukier.

Dlaczego warto sięgać po peeling cukrowy?

Peeling z cukru to kosmetyk, po który zdecydowanie warto sięgać w domowym zaciszu. Ten słodki produkt zapewnia świetne działanie dla ciała, a jednocześnie jest sposobem na ukojenie zmysłów po długim dniu. Co więcej, peeling cukrowy świetnie sprawdza się na każdej części ciała — równie dobrze możesz go stosować na twarzy, co i na nogach. 

Szczególnie polecany jest on dla osób zmagających się z cerą tłustą oraz tych, którzy zmagają się ze skłonnością do zaskórników. Ziarnistość cukru w takich produktach odgrywa nieocenioną rolę. Dzięki niemu bowiem jest on jednym z intensywniejszych peelingów. Przekłada się to więc na lepsze pobudzenie krążenia krwi, a przez to i jej dotlenienia oraz odżywienia. Peeling cukrowy zapewnia także głębsze oczyszczenie skóry twarzy oraz wspomaga wyrównywanie jej kolorytu.

Spora intensywność, jaką wykazuje taki peeling, jest także niezwykle pomocna przy pielęgnacji części ciała, które pokrywa grubsza skóra. Będzie on więc dobrym wyborem np. na nogi — nie tylko do usunięcia starego naskórka, ale i do walki z problemem wrastających włosków po goleniu. Peeling cukrowy warto stosować również na udach, jako wsparcie przy walce z cellulitem. Sprawdzi się on także przy pielęgnacji pleców, zwłaszcza gdy chcesz się pozbyć pojawiających się na nich wyprysków.

Peeling cukrowy

Jak stosować peeling cukrowy?

Peeling cukrowy do ciała można wykonywać na dwa sposoby: na sucho bądź na mokro. Wiele zależy od tego, jaki efekt chcesz uzyskać. Nałożenie tego typu kosmetyku na suche ciało zapewni jego mocniejsze działanie złuszczające. Zwilżenie zaś ciała przed zastosowaniem peelingu cukrowego sprawi, że zabieg stanie się delikatniejszy. Zanim więc rozpoczniesz pielęgnację, zastanów się, czego dokładnie w danym momencie potrzebujesz.

Jak dokładnie wykonać peeling? Weź odrobinę kosmetyku na dłoń, a następnie nanieś go na część ciała, którą poddasz zabiegowi. Nie rozprowadzaj go jednak byle jak — postaw na okrężne ruchy dłoni, zgodne ze wskazówkami zegara. Pamiętaj również o tym, by ruchy wykonywane były zawsze w stronę serca. Jeśli więc peelingujesz np. kończynę dolną, zacznij od łydki i stopniowo przechodź ku górze, w stronę uda. Powtarzaj ruchy, aż poczujesz pod dłonią, że cukier uległ całkowitemu rozpuszczeniu

Żeby utrzymać skórę w pięknym, gładkim stanie, peeling należy wykonywać systematycznie. Stosuj go 1-2 razy w tygodniu. Nie przekraczaj jednak tej liczby, ponieważ jest to intensywny zabieg i skóra musi zyskać czas na regenerację. Nadmierne złuszczanie skóry peelingiem mogłoby przynieść odwrotny efekt od oczekiwanego.

Sięgnij po jeden z dostępnych w drogeriach peeling cukrowy i przekonaj się, jak wiele korzyści może Ci przynieść. Pamiętaj, że odpowiednio wypielęgnowana skóra to nie tylko lepszy wygląd, ale i samopoczucie.

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie