Olejki do demakijażu, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o dwuetapowym oczyszczaniu twarzy

Fanki płynów micelarnych mogą się nieco zdziwić.
Olejki do demakijażu, czyli wszystko, co powinnaś wiedzieć o dwuetapowym oczyszczaniu twarzy
11.05.2022

Oczyszczanie skóry olejami?... Okazuje się jednak, że to jedna z najskuteczniejszych, a dodatkowo nieinwazyjnych metod demakijażu. Co trzeba wiedzieć o dwuetapowym oczyszczaniu twarzy, jaki olejek do demakijażu wybrać i jak go stosować? Przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się więcej.

Dwuetapowe oczyszczanie twarzy – jak to działa? 

Oczyszczanie twarzy w dwóch etapach pozwala na skuteczny demakijaż, a następnie usunięcie z twarzy resztek makijażu i zabrudzeń. Do pierwszego etapu najczęściej stosujemy właśnie olejki. Dlaczego? Nasza skóra produkuje sebum, czyli inaczej łój, tłuszcz. Warto pamiętać, że kosmetyki, których używamy na co dzień, często również są bogate w olejki i masła. A teraz przypomnijmy sobie lekcje chemii. Tłuszcze najlepiej rozpuszczają się właśnie w tłuszczach. Innymi słowy, oleje bardzo dokładnie zmywają z twarzy sebum oraz kosmetyki z zawierające olejki. Dotyczy to także innych zabrudzeń, które zebrały się na powierzchni skóry w ciągu dnia (chociażby kurz), jak i makijażu. 

Dlaczego warto sięgnąć po olejek do twarzy?

Na co dzień myjesz twarz mocnymi żelami lub kremami? To błąd! Już tłumaczymy, z czego to wynika. Stosowanie środków myjących zawierających mocne detergenty może doprowadzić do zaburzenia równowagi pH naszej skóry, przesuszenia naskórka oraz powstania nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia. 

Po produkty o takim, intensywnym działaniu często sięgamy w przypadku tłustej, szybko wyświecającej się cery. Należy jednak wiedzieć, że to może przynieść odwrotny skutek. Agresywnie oczyszczana skóra zaczyna produkować sebum z jeszcze większą mocą – warstwa tłuszczu ma bowiem działanie ochronne, pomaga regenerować naskórek i przywrócić prawidłowe nawilżenie. 

Nie będziemy mieć tego problemu, jeżeli zamienimy agresywne środki myjące na oleje. Skuteczne olejki do demakijażu działają bowiem zupełnie inaczej. Delikatnie rozpuszczają sebum, zabrudzenia i resztki kosmetyków, nie podrażniając przy tym skóry. Do tego olejki świetnie sprawdzają się także do demakijażu oczu – oczywiście, jeśli tylko producent pozwoli na takie zastosowanie. 

Ponadto oczyszczaniu olejkami do demakijażu zawsze towarzyszy delikatny masaż twarzy, który niesie ze sobą dodatkowe benefity – zapobiega powstawaniu zmarszczek i poprawia ukrwienie skóry. Skóra staje się ujędrniona, elastyczna, a do tego bardziej promienna. 

Olejek do demakijażu – dla kogo? 

Oczyszczanie olejkami do twarzy to rozwiązanie, które sprawdzi się niemal u każdego i niezależnie od typu skóry. Wbrew pozorom to dobre wyjście nawet w przypadku cery tłustej. To właśnie ona potrzebuje arcydelikatnego traktowania, tak aby nie dopuścić do zniszczenia równowagi hydrolipidowej. Demakijaż olejkami zapobiega przesuszaniu oraz zbytniemu przetłuszczaniu się skóry, a jednocześnie ją odżywia, dostarczając jej drogocennych substancji. 

Jak prawidłowo wykonać oczyszczanie olejkami do twarzy?

Metoda dwuetapowego oczyszczania twarzy zakłada kilka etapów:

  1. Aplikujemy olejek na suchą lub lekko wilgotną skórę.
  2. Wmasowujemy produkt w skórę kolistymi ruchami. 
  3. Jeżeli olejek nadaje się do demakijażu oczu, masujemy również okolice oczu. Jeśli nie, na kolejnym etapie sięgamy np. po płyn micelarny. 
  4. Zmywamy twarz delikatną pianką albo żelem. W ten sposób pozywamy się dokładnie oleju oraz resztek kosmetyków.
  5. Delikatnie osuszamy skórę i przywracamy jej prawidłowe pH za pomocą toniku. 

Są bezpieczne, nadają się do usuwania także wodoodpornego makijażu, pielęgnują skórę. Zalet olejków do demakijażu jest naprawdę sporo! Może warto przestawić się na tę metodę oczyszczania? 

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie